Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Napęd predkościomierza (impulsator) numer (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113244)

Dopalacz 10-05-2012 13:58

Odp: Napęd predkościomierza(impulsator) numer
 
Napisz kolego 19 jak tam po wymianie czujnika .

Ja sobie darowałem wydawanie na sprawne części :wink:

-19 13-08-2012 18:04

Odp: Napęd predkościomierza(impulsator) numer
 
długo trwało ale dorwałem w końcu używany czujnik i ...
... niestety objawy dalej takie same jak wcześniej
jako że da sie z tym jeździć, powoli będę szukał przyczyny aż do skutku
zerknąłem na podobny topik

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

jest tam trochę przydatnych informacji które wykorzystam jak będę miał dostęp do kanału

Dopalacz 18-08-2012 11:55

Odp: Napęd predkościomierza(impulsator) numer
 
Cytat:

Napisał -19 (Post 1740420)
Witam
mam problem z prędkościomierzem a mianowicie:
gdy jest zimno (tzn. ~0⁰C lub mniej) nie działa prędkościomierz dopóki się nie zagrzeje (trzeba przejechać minimum 6 km) chwilowo wskazówka wstaje przy zmianie biegu lub redukcji i znów idzie spać - pozostałe zegary pokazują wskazania normalnie.
W lecie przy temp ~30⁰C po przejechaniu 40km prędkościomierz też przestawał działać.
jakieś sugestie?
jako że jestem laikiem w sprawach elekt. proszę o dokładne porady najlepiej z fotkami :pomysl:

Zrób taką próbę , podczas której będziesz obserwował licznik.

Wrzuć 2 bieg , przyspieszaj i ujmuj gazu (hamuj silnikiem) i tak kilka razy , po czym kilka ostrych zakrętów w obie strony.

Jeżeli licznik będzie się budził do życia - znaczy , że masz przerwę na przewodach , jeżeli nie , to trzeba szukać w zegarach , ewentualnie VSS.

Pzdr.

mecikora 21-03-2014 09:26

Odp: Napęd predkościomierza(impulsator) numer
 
1 załącznik(i)
Wiem że data ostaniego wpisu jest odległa , ale mam ten sam problem co moi przedmówcy. Chciałem tylko sie upewnić czy dobrze zlokalizowałem impulsator , zaznaczony strzałką.

zibi187 21-03-2014 09:31

Odp: Napęd predkościomierza(impulsator) numer
 
Tak ! bardzo dobrze :)

mecikora 21-03-2014 09:45

Odp: Napęd predkościomierza(impulsator) numer
 
Dzięki , jutro biorę sie do roboty

Taxi Galaxy 16-12-2018 21:00

Odp: Napęd predkościomierza (impulsator) numer
 
Witam w moim galaxy 2,3 benzyna+ lpg rok 2000 mk2 predkosciomierz lata i to samo z wskazówką paliwa pózniej licznik wskazuje ze jade 0 na h mało tego gdy włacze swiatła na jakąś chwile sie uspokoi gdy wyłacze 0 na h i warjacja wraca byte tanken co chwila.Zrobione zimne luty,wymieniony czujnik ze skrzyni,włacznik świateł tez wymieniony oczywiscie licznik w tych momentach nie liczy km.Oznaczenia licznika 7M5 920 820 G YM21 10849 AHB (licznik od automata) a ja mam manuala o co tu chodzi???????

bartixr 17-12-2018 13:57

Odp: Napęd predkościomierza (impulsator) numer
 
Taxi Galaxy - często taka akcja dzieje się w związku ze zwarciami w przelotce tylnej klapy.

Taxi Galaxy 10-02-2019 16:53

Odp: Napęd predkościomierza (impulsator) numer
 
Cytat:

Napisał bartixr (Post 3069163)
Taxi Galaxy - często taka akcja dzieje się w związku ze zwarciami w przelotce tylnej klapy.

Troche mi zeszło wiązka wymieniona i problem nadal ten sam licznik lata jak pisałem wcześniej,a gdy włącze podgrzewanie szyb przód i tył to wskazówka wraca na prędkosc jaka akurat sie jedzie.Co to jeszcze moze byc?

Taxi Galaxy 06-03-2019 20:57

Odp: Napęd predkościomierza (impulsator) numer
 
Dziś założyłem licznik z allegro i efekt taki sam więc domyślam się sam ze to nie wina licznika pozostaje szukać dalej w kablach związkach itd. Szkoda ze nikt tego nie czyta i brak odpowiedzi.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.