Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Zepsuty zamek maski (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=74571)

hubertmlody 17-07-2009 17:25

Zepsuty zamek maski
 
Witam was

Popsuł mi się zamek który otwiera maskę silnika

Jak sie do niego dostać może ktoś już to robił

Jak otworzyć maskę teraz

Pozdrawiam

kolopeter 19-07-2009 08:43

Odp: Zamek maski C-max
 
troszke ciezko. tam jest taki cwancyk , ze teoretycznie jak wyrwiesz stacyjke z atrapa to pozostaje zamek na miejscu. ogolnie linka laczaca stacyjke z zamkiem jest na plastikowy wcisk/zatrzask, a zdaje sie atrapa od gory na dwie plastikowe chyba srubki. wiec w zasadzie jesli bys cos uszkodzil, to tylko mocowanie srubek. mowie to z pamieci bo auta nie widzialem od 3 miesiecy. moze ktos mnie poprawi. ogolnie jak juz to sciagniesz to popatrz jak wyglada koncowka linki i jakims podobnym toolsem moze uda ci sie przekrecic zamek. wydaje mi sie,ze to nie zamek ci sie zepsul, a raczej wyskoczyla ci ta linka. moze ktos szarpnal ci za znaczek, albo atrape. zlozenie tez jest troszke problematyczne. linka musi byc odpowiednio wcisnieta i w zamek i stacyjke , aby to zaczelo razem dzialac. wiec przy montazu lepiej pare razy pobawic sie w zamykanie bez uzywania klapy,tylko za pomoca srubowkreta. powodzenia .

Gabrycha 20-07-2009 07:39

Odp: Zamek maski C-max
 
poszukaj na forum FOCUSA - w ub. tygodniu coś o tym tam czytałem, ktoś podpowiadał żeby od dołu zdjąć osłonę komory silnika i w jakiś bliżej nieokreślony sposób sięgać ręką między zderzakiem a chłodnicą,
jak znajdę troszkę czasu to odszukam to - to zalinkuję tutaj
od siebie dodam że idąc tym "torem" pomocn może być zdemontowanie zderzaka, zrobi się wiecej miejsca dla ręki, i znacznie skróci odległość dosięgania. Tak czy siak bez drugiego focusa pod ręką celem wizualnej oceny działania mechanizmu nic po omacku nie zdziałasz.
Powodzenia.

Gabrycha 20-07-2009 08:27

Odp: Zamek maski C-max
 
No i poszukałem - proszę
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
z tym zderzakiem to mi chyba nie wyszło z tego co piszą w pierwszym linku

Jeszcze coś mi się przypomniało - spróbuj postawić auto w innym miejscu. problem w tym że czasami ustawi się ta że "naprężenia skrętne" karoserii tak ciągną za zamek że odryglowanie nie jest możliwe, zjedź na równe podłoże wszystkimi czterema kołami. Może to coś pomoże. Sam to kiedyś miałem tyle że w bag. w Escorcie.

Koyot. 20-07-2009 12:49

Odp: Zamek maski C-max
 
ja wiem ze w c-maxie jest kawalek linki i jak ona sie rozpadnie to ciezka sprawa dlatego jak mielem podejrzenia ze zaraz padnie to wymienilem na nowy sama linka koszt 150zł a atrapka ktora latwo uszkodzic przy probie otworzenia 450zł

Gabrycha 21-07-2009 12:27

Odp: Zamek maski C-max
 
zajrzałem pod maskę
mam motorek 1.8 TDCI - i jest tak:
zamek przykręcony do pasa przedniego na 2 sruby 6-kąty nr 8
dostęp do nich od spodu ciężki ale możliwy
potrzebny kluczyk grzechotkowy i długie sprytne ręce.
łapy wkładać pomiędzy chłodnicą a motorem po odjęciu dolnej osłony.
zamek jest dokładnie tam gdzie zamek maski - na wprost
jedna śruba jest na wprost krawedzi odłony wentylatorz chłodnicy (prawa) druga (lewa) jest już nad tą osłoną (potrzebne gętkie ręce)
pod zamkiem po lewej stronie podłączony jest przewód czujnika zamknięcia klapy - trza go wypiąć ciągnąc w dół (uwaga zatrzaskowy wtyk)
a potem jakimś dużym śrubentem odsuwać odginać odkręcony zamek w kierunku kabiny.
Sam zaczep zamka jest dość "długi" żeby zamek mógł się odsunąć (na tę częśc operacji kontrolnie dociskałbym maskę aby nie ciągnęła zbytnio w górę na odbijakach - druga osoba wskazana)
śruby są na wysokości dokładnie pokrywy silnika tej w środku pod maską. i może ona co nieco utrudniać podejście ze zbyt wysokim kluczem.

linek żadnych nie zobaczyłem - ale....może cos pomiędzy bębenkiem a ryglem jest bo odległość od klucza do rygla to okoł 15cm.
Jak potrzeba to pstryknę jakies fotki i na maila podam

a i jeszcze jedno - kręcąc kluczem w zamku - nic od środka się nie porusza - tylko rygle w zamku

Koyot. 21-07-2009 13:02

Odp: Zamek maski C-max
 
dokładnie pomiedzy bębenkiem a samym zamkiem jest stalowa linka ktora prznosci moment skretny. jest plastik ktory lubi sie odczepic od linki i wtedy d....a nie da sie otworzyc.
linki nie widac jest w czarnym pancerzu

rfireman 31-07-2009 00:17

Odp: Zamek maski C-max
 
witam mi sie wydawało że tez się popsól ale: Jak przekrecam w lewo to naciskam maskę i ona w tedy odskakuje do góry a puźniej pcham kluczyk w kierunku auta i działa a normalnie krecąc kluczykiem pałowałem się dwie godziny i przez przypadek oparłem się na masce i przez przypadek w cisnąłem kluczyk w kierunku auta . Pozdrawiam.

Koyot. 31-07-2009 14:25

Odp: Zamek maski C-max
 
to znaczy ze juz Ci powoli wysiada linka ktora łączy bebenek zamka z zamkniem. wymien koszt 150zł a atrapki ok 400 a trzeba zniszczyc atrapke zeby dobrac sie do zepsutego zamka

gamak 05-08-2009 02:17

Odp: Zamek maski C-max
 
Witam Wszystkich
Problem mam podobny i po kilku dniach prób maskę udało się otworzyć -kluczykiem. Na pierwszy rzut oka wyrobił się plastikowy krzyżak który łączy wkładkę od kluczyka ( z linką i białym owalnym plastikiem na końcu) i zamek maski. Element dorobiłem i myślałem że będzie ok. Ale po kilku próbach maska nie zawsze się otwierała.

Obok wyrobionego krzyżaka dodatkowo ewidentnie szwankuje część wkładki z linką tj. źle przenosi ruch kluczyka -wg mnie jakby ruch kluczyka przenoszony był ze zbyt małą siłą i zamek nie zawsze działa.

W ASO oczywiści wymienić chcą całą wkładkę z linką (koszt 500zł z czego większość to dopasowanie zamka do kluczyka). Nie bardzo widzę możliwość wymiany samej linki. Zastanawiam się czy nie można jakoś rozebrać plastikowej końcówki która jest za linką - może w tym elemencie jest problem. Czy ktoś może próbował rozebrać element za linką?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.