Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Komunikat otwartych drzwi,nie można zamknąć samochodu. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=217530)

PRZEMO.A 06-01-2015 18:15

Komunikat otwartych drzwi,nie można zamknąć samochodu.
 
Witam,
otworzyłem drzwi z pilota, ale już nie mogłem zamknąć(od kierowcy w żaden sposób, ani kluczem ani przyciskiem z klucza), tak jakby zamek się nie blokował, więc rozebrałem boczek i psiknąłem wd40, zamek zaczął się zamykać z klucza, ale centralny nie działa(próbuje zamknąć).
1.Drzwi od kierowcy można tylko zamknąć z klucza, pozostałe drzwi nie zamykają się.
2.Świeci się komunikat o otwartych drzwiach od kierowcy, od środka też nie można zamknąć centralnego od kierowcy, tylko trzeba pojedynczo każde drzwi z osobna.
Proszę o pomoc, szukałem ale nie znalazłem podobnego tematu na temat Mk4.

leszcz 06-01-2015 18:20

Odp: Komunikat otwartych drzwi,problem z zamknięciem samochodu.
 
podjedź do jakiegoś ogrzewanego garażu i zostaw auto na 2/3h
Pewnie to wina mrozu ... może byleś niedawno na myjni samochodowej ?

ktoś miał podobnie :( [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

kopydleusz 06-01-2015 19:10

Odp: Komunikat otwartych drzwi,problem z zamknięciem samochodu.
 
Jeśli dobrze pamiętam, czujnik otwarcia drzwi jest w zaczepie drzwi, więc sprawdź czy coś tam się nie wydarzyło. Nie zamkniesz auta jak któreś drzwi informują o byciu otwartymi.

Leszcz też może mieć dużo racji - ogrzanie powinno pomóc.

PRZEMO.A 06-01-2015 19:19

Odp: Komunikat otwartych drzwi,problem z zamknięciem samochodu.
 
Na myjni byłem, w niedzielę, a w poniedziałek jeździłem, dzisiaj zdjąłem boczek i zamek psiknąłem wd40, może jakiś garaż pod marketem pomorze, za wszelkie inne sugestie będę wdzięczny.
Pozdrawiam i dziękuję.

molin1980 06-01-2015 19:29

Odp: Komunikat otwartych drzwi,nie można zamknąć samochodu.
 
ja miałem taki przypadek że prócz tego że nie mogłem z pilota zamknąć drzwi, komunikat też miałem żedrzwi otwarte, to nie działała mi elektryka całego boku ( drzwi od kierowcy i pasażera ), nie działały mi na tym boku też szyby elektryczne

okazało się że to jakiś przekaźnik poszedł - 150zł i jechałem dalej .... :(

oczywiście byłem w firmie "krzak" a nie w serwisie.....

szaqall111 06-01-2015 20:41

Odp: Komunikat otwartych drzwi,nie można zamknąć samochodu.
 
ja też miałem to samo
nie zdejmuj boczka drzwi tylko z boku drzwi masz 3 śruby montujące zamek odkręcaj pojedynczo bo jak odkręcisz 3 na raz zamek się cofnie.... w każdy otwór napsikaj wd uwierz mi pomoże, nadmiar wd wyleci otworami odpływowymi w drzwiach... u mnie jak napsikałem to taka ostra rdza wyleciała...

Przemol1974 06-01-2015 20:47

Odp: Komunikat otwartych drzwi,nie można zamknąć samochodu.
 
Ja sikałem z góry przez uszczelkę przez dwa dni i już mam spokój. :)

dopawcia 06-01-2015 21:35

Odp: Komunikat otwartych drzwi,nie można zamknąć samochodu.
 
to samo miałem dzisiaj. 10 minut w aucie - temperatura na full , grzanie środka i pomogło. Sprawdzone że to mróz tak działa negatywnie...

dobi_57540 07-01-2015 12:42

Odp: Komunikat otwartych drzwi,nie można zamknąć samochodu.
 
Według opisu objawów to miałem tak jakiś czas temu. Podjechałem do elektryka, on po dwóch moich zdaniach od razu zdiagnozował - przerwanie wiązki elektrycznej w drzwiach - wymiana całej wiązki 300zł.w ASO nie wiem. Wspomnę tylko, że jednym z pierwszych objawów było to, że lusterka raz się składały raz nie.musiałem zamknać drzwi jeszcze raz i działały, czyli gdzieś stykało i pomogło na chwile, ale w końcu padło tak że był komunikat drzwi otwarte w czasie jazdy i nie mogłem zamknąć. Według elektryka przypadłość typowa dla mondeo i to bez względu na wiek.naprawiał i 2 letnie i 5 letnie, nie ma reguły.pozdrawiam

siebek 07-01-2015 14:56

Odp: Komunikat otwartych drzwi,nie można zamknąć samochodu.
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Miałem tak samo pierwszej zimy z Mondkiem. Wtedy kilka dni po umyciu samochodu przyszły srogie mrozy. Dodam, że jeździłem tak przez prawie dwa tygodnie i co gorsza musiałem zostawiać otwarty samochód na parkingu pod robotą.
Przeszło samo jak się ociepliło na kilka dni. Problem już nigdy nie powrócił.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.