Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Dźwięki przy określonych prędkościach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=320556)

mr_goodkat 25-05-2021 15:38

Dźwięki przy określonych prędkościach
 
Witajcie,

Stałem się szczęśliwym posiadaczem Mondeo Mk5 2018 2.0 TDCi z przebiegiem 112kkm. Auto jest cacy i bardzo zadbane. Ma jednak z nim mały problem (?). Przy określonych prędkościach (118kmh, 127kmh, może przy wyższych też) na autostradzie samochód wydaje specyficzny dźwięk który po przekroczeniu prędkości znika. Poniżej 118 się to nie pojawia i nie mam zupełnie pojęcia z czym może to być związane. Czy ktoś się może z czymś takim spotkał czy może jest to jakaś bolączka tego modelu ?

tombalt 25-05-2021 15:42

Odp: Dźwięki przy określonych prędkościach
 
I mamy sobie ten dźwięk wyobrazić?
Jaki dziwiek, opisz kolego... Masz niezmieniony opis w profilu, nie wiadomo jaka skrzynia...
Dźwięk metaliczny czy inny....

mr_goodkat 25-05-2021 16:10

Odp: Dźwięki przy określonych prędkościach
 
Hej,

Dźwięk jest trochę podobny do czegoś związanego z ciśnieniem. Jakby dmuchać nad pustą butelką, choć nie tak głęboki. Skrzynia biegów to Powershift a nadwozie kombi.

marcinn81 25-05-2021 16:42

Odp: Dźwięki przy określonych prędkościach
 
Ja miałem kiedyś taki przypadek w samochodzie sluzbowym ford fiesta. przy predkosci autostradowej 120-130km wydawal dziwny świst. Było to spowodowane zawirowaniami powietrza przy tej predkosci. Gdzieś powietrze wirowało i wydawało taki odgłos. Co dziwne w innej fieście nie było tego problemu. Sprawdz przy tej samej predkosci zmienic bieg i zobacz czy odgłos dalej bedzie.

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka

pokakulka 25-05-2021 18:23

Odp: Dźwięki przy określonych prędkościach
 
Czy chodzi Ci o takie buczenie jakbyś najeżdżał na pasy? Faktycznie może i brzmi jakby dmuchał w pustą bitelkę�� niedawno nawet założyłem podobny wątek dot. buczenia podczas jazdy. U mnie ten dźwięk występuje też w określonych prędkościach i pochodzi z kól/łożysk. Dzisiaj byłem w serwisie i 3 Panów jeździło autem. Każdy słyszał ten dźwięk natomiast na podnośniku rozpędzając auto cisza. Wstępna diagnoza - łożysko prawy przód i termin na 7 czerwca. Dam znać po wymianie czy usterka została wyeliminowana. Przeczytaj jeszcze ten wątek [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

mr_goodkat 25-05-2021 22:10

Odp: Dźwięki przy określonych prędkościach
 
Cześć,
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - to jest prawie idealny opis tego dźwięku - właśnie jest to podobne do dźwięku który jest podczas najeżdżania na pasy. I mega-dzięki też za link do wątku - widzę, że może być dla mnie coś tam interesującego.

Daj znać co się u Ciebie wydarzy :)

pokakulka 08-06-2021 20:34

Odp: Dźwięki przy określonych prędkościach
 
Wizyta w serwisie zaliczona. Wymieniona piasta prawy przód. Nic się nie zmieniło - dźwięk nadal jest słyszalny. Za tydzień wymiana lewej piasty. Coś mi się wydaje, że to jednak nie będzie to. Na szczęście samochód na gwarancji. Najdziwniejsze jest to, że przy gwałtownym skręcie w prawo (odciążone przednie prawe koło) dźwięk ustaje co właśnie wskazywałoby na prawe łożysko jednak tak nie jest.

YANOOSH-69 08-06-2021 21:31

Odp: Dźwięki przy określonych prędkościach
 
Cytat:

Napisał pokakulka (Post 3345559)
Czy chodzi Ci o takie buczenie jakbyś najeżdżał na pasy? Faktycznie może i brzmi jakby dmuchał w pustą bitelkę�� niedawno nawet założyłem podobny wątek dot. buczenia podczas jazdy. U mnie ten dźwięk występuje też w określonych prędkościach i pochodzi z kól/łożysk. Dzisiaj byłem w serwisie i 3 Panów jeździło autem. Każdy słyszał ten dźwięk natomiast na podnośniku rozpędzając auto cisza. Wstępna diagnoza - łożysko prawy przód i termin na 7 czerwca. Dam znać po wymianie czy usterka została wyeliminowana. Przeczytaj jeszcze ten wątek [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Sprawdź czy przypadkiem nie chodzi o to, że elastyczne owiewki przed przednimi kołami wyginają się od oporu powietrza i trą o koło. Szczególnie często występuje to jeśli jedziesz pod wiatr a do tego masz już poluzowane plastykowe zaczepy którymi te "owiewki" są mocowane.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

pokakulka 09-06-2021 20:40

Odp: Dźwięki przy określonych prędkościach
 
U mnie ta opcja odpada. Trzymają się sztywno :-)

SarElam 13-06-2021 21:17

Odp: Dźwięki przy określonych prędkościach
 
Witam mam problem takiego typu mondeo mk3 dziwny dźwięk na niskich biegach wręcz jest identyczny jak ten odgłos przy cofaniu co to może byc


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.