Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Przesiadka z Focusa do Passata B6 lub Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=283306)

sdm6777 09-07-2018 11:39

Przesiadka z Focusa do Passata B6 lub Mondeo
 
Cześć,

w sobotę sprzedałem Focusa, który był naprawdę fajnym autem, ale troszkę przymałym jak dla mnie i brakowało mi w nim paru drobiazgów do szczęścia.
Pomyślałem sobie, że kupię coś z grupy VAG np Octavię lub Passata B6. Passatów obejrzałem w weekend w sumie z 8, ale coś mi podpowiada, że to nie najlepsza decyzja i moje życie mogło by zostać zrujnowane.
Dziś pomyślałem, że może jednak nie uciekać od Forda bo to w sumie dobre, solidne auta i zacząłem przeglądać oferty z Mondeo MK4 najchętniej 2.0 TDCI 140 KM
ogólnie wiem, że te silniki mają dobrą opinię, ale chciałbym zapytać tutaj posiadaczy tych aut co naprawdę o nich sądzą, jak to jeździ, ile pali (wiadomo, tyle ile się wleje) ;) ale tak w litrach na 100km po mieście/trasie
i czy każdy silnik 2.0 tdci 140 KM ma DPF

rozrząd chyba jest 1, nie jak w 1.8 2 z kasetą olejową? Ceny części? Znośne, czy trzeba szykować worek pieniędzy?

w grę wchodzą przedlifty, budżetowo raczej z lat 2007-09

No to tyle, mam nadzieję, że ktoś odpowie na mój post :)

Pozdrawiam

Usefull 09-07-2018 19:41

Odp: Przesiadka z Focusa do Passata B6 lub Mondeo
 
Cytat:

Napisał sdm6777 (Post 3003167)
każdy silnik 2.0 tdci 140 KM ma DPF

ma chyba że go wycieli :P
generalnie - bezawaryjny silnik jak tylko dbasz o niego
ja mam spalanie ostatnio 7 - 7,2 po mieście , jak polecę w trasę to schodzi do 6,2 - 6,5 w zależności od stylu jazdy - a raczej wolno nie jadę

kubatt 09-07-2018 21:07

Odp: Przesiadka z Focusa do Passata B6 lub Mondeo
 
moim zdaniem jazda Fordem będzie o wiele przyjemniejsza niż Skoda czy Passatem. spalanie tak jak kolega powyżej, 7-7.5 miasto, trasa da się zejść do 6-6.5. jak szukasz MKIV yto zerknij na naszą giełde, mam tam wystawionego swojego. pozdrawiam

weuek 09-07-2018 23:06

Odp: Przesiadka z Focusa do Passata B6 lub Mondeo
 
To focus był przyciasny, a octavię brałeś pod uwagę? Przeca ona (oprócz bagażnika) jest mniejsza od fokusa mk2...

sdm6777 10-07-2018 08:47

Odp: Przesiadka z Focusa do Passata B6 lub Mondeo
 
Namówiliście mnie :D

kupiłem wczoraj MK4 2.0 tdci 140Km w kombiaku i jestem bardzo zadowolony, że dobry Pan Bóg wrócił mi rozum i nie kupiłem passata tylko zostałem przy Fordzie :)

Auto z 2009 roku, dobrze wyposażone, choć nie jest to najbogatsza wersja, ale ma wszystko czego mi trzeba czyli ABS, ESP, Climatronic, Parrota do BT, AUX, sterowanie radiem z kiery (rzadkość w VAG-ach), 4 el szyby, el. lustra, podgrzewaną przednią szybę, podłokietniki, no ogólnie to co lubię jak jest w aucie :)

nalotu ma 248000, ogólnie okręt :) płynie po drodze.
spalanie średnie na kompie pokazuje 7.2 l/100. Niewykluczone, że spadnie jeszcze o te 0,1-0,2l bo wydaje mi się, że jeżdżę spokojniej niż dotychczasowy właściciel.
Ustawiłem wskazania kompa na chwilowe spalanie i na 4 biegu przy prędkości 70 km/h i włączonej klimie pokazuje od 2,6 do 3,0l :) śmiech :D
To Foka 1.8 tdci 115 przy mniejszej mocy i wadze paliła trochę więcej jak tak jechałem.

oczywiście jest pare dupereli do ogarnięcia w aucie typu tu i ówdzie brak jakiegoś plastiku lub zaślepki, trochę fotel kierowcy się buja bo któraś śruba się odkręciła i nie wiem która, nie mogę obniżyć wysokości pasa bezpieczeństwa od swojej strony bo coś go blokuje, opony są tylko do końca tego sezonu, później w śmieci, no ale to raczej typowe sprawy dla używanego auta. Są większe zmartwienia.
Muszę jechać na zbieżność, bo było wymieniane coś w zawiasie (chyba łączniki stabilizatora) i kierownica jest lekko skręcona przy jeździe na wprost. Wydaje mi się że słysze nieco pompę wspomagania jak skręcę koła, dziś rano sprawdziłem zbiorniczek z płynem i jest go 3/4. Nie powinno być full?

