Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Jakie głośniki wybrać (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=256817)

Natala 12-01-2017 10:12

Jakie głośniki wybrać
 
Witam serdecznie :)

Pomożecie mi wybrać głośniki do mojego Mondka ?

Oryginalne zakończyły już swój żywot i szukam nowych.
Posiadam fabryczne radio, bez wzmacniacza.
Cena jaką mogę przeznaczyć to 150-200zł. Niestety tylko tyle i wiem, że cudów nie będzie w tej cenie, ale ktoś może poleci jakieś w miarę dobre ?

Bardzo bym była wdzięczna za pomoc, pozdrawiam :)

Swoop 12-01-2017 20:24

Odp: Jakie głośniki wybrać
 
Pod samo radio najlepszym wyborem będą GMS 965 lub Helix Blue + wygłuszenie drzwi

richi102 13-01-2017 16:59

Odp: Jakie głośniki wybrać
 
Dziewczyna napisała że ma 150-200zł a ty jej proponujesz inwestycję od 1000zł w górę.

Jeśli zależy ci tylko na wymianie pierdzących głośników to proponuję coś z małą mocą RMS.

Nie ma sensu pchać pod samo radio głośników które mają w rms 80w albo więcej. Wszyscy na każdym forum będą sprowadzać to do: dobre głośniki, to trzeba zrobić wygłuszenie, jakiś wzmacniacz, suba na tył a to wszystko kosztuje.

Żeby to zrobić za takie pieniądze jakimi dysponujesz to ja proponuję:
Podstawa to kup dystanse z mdf dwa na przód:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

i jeśli chcesz robić głośniki z tyłu to dwa na tył:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Głośniki:

JBL CS-6C
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

MAC AUDIO MP 2.16
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

BLAUPUNKT CX170
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

PIONEER TS-G173Ci
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

PowerBass S-60C - te trochę droższe, ale bardzo dobrze grają pod samym radiem, bez wzmacniacza. Je już miałem w kilku samochodach - bardzo polecam, warto do nich dołożyć.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Podsumowując:
Przód - dystanse 50zł (z wysyłką), głośniki do 200zł = 250zł
Tył - dystanse 50zł ( z wysyłką), głośniki do 200zł = 250zł

Montaż, ciężko mi powiedzieć ile ktoś weźmie za coś takiego ale myślę że nie więcej niż 200zł
Nie jest to nic trudnego, poprosisz faceta, męża, kogoś z rodziny, znajomego i założy ci to za darmo, albo za śmieszne pieniądze. Bez spinania się 2h pracy.

Rewelacji nie będzie, ale do normalnego słuchania muzyki wystarczy.
Jeśli oczekujesz czegoś więcej to poczytaj na jakimś forum CarAudio albo jedź do jakiejś firmy która profesjonalnie się tym zajmuje, ale to już sporo więcej kosztuje niż ty chcesz wydać.
Pozdrawiam

Natala 13-01-2017 20:24

Odp: Jakie głośniki wybrać
 
O takie konkrety mi chodziło. Dzięki wielkie Richi! :one:

Swoop 13-01-2017 21:03

Odp: Jakie głośniki wybrać
 
Cytat:

Napisał richi102 (Post 2727246)
Dziewczyna napisała że ma 150-200zł a ty jej proponujesz inwestycję od 1000zł w górę.

Jakie 1000 zł w górę? Kalkulator się zepsuł, czy szkołę wcześniej zamknęli?

Cytat:

Napisał Natala (Post 2727379)
O takie konkrety mi chodziło. Dzięki wielkie Richi!

Natala, IMO nie baw się w propozycje powyżej, bo jak już inwestujesz to w miarę porządnie.

Ja bym zrobił tak: z 4 głównych głośników, które masz w aucie zapewne skompletujesz 2 działające i te dał bym na tył. Jeśli żaden nie działa, to na razie tył bym odpuścił, bo i tak scena stereo to tylko przód.

Przód:
Głośniki: GMS 965 - 195 zł: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Dystanse: 33,90 zł z wysyłką: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Do tego w firmie Bitmat zamówisz też za jedną przesyłką maty wygłuszające. Na drzwi przednie pewnie trzeba by zamówić 7 szt STP SIlver 75x50: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Fakt, że x2 przekraczasz budżet, ale dźwięk to wynagrodzi. Jeśli nie chcesz mat - nie musisz, ale warto

richi102 13-01-2017 22:31

Odp: Jakie głośniki wybrać
 
Zakładając że to kobieta to samo sobie mat, głośników i dystansów nie założy.
Mówiłem o kompletnym wygłuszeniu a nie na sztukę, zaklejając otwory technologiczne.
Przekraczasz budżet o 100% albo wiecej, to tak jak ktoś by szukał auta za 20tys a ty byś proponował za 40k bo jest nowszy i lepszy.
Dziewczyna ci pisze że chce wydać 200zł, to nie popadajmy w paranoje. Niektórym wystarczy jak głośniki grają i nie pierdzą.
Gdyby dziewczyna chciala robic CA to szukała by informacji o tym.
Tak to wygląda u mnie, środki też w matach:
https://s31.postimg.org/yxujeqcrf/image.jpg
i uwierz mi za 200zł kompletu drzwi nie zrobisz, tym bardziej płacąc komuś za robotę.

Ale przyznam że zaklejenie samych otworów taje też efekt.

Bez urazy, to forum, dziewczyna pyta ty proponujesz swoje, ja swoje.
Pozdrawiam

MaXyM 16-01-2017 12:19

Odp: Jakie głośniki wybrać
 
mozna tez kupic oryginalne uzywane glosniki ale z wersji premium. No troche nazwa na wyrost ale lepsze niz te papierowe. Te premium maja membrane jakby lakierowana na niebiesko - latwo poznac na aukcjach. Z pamieci chodza po 40/50 pln/szt

rumunn95 16-01-2017 12:26

Odp: Jakie głośniki wybrać
 
Duza roznica w porownaniu ze zwyklymi? Cena spoko jestem ciekaw czy nie wsadzic do siebie i przy okazji wygluszyc

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

MaXyM 16-01-2017 15:08

Odp: Jakie głośniki wybrać
 
IMO spora

juri2069 16-01-2017 16:54

Odp: Jakie głośniki wybrać
 
" Bogate wyp. z CD i radiem AM/FM
Z 9 glosnikami radia "

To ja mogę mieć te papierowe czy ciut lepsze? Jakoś nie zwrociłem uwagi jak rozbierałem kiedyś boczek. Ogólnie to na głośnych basach drgają jak piernik drzwi ,czy głośniki.... Coś jak na filmikach 20 000 basów :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.