Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Maverick (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=197)
-   -   [Maverick 2000-2007] Gdzie są czujniki otwartych drzwi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=308622)

bosik4 30-04-2020 20:45

Gdzie są czujniki otwartych drzwi
 
Cały czas na liczniku świeci mi kontrolka otwartych drzwi mimo, że są wszystkie zamknięte, jutro mam w planie sprawdzić czujnik zamknięcia klapy silnika, ale nie mogę namierzyć czujników zamykania drzwi.
Czy ktoś może poradzić na jakiej zasadzie system sprawdza czy są zamknięte drzwi ?

Jaryska 01-05-2020 16:58

Odp: Gdzie są czujniki otwartych drzwi
 
Pewnie sa w zamkach.

Juzek 01-05-2020 17:56

Odp: Gdzie są czujniki otwartych drzwi
 
Wszystkie krańcówki drzwi są w zamkach

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

bosik4 04-05-2020 20:36

Odp: Gdzie są czujniki otwartych drzwi
 
Proszę o podpowiedź czy jak odczepię kostkę od drzwi (z wiązką przewodów) to wtedy drzwi są traktowane jako otwarte czy zamknięte ?
Chciałem znaleźć jakiś sposób, żeby nie rozbierać drzwi nie sprawdzać tych czujników.

W planie mam odczepić kostki od wszystkich drzwi i jak dalej będzie świecić to czujnik maski, albo klapy tylnej. Chociaż czujnik maski dzisiaj odpinałem i nadal kontrolka otwartych drzwi świeci ;/

woshiby 05-05-2020 08:31

Odp: Gdzie są czujniki otwartych drzwi
 
u siebie też miałem taki problem, na kostce od drzwi wystarczy zewrzeć dwa piny i już nie będzie wskazywało otwartych drzwi... niestety ale nie pamiętam, które to piny dokładnie...
rozwiązanie trochę łopatologiczne, ale działa:)

bosik4 06-05-2020 20:25

Odp: Gdzie są czujniki otwartych drzwi
 
Cytat:

Napisał woshiby (Post 3247671)
u siebie też miałem taki problem, na kostce od drzwi wystarczy zewrzeć dwa piny i już nie będzie wskazywało otwartych drzwi... niestety ale nie pamiętam, które to piny dokładnie...
rozwiązanie trochę łopatologiczne, ale działa:)

To rozwiązanie rozumiem, że jakbym już wiedział których czujnik jest uszkodzony (w których drzwiach).
Na tą chwilę zauważyłem, że jak pozamykam wszystkie drzwi (to kontrolka gaśnie po jakimś długim czasie - zauważyłem że nie świeci po np. 1-2h) i teraz jak jest zgaszona próbowałem otworzyć (jak dotąd) 3 z 4 drzwi i kontrolka przy otwieraniu się zaświecała, czyli tak jakby te czujniki działały, tylko nie zaświecała się jak otwierałem klapę tylną i szybą tylną.
Sam nie wiem co to oznacza, czy jak się otwiera klapę i szybę tylną to powinna zaświecić się ta kontrolka ?
Wiem, że pod maską też jest czujnik, ale jego będę dopiero jakoś sprawdzał.

bosik4 16-05-2020 20:58

Odp: Gdzie są czujniki otwartych drzwi
 
Proszę o informację czy tylna klapa bagażnika i osobno szyba w tej klapie powinny zapalać kontrolkę otwartych drzwi ? Bo u mnie ani tyna szyba, ani tyna klapa po otwarciu nie zapala kontrolki otwarcia drzwi.

darmodziej 17-05-2020 15:08

Odp: Gdzie są czujniki otwartych drzwi
 
Tak, powinny zapalać.

bosik4 24-05-2020 19:58

Odp: Gdzie są czujniki otwartych drzwi
 
Już zabrakło mi pomysłów jak sobie z tym poradzić.
Wczoraj odczepiłem kostki z 4 drzwi, z maski i z klapy i szyby tylnej i kontrolka nadal świeci, więc teraz już mam pewność, że ta kontrolka świeci przy odpiętych kostkach.
Komputer podpinałem i niestety nie ma żadnych błędów i nadal nie wiem, który czujnik generuje problem. Wychodzi na to, że kontrolka świeci jak układ jest przerwany.

Chciałem wyciągnąć żarówkę od tej kontrolki z licznika i rozebrałem licznik, ale niestety okazało się, że akurat tej diody nie można wyjąć (jest wlutowana bezpośrednio na płytkę :()

Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł jak to znaleźć to proszę o radę, nie wiem czy warto rozbierać wszystkie drzwi i zamki, żeby dostać się do tych czujników.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.