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - Octavia w jakiś magoczny sposób jest większa od Focusa. ma 6cm mniejszy rozstaw osi, jest też może ciut węższa w środku, ale przymierzałem się do takiej w komisie, ustawiłem fotel kierowcy pod siebie (niby olbrzymi nie jestem, 179 cm, 95 kg), usiadłem z tyłu i miejsca na nogi było jednak więcej niż w Fordzie. O2 jest dłuższa o 10 cm od Focusa i to może też robi różnice, mam też wrażenie, że jw O2 tylna kanapa jest jakby głębiej osadzona w stronę bagażnika. No ale do Mondeo się nie umywa, trzeszczy w środku, wszystko takie ponure, kierownice brzydkie. W passatach z kolei albo rdza, albo co 3 z wymienionym silnikiem, 1 odpaliłem w komisie od razu check engine wyskoczył, w drugim na jeździe próbnej pan chciał przyrumakować żeby pokazać jak idzie passerati 2.0 TDI 140KM i tak przykozaczył, że wypluło mu rurę odmy i aż bagnet od oleju wyskoczył :D także uważam, że postąpiłem słusznie kupując Forda.

oczywiście auto ma DPF, pan od którego kupiłem mówi, że wystarczy z raz w miesiącu przejechać się szybciej po trasie i on się wypala i nie sprawia problemów.

piotrek305 10-07-2018 09:23

Odp: Przesiadka z Focusa do Passata B6 lub Mondeo
 
Cytat:

Napisał sdm6777 (Post 3003571)
Namówiliście mnie :D

kupiłem wczoraj MK4 2.0 tdci 140Km w kombiaku i jestem bardzo zadowolony, że dobry Pan Bóg wrócił mi rozum i nie kupiłem passata tylko zostałem przy Fordzie :)

Auto z 2009 roku, dobrze wyposażone, choć nie jest to najbogatsza wersja, ale ma wszystko czego mi trzeba czyli ABS, ESP, Climatronic, Parrota do BT, AUX, sterowanie radiem z kiery (rzadkość w VAG-ach), 4 el szyby, el. lustra, podgrzewaną przednią szybę, podłokietniki, no ogólnie to co lubię jak jest w aucie :)

nalotu ma 248000, ogólnie okręt :) płynie po drodze.
spalanie średnie na kompie pokazuje 7.2 l/100. Niewykluczone, że spadnie jeszcze o te 0,1-0,2l bo wydaje mi się, że jeżdżę spokojniej niż dotychczasowy właściciel.
Ustawiłem wskazania kompa na chwilowe spalanie i na 4 biegu przy prędkości 70 km/h i włączonej klimie pokazuje od 2,6 do 3,0l :) śmiech :D
To Foka 1.8 tdci 115 przy mniejszej mocy i wadze paliła trochę więcej jak tak jechałem.

oczywiście jest pare dupereli do ogarnięcia w aucie typu tu i ówdzie brak jakiegoś plastiku lub zaślepki, trochę fotel kierowcy się buja bo któraś śruba się odkręciła i nie wiem która, nie mogę obniżyć wysokości pasa bezpieczeństwa od swojej strony bo coś go blokuje, opony są tylko do końca tego sezonu, później w śmieci, no ale to raczej typowe sprawy dla używanego auta. Są większe zmartwienia.
Muszę jechać na zbieżność, bo było wymieniane coś w zawiasie (chyba łączniki stabilizatora) i kierownica jest lekko skręcona przy jeździe na wprost. Wydaje mi się że słysze nieco pompę wspomagania jak skręcę koła, dziś rano sprawdziłem zbiorniczek z płynem i jest go 3/4. Nie powinno być full?

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - Octavia w jakiś magoczny sposób jest większa od Focusa. ma 6cm mniejszy rozstaw osi, jest też może ciut węższa w środku, ale przymierzałem się do takiej w komisie, ustawiłem fotel kierowcy pod siebie (niby olbrzymi nie jestem, 179 cm, 95 kg), usiadłem z tyłu i miejsca na nogi było jednak więcej niż w Fordzie. O2 jest dłuższa o 10 cm od Focusa i to może też robi różnice, mam też wrażenie, że jw O2 tylna kanapa jest jakby głębiej osadzona w stronę bagażnika. No ale do Mondeo się nie umywa, trzeszczy w środku, wszystko takie ponure, kierownice brzydkie. W passatach z kolei albo rdza, albo co 3 z wymienionym silnikiem, 1 odpaliłem w komisie od razu check engine wyskoczył, w drugim na jeździe próbnej pan chciał przyrumakować żeby pokazać jak idzie passerati 2.0 TDI 140KM i tak przykozaczył, że wypluło mu rurę odmy i aż bagnet od oleju wyskoczył :D także uważam, że postąpiłem słusznie kupując Forda.

oczywiście auto ma DPF, pan od którego kupiłem mówi, że wystarczy z raz w miesiącu przejechać się szybciej po trasie i on się wypala i nie sprawia problemów.

gratulacje :) daj fotki :)

sdm6777 10-07-2018 09:45

Odp: Przesiadka z Focusa do Passata B6 lub Mondeo
 
4 załącznik(i)
Dziękuję :)
Nie robiłem jeszcze zdjęć, ogłoszenie jest już nieaktywne, więc nie wkleję linku za bardzo :) ale porobiłem screeny
myślę, że wygląda całkiem zacnie :) i z tym autem zaprzyjaźnię się na dłużej ;)

piotrek305 10-07-2018 10:00

Odp: Przesiadka z Focusa do Passata B6 lub Mondeo
 
jakieś plany ? ciemna szybka, alu ?

sdm6777 10-07-2018 10:33

Odp: Przesiadka z Focusa do Passata B6 lub Mondeo
 
tylna jest przyciemniona. Na razie na pewno będę chciał go doprowadzić do perfekcji :D czyli wszelkie ubytki, plastiki zaślepki itp duperelki.
Raczej w taki detaling nie będę się pakował, nie mam takiej potrzeby. Ważne żeby wszystko było sprawne w autku :)

jak z tym płynem do wspomagania? U Ciebie jest pełny zbiorniczek? Nie chcę pompy zatrzeć...

dabi1990 10-07-2018 11:46

Odp: Przesiadka z Focusa do Passata B6 lub Mondeo
 
W moim focusie jest na maxa płyn. Dodam, że po wymianie płynu pompa zaczęła ciszej pracować


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.