Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Popiskiwanie alternatora na zimnym silniku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=278328)

Bartuś01 20-03-2018 18:04

Popiskiwanie alternatora na zimnym silniku
 
Witam ! Od jesieni zmagam się z nieco śmiesznym jak dla mnie problem popiskiwania (prawdopodobnie alternatora) na zimnym silniku.Po ok 1,2 minutach po odpaleniu problemu nie ma . Zabawne jest to ze problem występuje TYLKO w sytuacji kiedy jest mokro . W ostatnie mrozy w ogóle nie zaobserwowałem problemu, spokój był również kiedy temp. była dodatnia ale na drodze było sucho... Będąc pewnym ze problemem jest pasek wielorowkowy zmieniłem go , jak sie domyślacie nie pomogło... Ostatnio w momencie kiedy "popiskiwało " spryskałem całość preparatem do pasków i ku mojemu zdziwieniu dalej ten sam dźwięk. Zacząłem bardziej sie nasłuchiwać i wkładać tam cały łeb :P i wydaje mi sie ze dźwięk dobiega własnie z alternatora.. Dodam ze nie zmienia on swojego natężenia po obciążeniu instalacji nawiewem szyba czy podgrzewanymi fotelami.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Film oczywiście nie mój ale dzwiek jest bardzo podobny...
Ma ktoś pomysły jak sie go pozbyć ? :)

Bartuś01 04-12-2018 23:04

Odp: Popiskiwanie alternatora na zimnym silniku
 
Panowie odgrzewam kotleta bo znów jest zimno i mokro i mój problem powrócił. Wiosną i latem cisza . Zaczyna sie robić chłodniej i piszczenie tylko na zimnym silniku powraca.
Ponizej wrzucam link z filmikiem jak to wygląda .
Na słuch jesteście w stanie coś doradzić ?
Link z filmem : [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

swiety_76 05-12-2018 00:02

Odp: Popiskiwanie alternatora na zimnym silniku
 
Z reguły w 90% przypadków zimny silnik lub/i woda + piski = pasek/jego naciąg.
Tylko ten dzwięk od paska jest z reguły taki bardziej piszczący bardziej wysoki niż twój.
Może łożysko alternatora ?

kriski 05-12-2018 02:40

Odp: Popiskiwanie alternatora na zimnym silniku
 
Przypadków usterki mogą być 3.
Jeden - padająca powoli pompa wody,
dwa - zacierające się sprzęgiełko alternatora i wtedy popiskuje pasek- choć ten dźwięk mi nie pasuje
trzy - któreś łożysko
Warto sprawdzić te rzeczy, chociaż najpierw przyjrzał bym się pompie.
Pompa po zdjęciu paska powinna się obracać płynnie, dość pasownie (ciasnawo), ale bez przeskoków, oraz nie za luźno. Ciężko określić słowami komuś, kto nie miał w ręku nowej i starej. Podjedź jak najszybciej do mechanika...powinien dość szybko stetoskopem namierzyć owe źródło pisków. Nie muszę chyba mówić co Cię czeka jak płyn zgubisz?? Znajomy tak jeździł co prawda golfem z niezniszczalnym 1,9 TDI, zgubił w końcu płyn...dźwięk był identyczny i zaczynał się niewinnie jak u Ciebie. Obym się mylił.

gibaj 05-12-2018 06:57

Odp: Popiskiwanie alternatora na zimnym silniku
 
jak miałeś pasek zdjęty sprawdzałęś czy altek ma luz ?
kręciłeś innymi kołami ?

Bartuś01 05-12-2018 07:00

Odp: Popiskiwanie alternatora na zimnym silniku
 
Az takiego czarnego scenariusza to nie podejrzewam. Chociaż faktycznie jest taka możliwość. Ale tak jak mowie całe lato przejezdzilem i byla cisza. Jakby pompa padła to nasilało by sie to z biegiem czasu i magicznie po przejechaniu kilometra raczej by się nie wyciszyła. Chyba...

Bump:
Cytat:

Napisał gibaj (Post 3064321)
jak miałeś pasek zdjęty sprawdzałęś czy altek ma luz ?
kręciłeś innymi kołami ?

