Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Grzejący się silnik - przyczyny (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=69641)

maniekm 12-05-2009 21:00

Grzejący się silnik - przyczyny
 
Witam kolegów-fachowców. Proszę o opinie na temat przyczyn grzania sie silnika. Wiem ,że wielokrotnie był poruszany temat ale postępowałem wg zaleceń i nadal sie grzeje. Wymieniłem termostat( dwukrotnie) oraz pompę wodną , silnik natomiast podczas podjazdów pod wzniesienia (góry) bardzo szybko sie grzeje włącznie z zagotowaniem i wyrzuceniem płynu .Wcześniej na tej samej trasie wszystko bylo OK. Ubywa mi także płyn lecz nie stwierdziłem nigdzie wycieków. Mechanik wykluczył uszkodzoną uszczelkę pod głowica gdyz trasa jaka pokonuje POLSKA- WŁOCHY (ok.1000 km w jedną strone)nie pozwoliła by mi na to ,a zrobiłem juz z tym problemem dziesieć takich tras czyli ok. 20k . Równiez w zbiorniczku wyrównawczym nie stwierdziłem żadnego << smalcu >> Proszę o opinie kogos kto miał podobny problem. Jeszcze jedno - sprawa dotyczy nie mojego gala ,tylko drugiego mojego auta ALHAMBRY rocznik 99 Pozdrawiam wszystkich forumowiczów . Niech Gal będzie z wami!:)

t nowak 12-05-2009 21:14

Odp: Grzejący się silnik -przyczyny
 
Wg. to wina uszczelki,jezdze z takimi objawami od ponad 50 tys km(2 lata),jednorazowo pokonuje trasy ok.1300km nie dzieje sie nic niepokojacego dopuki nie utkne w korku potem cala robote odwalaja wentylatorki,od czasu do czasu doleje plynu(pocieszajace jest to ze mi go nie wywala)!Prawdopodobnie jak jest maly przedmuch mozna z ta usterka pokonac 40-50tys w moim przypadku to sie potwierdzilo dodam ze jak go kupilem to juz mial ta przypadlosc tylko ja nic o tym nie wiedzialem...

miszkas 13-05-2009 00:18

Odp: Grzejący się silnik -przyczyny
 
W mojej "galaktyce" był ten sam problem i tez na początku zacząłem od wymiany termostatu, pompy wody bo nic nie wskazywało na "typowe objawy" uszkodzonej uszczelki pod głowicą - przejeździłem tak około 15tyś - fakt było to dosyć uciążliwe, a w szczególności właśnie przy większych prędkościach i przy większym obciążeniu grzał się i wywalał gdzieś płyn. W końcu jednak zabrałem się za wymianę owej uszczelki i to była bardzo dobra decyzja - problem zniknął - a to że nie miałem "typowych objawów" i że przejeździłem nim jeszcze tyle km w warsztacie wytłumaczyli mi tym, że stara uszczelka była uszkodzona w nieznacznym stopniu, ale jednak była uszkodzona...
Zrobiłem już jakieś 10 tys od wymiany i żadnych problemów z grzaniem się nie miałem:))))

ostrich 13-05-2009 03:57

Odp: Grzejący się silnik -przyczyny
 
A sprawdzales przy jakiej temp zalaczaja ci sie wentylatory? Moze to czujnik temperatury ten co zalacza wiatraki. Sprawdzaj po koleii od najprostszych rzeczy. Uszczelke zostaw sobie na koniec jak juz wszystko inne wykluczysz.

ala 13-05-2009 11:34

Odp: Grzejący się silnik -przyczyny
 
Witam a gdzie szukac jezeli wentylatory wlaczaja sie natychmiast po uruchomieniu silnika bez wzgledu na jego temperature i dotyczy to tylko tego momentu kiedy mam wlaczone ogrzewanie w samochodzie w momencie wylaczenia grzania wentylatory staja. Pozatym uklad chlodzenia gubi wode nie wiem jak i gdzie np. dzis rano mialam pusty zbiorniczek wyrownawczy dolalam ok. 3 litrow przejechalam jakies 10-15 km i sprawdzilam stan okazalo sie ze musialam dolac jeszcze 1litr.Olej w silniku czysty bez mazi nigdzie nie ma nic mokrego auto nie stracilo mocy. Pisalam juz o tym problemie i nadal sobie nie moge z nim poradzic co robic powidzieli mi ze to moze byc wina termostatu ale ja zupelnie nie wiem gdzie on sie znajduje.

ostrich 13-05-2009 16:27

Odp: Grzejący się silnik -przyczyny
 
Do kolegi ala:

Tak sobie tylko wyobrazam ale nie musi to byc prawda ze byc moze masz walnieta uszczelke pod glowica miedzy cylindrem(komora spalania) a plaszczem wodnym. W takim przypadku bedzie ci dymil na bialo troche bo bedzie zasysal wode z ukladu i bedzie tez wpompowywal spaliny do ukladu chlodzenia. Zstanawiaja mnie tylko te wiatraki. Moze przekaznik ma styki sklejone lub cos innego z elektryka. Trudno powiedziec bez dokladnego zbadania pacjenta.

n owicjusz 13-05-2009 18:24

Odp: Grzejący się silnik -przyczyny
 
Sprawdz gumowe weze (a szczegolnie ten ktory jest wlaczony z gornym wezem do hlodnicy, na dole jest rozgalezienie do hlodzenia oleju(gumowy wazsz zapiety obok filtru oleju)mialem pekniecie na trujniku)objawy jak Twoje.
Na 99% to ten wazsz.
Ala Ty tez sprawdz ten wazsz.

maniekm 13-05-2009 20:35

Odp: Grzejący się silnik -przyczyny
 
Pytanie ,czy podłączenie do komputera wykaże usterkę uszczelki pod głowicą.??:?::?:

subratri 13-05-2009 20:45

Odp: Grzejący się silnik -przyczyny
 
Cytat:

Napisał maniekm (Post 1162642)
Pytanie ,czy podłączenie do komputera wykaże usterkę uszczelki pod głowicą.??:?::?:

No coś Ty?? :) Nie pokaże.

viper11 14-05-2009 00:05

Odp: Grzejący się silnik -przyczyny
 
Cytat:

Sprawdz gumowe weze (a szczegolnie ten ktory jest wlaczony z gornym wezem do hlodnicy, na dole jest rozgalezienie do hlodzenia oleju(gumowy wazsz zapiety obok filtru oleju)mialem pekniecie na trujniku)objawy jak Twoje.
Na 99% to ten wazsz.
Ala Ty tez sprawdz ten wazsz.
no kolego, ty już dziś więcej nie pij. Więcej błędów to już chyba nie da rady w tym zrobić.

Poza tym wyciek może być np w okolicach dogrzewacza, albo tylnej nagrzewnicy. Po prostu trzeba szukać.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.