Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] wymiana zarowki w przedniej lampie - poradnik (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=117506)

b@rth 16-12-2010 11:18

wymiana zarowki w przedniej lampie - poradnik
 
... w pierwszej kolejnosci prosze moda o nie przenoszenie tematu, gdyz domniemam ze jak zostanie przeniesiony to zginie...
... jezeli to duzy problem to prosze o 48h a pozniej mozna go zamknac...


... mam problem, przepalila mi sie zarowka, wiec chce ja wymienic samodzielnie...
... w focusie wykreca sie srubke odciaga lampe i elegancko z zaczepow wyskakuje, w dalszej kolejnosci mamy dostep do wszystkiego co trzeba...
... analogicznie robie to w Kudze, ale ... lampa wraz e wszystkimi elementami wookolo sie rusza, ale nie daje sie wyciagnac...:570:
... bylem w serwisie i pan powiedzial ze trzeba zaslepke pod lampa na plastikach wyciagnac po czym tam jest drugi wkret, zaproponowal wymiane ale za jedyne 100 zl, wiec podziekowalem...
... moze ktos mi powie jak to zrobic...

sun 16-12-2010 11:39

Odp: wymiana zarowki - przednia lampa
 
1 załącznik(i)
pisalem o tym wczesniej ale widac tu wszyscy maja zarniki

1. wyciagnij zaslepke pod reflektorem. najlepiej czyms plaskim.trzyma sie na wcisk na 3 zapinkacg\h
2. odkrecasz reflektor od gory
3. na dole reflektor trzyma sie na 2 zapinkach..trzeba je podwadzic czyms cienkim i zsunac reflektor

b@rth 16-12-2010 11:49

Odp: wymiana zarowki - przednia lampa
 
Cytat:

Napisał sun (Post 1560059)
...
1. wyciagnij zaslepke pod reflektorem. najlepiej czyms plaskim.trzyma sie na wcisk na 3 zapinkacg\h...

dziekuje za podpowiedz, a w ktorym miejscu zaslepka ma zapinki ?

sun 16-12-2010 11:57

Odp: wymiana zarowki - przednia lampa
 
3 załącznik(i)
jak znajde obrazek to pokaze.
jeden jest od srodka ok 5 cm..drugi z zewn i jeden na zakrecie
przyjrzyj sie w tych miejscach szczelina jest wieksza

b@rth 16-12-2010 20:01

Odp: wymiana zarowki - przednia lampa
 
1 załącznik(i)
dziekuje sun...

wspomozony kolegi informacja i zacieciem zabralem sie za wymiane...

umieszcze tu maly poradnik, moze sie komus przyda, a przy okazji pokaze jak mozna w aucie za 100 tys utrudnic zwyklemu kowalskiemu prace...
... mysle ze w celu wyciagniecia od niego kolejnych pieniedzy...

a wiec zaczynamy, przepalila mi sie zaroweczka i za wymiane /co prawda wraz z zarowka/ w serwisie pan zaproponowal mi jedynie ... 100-ke, mimo ze poszlo by na rachunek firmy postanowilem jednak samemu to zrobic...

zaczynamy ... do wykonania zadania potrzebujemy plaski wkretak - nieduzy, komplet imbusow /w zasadzie 2 ale nie pamietam rozmiarow/, nowa zarowke i chwile cierpliwosci - mi w obecnych warunkach zajelo 30 min.

1. demontujemy zaslepke pod lampa ...

b@rth 16-12-2010 20:21

Odp: wymiana zarowki w przedniej lampie - poradnik
 
3 załącznik(i)
zaslepka trzyma sie na 3 zatrzaskach umieszczonych po lewej, prawej stronie i na srodku ... do tego wlasnie potrzebny nam plaski wkretak...
na zdjeciach widac co i jak

b@rth 16-12-2010 20:24

Odp: wymiana zarowki w przedniej lampie - poradnik
 
3 załącznik(i)
2. wykrecamy srube mocujaca lampe od gory oraz wypinamy odsloniete przez zdjecie zaslepki dolne zaczepy

b@rth 16-12-2010 20:28

Odp: wymiana zarowki w przedniej lampie - poradnik
 
2 załącznik(i)
3. ... i tu mialem chwile problem wyciagamy lampe tak zeby mozna sie bylo do niej dobrac "od tylu" lekko uniemozliwoa to idaca do lampy wiazka ... ale da sie w koncu to zrobic, zdejmujemy gumowa zaslepke i pokazuje nam sie wnetrze ...

niestety kolejne schody ... aby wypiac wiazke kabla trzeba podwazyc dwie blaszki i tu przydaly by sie drobne kobiece dlonie, bo miejsca jest malo

... w dalszej kolejnosci zeby bylo latwiej sa 2 imbusy do odkrecenia ... (jakby nie mozna bylo spokojnie tak jak w innych autach zastosowac drucika odchylanego)

b@rth 16-12-2010 20:30

Odp: wymiana zarowki w przedniej lampie - poradnik
 
2 załącznik(i)
4. teraz mozemy spokojnie wyciagnac zarowke i wlozyc nowa...

ponizej widok ... pustej lampy oraz ... jak wyglada auto warte 100 tys. albo i wiecej przygotowane do wymiany jednej zarowki o wartosci ponizej 30 zl ... masakra ...

b@rth 16-12-2010 20:33

Odp: wymiana zarowki w przedniej lampie - poradnik
 
5. w dokladnie odwrotnej kolejnosci przejsc wszystkie kroki... i sprawa zalatwiona

... trzeba pilnowac wszystkich drobnych elementow i chwile sie pomeczyc z wlasciwym ulozeniem zarowki bo w kudze z normalnymi swiatlami nie ma niczego co pomoze wlasciwie ja ustawic, dobrze wcisnac lampe na miejsce i przy wpinaniu zaslepki delikatnie pomoc zaczepom wskoczyc na miejsce :mrgreen:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.