Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Drżenie prawej lampy LED (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=277363)

przemek2134 28-02-2018 18:59

Drżenie prawej lampy LED
 
Witam. Mam problem z prawą, przednią lampą LED. Jak stoję za innym samochodem albo blisko ściany to widać jak prawa lampa drży, a lewa jest stabilna. Podobna sytuacja jest jak skręcam kierownicą na postoju. Oba światła nie skręcają płynnie tylko skaczą co parę cm. Silni 2.0 tdci 150km, 50tyś km przebiegu, 2015r. Do serwisu jeszcze 5tyś km dlatego pytam może ktoś spotkał się z tym samym problemem, a może ten typ tak ma. Pozdrawiam

kmop 28-02-2018 19:32

Odp: Drżenie prawej lampy LED
 
Hej, moja prawa lampa też lekko drży i reklamowałem to, ale usłyszałem to co chyba każdy TTTM, bo to diesel itd. A jeśli chodzi o przeskakiwanie światła przy skrecaniu to może warto sie temu przyjrzeć przy serwisie.:619:

SrebnaStrzała 28-02-2018 19:56

Odp: Drżenie prawej lampy LED
 
Pytanie co znaczy drży, bo migotanie leda oznacza problem z przetwornicą bądź wadę/wyeksplatowanie leda. To może wyglądać również jak drżenie.

foni 28-02-2018 20:26

Odp: Drżenie prawej lampy LED
 
Tttm

WoojO 28-02-2018 21:02

Odp: Drżenie prawej lampy LED
 
U mnie też czasami ledy sobie skaczą ja stoję w korku. Nic specjalnego ;) Jak odebrałem z salonu to pamiętam że musiałem dokręcić cały reflektor ponieważ podczas jazdy miałem efekt "skaczącej żarówki w starym jelczu" ;)

Jakub 01-03-2018 10:57

Odp: Drżenie prawej lampy LED
 
I u mnie to zauważyłem ostatnio. Wystarczy leciutko dodać gazu i drżenie znika, na biegu jałowym - powraca.

przemek2134 01-03-2018 21:13

Odp: Drżenie prawej lampy LED
 
Własnie przy dodaniu gazu drżenie ustaje. Widzę, że ten typ tak ma. Pewnie za miesiąc odwiedzę serwis zapytam się o to, ale pewnie nic ciekawego nie usłyszę. Dzięki wielkie za pomoc. Uspokoiliście mnie trochę. :D

lutol 26-01-2020 16:38

Odp: Drżenie prawej lampy LED
 
Czy ktoś ma na to rozwiązanie? Też mam ten problem i jest denerwujący. Lampa dokręcona. Czy ktoś orientuje się czy i jak w forscanie można zrobić korektę obrotów na wolnym biegu? Być może jak minimalnie podniosę to efekt zniknie. (jak lampę dociskam przy z prawej strony przy grilu to też nie drży już tak wiązka światła).

slawek-kali 26-01-2020 17:13

Odp: Drżenie prawej lampy LED
 
za duzo wymagasz od forscana..

zaku75 26-01-2020 20:55

Odp: Drżenie prawej lampy LED
 
Od nie dawna jestem posiadaczem MK5-ki i identycznie ten sam efekt prawa lampa drżała, przyjrzyjcie się dokładnie przerwie między lewą a prawą stroną przerwa lampa-zderzak, lub tam gdzie lampa drży naciśnijcie delikatnie na zderzak by odszedł od lampy powinna przestać drzeć. Ja poluzowałem śruby górne i jest tam taka śruba coś ala mimo śruba i tam delikatnie dosłownie z 1\4 obrotu podniosłem reflektor, drżenie ustąpiło, nie wiem jak lampa trzyma się od spodu ale u mnie stykała się ze zderzakiem. Można jeszcze porównać różnicę robiąc sobie listek z kartonu i sprawdzić między lampami


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.