Właśnie nie. Nie dopilnowałem tego bo zmieniał mi pasek mechanik założył nowy na sztukę zanim powiedziałem zeby sprawdził wszystkie rolki. Tak czy siak pasek trzeba zdjąć i zobaczyć rolka po rolce... Inaczej chyba odpowiedzi nie znajdę...

gibaj 05-12-2018 07:05

Odp: Popiskiwanie alternatora na zimnym silniku
 
na kołach jest czysto?

Bartuś01 05-12-2018 07:23

Odp: Popiskiwanie alternatora na zimnym silniku
 
Raczej tak. Nie wiem jak na pasowym bo z góry średni dostęp ale z góry wszystko wygląda w normie. Moze ta rolka prowadząca przy alternatorze trochę się błyszczy ale po prostu zrobiła sie na na niej "polerka" od pracy paska... ;)

kriski 05-12-2018 12:22

Odp: Popiskiwanie alternatora na zimnym silniku
 
Zanim znajomemu zaczęła lać pompa, to popiskiwała z dobre pół roku...ale nie ważne. Trzeba zdjąć pasek i sprawdzić wszystkie kręcioły.

mati3995 05-12-2018 15:50

Odp: Popiskiwanie alternatora na zimnym silniku
 
Cytat:

Napisał Bartuś01 (Post 2952269)
Witam ! Od jesieni zmagam się z nieco śmiesznym jak dla mnie problem popiskiwania (prawdopodobnie alternatora) na zimnym silniku.Po ok 1,2 minutach po odpaleniu problemu nie ma . Zabawne jest to ze problem występuje TYLKO w sytuacji kiedy jest mokro . W ostatnie mrozy w ogóle nie zaobserwowałem problemu, spokój był również kiedy temp. była dodatnia ale na drodze było sucho... Będąc pewnym ze problemem jest pasek wielorowkowy zmieniłem go , jak sie domyślacie nie pomogło... Ostatnio w momencie kiedy "popiskiwało " spryskałem całość preparatem do pasków i ku mojemu zdziwieniu dalej ten sam dźwięk. Zacząłem bardziej sie nasłuchiwać i wkładać tam cały łeb :P i wydaje mi sie ze dźwięk dobiega własnie z alternatora.. Dodam ze nie zmienia on swojego natężenia po obciążeniu instalacji nawiewem szyba czy podgrzewanymi fotelami.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Film oczywiście nie mój ale dzwiek jest bardzo podobny...
Ma ktoś pomysły jak sie go pozbyć ? :)

Ja miałem tak nie dawno w moim 1.6 Ecoboost przy 98 tyś. na zimnym silniku zaczynało coś piszczeć i to właśnie najgorzej w mokre dni a potem już coraz częściej. Wymieniono mi cały zespół z paskiem alternatora
wraz z rolkami nie pomogło potem zdecydowałem się na wymianę rozrządu wraz z pompą i pomogło :)
Akurat w moim przypadku tak to wyglądało.

Bump:
Cytat:

Napisał Bartuś01 (Post 2952269)
Witam ! Od jesieni zmagam się z nieco śmiesznym jak dla mnie problem popiskiwania (prawdopodobnie alternatora) na zimnym silniku.Po ok 1,2 minutach po odpaleniu problemu nie ma . Zabawne jest to ze problem występuje TYLKO w sytuacji kiedy jest mokro . W ostatnie mrozy w ogóle nie zaobserwowałem problemu, spokój był również kiedy temp. była dodatnia ale na drodze było sucho... Będąc pewnym ze problemem jest pasek wielorowkowy zmieniłem go , jak sie domyślacie nie pomogło... Ostatnio w momencie kiedy "popiskiwało " spryskałem całość preparatem do pasków i ku mojemu zdziwieniu dalej ten sam dźwięk. Zacząłem bardziej sie nasłuchiwać i wkładać tam cały łeb :P i wydaje mi sie ze dźwięk dobiega własnie z alternatora.. Dodam ze nie zmienia on swojego natężenia po obciążeniu instalacji nawiewem szyba czy podgrzewanymi fotelami.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Film oczywiście nie mój ale dzwiek jest bardzo podobny...
Ma ktoś pomysły jak sie go pozbyć ? :)

A miałem dokładnie taki sam dźwięk piszczenia jak wstawiłeś w drugim linku.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.