Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] Błędy, awaria silnika i awd. 2.0 tdci 2008 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=305983)

Voitek95 07-02-2020 21:47

Błędy, awaria silnika i awd. 2.0 tdci 2008
 
Witam (Ford Kuga 2008 2.0 tdci)
Od pewnego czasu wyswietla sie awaria silnika i awaria awd podczas jazdy. Wskazniki szaleją, prędkosciomierz i obotomierz spadaja do zera, mrugaja kontrolki i odcina moc. Wystarczy zgasić silnik i wraca do normy. Czasami mozna jeździć kilka dni bez podobnych problemów, a czasem po chwili wywala znowu.
Po podłączeniu komputera wyswietla błędy, najwazniejszy z nich:
U0155 CAN ustera komunikacji ze sterownikiem zestawu wskaźników IC Instrument Cluster nieciagly

Sa jeszcze 2 błędy od hamulcy ale myślę ze nie mająz tym nic wspólnego.
Proszę o radę.

Z góry dziękuję

Pozdrawiam

Antej 07-02-2020 21:59

Odp: Błędy, awaria silnika i awd. Ford Kuga mk1 2.0 tdci 2008
 
Najprawdopodobniej zimne luty w liczniku.
Przez licznik idzie komunikacja szyny CAN, nieszczęśliwie zewnętrzne piny są właśnie od CAN i to one najczęściej tracą styk.
Do naprawy lub wymiany.

tedi_k 07-02-2020 22:08

Odp: Błędy, awaria silnika i awd. Ford Kuga mk1 2.0 tdci 2008
 
Cytat:

Napisał Voitek95 (Post 3221582)
...(Ford Kuga 2008 2.0 tdci)
...

W tak leciwym aucie moim zdaniem zdecydowanie bardziej prawdopodobne są problemy z wiązką sterownika silnika. Wiązka PCM narażona jest na mechaniczne uszkodzenia izolacji przewodów i związaną z tym korozję wewnętrzną owych przewodów.
W tym przypadku zaczął bym chyba jednak od tego miejsca.
Liczniki poliftowe "ze srebrnymi tubami" praktycznie nie miewają problemu zimnych lutów. W życiu może widziałem ze 3 sztuki takich liczników "z problemem"... A trochę setek tego mi się przewinęło przed oczami...

Antej 07-02-2020 22:16

Odp: Błędy, awaria silnika i awd. Ford Kuga mk1 2.0 tdci 2008
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3221590)
Liczniki poliftowe "ze srebrnymi tubami" praktycznie nie miewają problemu zimnych lutów. W życiu może widziałem ze 3 sztuki takich liczników "z problemem"...

BZDURA jak to ostatnio raczył Pan napisać.

8 na 10 ma tą wadę.

tedi_k 07-02-2020 22:45

Odp: Błędy, awaria silnika i awd. Ford Kuga mk1 2.0 tdci 2008
 
Cytat:

Napisał Antej (Post 3221593)
...
8 na 10 ma tą wadę.

Z jakiej puli zapytam nieśmiało? Jak się ludzi naciąga na takie roboty to jest jedynie problem naciągającego... Ja pisze jak z tym licznikami jest a nie jak się klientom mówi...8)

Antej 07-02-2020 23:11

Odp: Błędy, awaria silnika i awd. Ford Kuga mk1 2.0 tdci 2008
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3221600)
Ja pisze jak z tym licznikami jest a nie jak się klientom mówi...

Znów BZDURA,

otwieram każdą sztukę jaką mam w rękach, nawet jeśli nie ma objawów to i tak po otworzeniu widzę uszkodzenia w 8 na 10.
I nikt mi nie płaci za to że tam zaglądam, a pozostałe dwie również robię dla własnego spokoju.
Klienta nie interesuje "dlaczego" część jest sprawna.

tedi_k 08-02-2020 00:31

Odp: Błędy, awaria silnika i awd. Ford Kuga mk1 2.0 tdci 2008
 
Cytat:

Napisał Antej (Post 3221609)
Znów BZDURA,
....

Tak się składa, że zanim Kolega zaczął być jakoś aktywny na tym forum, to parę osób - w tym ja - zdążyło powymieniać setki bieda-liczników z FF2 (które faktycznie miały masowy problem zimnych lutów). Zdecydowana większość wymieniana była na poliftowe "ze srebrnymi tubami". Były lata, że robiło się tego po kilka sztuk tygodniowo.
I do dzisiaj nie wrócił z problemem DOKŁADNIE ŻADEN z wymienionych w ten sposób liczników.
Ot taka ciekawostka w "grupie testowej"...
No chyba, ze do Kolegi trafiają WSZYSTKIE uszkodzone liczniki poliftowe... To też było by bardzo interesujące...
BTW - dziś były 2 Kugi MK1 - wedle statystyk Kolegi 1 powinna mieć NA PEWNO padnięty licznik... Chyba o tym nie wiedziała a ja też jakoś tak nie zauważyłem...

Antej 08-02-2020 06:59

Odp: Błędy, awaria silnika i awd. 2.0 tdci 2008
 
Oglądać a sprawdzać to dwie różne rzeczy.
Zalecam Panu Tadeuszowi sprawdzanie zanim coś napisze w tym temacie.
Wtedy bedzie większe doswiadczenie.

Latka lecą to i wiedza już nie pierwszej świeżości.

Potem pisze się takie BZDURY a polifty i tak przyjeżdżają na naprawy.

tedi_k 08-02-2020 08:08

Odp: Błędy, awaria silnika i awd. 2.0 tdci 2008
 
Cytat:

Napisał Antej (Post 3221637)
....pisze się takie BZDURY a polifty i tak przyjeżdżają na naprawy.

No to wypada zapytać - DO KOGO JESZCZE oprócz Kolegi @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] poliftowe liczniki FF2/Kuga MK1/C-max ze srebrnymi tubami przyjeżdżają MASOWO na naprawy???
Może do któregoś z Kolegów @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ???
Do mnie wcale - choć dość powszechnie wiadomo jest w bliższej i dalszej okolicy, że zajmuję się takimi problemami...
Znam też się dobrze z kilkoma okolicznymi warsztatami co takie przypadki robią - jakoś tak także tej teorii kolegi nie potwierdzają...

Ot taki dziwny przypadek...

BTW - miałem także w swoich osobistych autach (Kuga MK1 i C-max MK1 lift) te liczniki i jakoś np. ta moja była Kuga w zeszłym roku (2019) wyszła poza mój zasięg przy przebiegu 350kkm z licznikiem działającym bez problemu... C-max poszedł wcześniej "na części" i licznik też ktoś kupił i reklamacji nie składał...

Może tak się dzieje u Kolegi z tego prostego powodu, że nikomu innemu nie przychodzi do głowy "otwierać" każdy licznik jaki wpadnie w ręce???

Antej 08-02-2020 08:42

Odp: Błędy, awaria silnika i awd. 2.0 tdci 2008
 
Przed śniadaniem,Kuga Mk1 z dużym wyświetlaczem
https://static.pokazywarka.pl/u/c/c/...jpg?1581147690
https://static.pokazywarka.pl/e/5/v/...jpg?1581147690

Licznik był bezobjawowy.
Cytat:

8 na 10 ma tą wadę.
Swoje wiem i nie wynika to z "oglądania setek aut", co z praktyki.
Wejście zajmuje mi mniej niż 5 minut, całość ze zdjęciami, kopią wsadu, sprawdzeniem i złożeniem poniżej 30minut.
Cytat:

I nikt mi nie płaci za to że tam zaglądam
Tego też pewnie nie widziano w Katowicach.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.