Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] 1.8 Duratec HE - Falowania obrotów i drgawki na biegu jałowym (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=308439)

Daniel198632 18-09-2018 15:46

Falujące obroty
 
Witam, wiem że takich tematów jest sporo ale są to najczęściej informacje z przed dwóch lat albo pozostają bez odpowiedźi. Mianowicie posiadam forda cmaxa 1.8 benzyna, 2004 r. Od momentu zakupu zauważyłem falowanie obrotów na biegu jałowym, przy rozgrzanym silniku , po włączeniu klimy to ustaje. Auto ma czasem problemy z odpaleniem na ciepłym silniku, długo trzeba kręcić. Teraz problem już pojawia się po odpaleniu silnika rano, po przejechaniu kilku metrów i wrażeniu sprzęgła obroty szaleją od 500( prawie gasnie) do 2000. Po rozgrzanie wraca do delikatnego falowania od 700 do 1100 obrna na minutę. Dodam tylko że przepustnica oczyszczona i zero efektu.

luki213 20-09-2018 20:53

Odp: Falujące obroty
 
Różnie może być. Może filtr paliwa, może wtryski, może czujnik ciężko będzie Ci znaleźć tu odpowiedź na ten problem. Komputer podbija Ci obroty a potem one spadają z jakiegoś powodu. Pod komputer podłącz.

Damian76 21-09-2018 12:42

Odp: Falujące obroty
 
Powodem falujących obrotów może być lewe powietrze, do sprawdzenia odma zwłaszcza gumowy łącznik lubi pękać a wtedy silnik łapie lewe powietrze i szaleją obroty.

Daniel198632 27-09-2018 16:58

Odp: Falujące obroty
 
W czwartek wybieram się do mechanika, ma wszystko sprawdzić. Dam znać co wyszło.

rafalcmax 02-10-2018 13:30

Odp: Falujące obroty
 
Witam
i jaka diagnoza??.....ja zmieniłem już chyba wszystko (rurka odmy, zawór sterujący zmienną geometria układu dolotowego,egr , świece, cewki, akumulator, pedał gazu) i nic, cały czas to samo.....zaczynam wychodzić z założenia wszystkich osób co mi mówili że..........
FORD GÓWNO WORT

Foczka 23 02-10-2018 13:48

Odp: Falujące obroty
 
Jak się wymienia dobre części na nowe to jak ma być dobrze. Najpierw trzeba diagnozy a potem wymiana. Co ma akumulator do wolnych obrotów. Kolega pisał że pojedzie w czwartek czyli za dwa dni. Ogólnie problem na pewno jest wkurzajacy no ale niech ktoś to dobrze zdiagnozuje bo tak wydasz dużo pieniędzy a efekt będzie zerowy.

rafalcmax 02-10-2018 17:05

Odp: Falujące obroty
 
Właśnie co najlepsze nie ma żadnego błędu.....ja jutro oddaje do kolejnego szpenia......i zobaczymy co on mi powie

rafalcmax 04-10-2018 08:54

Odp: Falujące obroty
 
No u mnie nic nie znaleźli 200 zł trzeba zapłacić.....chcę ktoś kupić szarota za pudełko malborasów ?

Daniel198632 10-10-2018 03:35

Odp: Falujące obroty
 
Po 5 dniowej diagnozie okazało się że przed sprzedażą pojazdu była robiona głowica i mechanik źle założył rozrząd który był przestawiony o jeden ząbek, w tym przypadku oczko w łańcuchu. Obroty są teraz równe. Nie sądzę że ten sam problem jest we wszystkich autach z falujacymi obrotami ale mi trafił się taki przypadek, życzę powodzenia.

Daniel198632 16-10-2018 14:08

Odp: Falujące obroty
 
Jedyny problem jaki pozostał to w fazie rozgrzewania się silnika podczas jazdy po wciśnięciu sprzęgła obroty nagle spadną z 2000 do 800. Tak dwukrotnie i uspokajają się.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.