Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Silnik nie chce odpalić po dłuższym postoju (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=306882)

buczu920 02-03-2020 10:56

Silnik nie chce odpalić po dłuższym postoju
 
Cześć wszystkim, posiadam forda focusa 1.8 TDCi 2004rok i zaczęły się z nim problemy. Auto po jednej nocy ma problem z odpaleniem i strasznie nim trzęsie. Dwumasa wymieniana 3 lata temu, świece rok temu, filtry paliwa, oleju, powietrza itp. na bieżąco co roku. Brakuje mu też trochę mocy i potrafi w czasie jazdy zgasnąć, nie mówiąc już o wolnych obrotach podjeżdżając np. do skrzyżowania... Podłączyłem forscan i wyskoczyły dwa błędy P2288 (zacinający się IMV lub czujnik FRP) oraz P0191 (Czujnik FRP). Sprawdziłem przewody paliwowe i napięcia i nie widzę nic szczególnego wszystko suche, nieprzerwane i działa jak powinno. W forscanie zobaczyłem, że wtryskiwacz nr. 1 i 3 mają po -1.230 i 0.920 oraz czujnik ciśnienia paliwa jest ok bo ciśnienie na listwie przy rozruchu pokazuje 300 bar a na biegu jałowym 250 bar. Zastanawia mnie tylko jedno, że na zapłonie bez uruchomionego silnika powinny być 4 bary a u mnie spada do 0. Czy tak powinno być, czy po załączeniu zapłonu powinien dobić do 4 barów? Jak myślicie wymienić regulator ciśnienia?

Fulara 02-03-2020 11:10

Odp: Problem z uruchamianiem silnika i dwa błędy
 
fajnie, że wiemy co to za autko. napisałbym sprawdź cewkę, ale te 300 bar mi tu nie pasuje :)

Speedo 02-03-2020 13:15

Odp: Problem z uruchamianiem silnika i dwa błędy
 
Cytat:

Napisał buczu920 (Post 3230231)
Problem

Proszę poprawić tytuł swojego tematu na zgodny z zasadami Forum:



[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]



Krótki poradnik jak to zrobić:



[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]




Dziękuję

Speedo

buczu920 02-03-2020 15:56

Odp: Problem z uruchamianiem silnika i dwa błędy
 
Cytat:

Napisał Fulara (Post 3230237)
fajnie, że wiemy co to za autko. napisałbym sprawdź cewkę, ale te 300 bar mi tu nie pasuje :)

Już napisałem jaki ford, wybacz ;)

kluska123244 02-03-2020 18:47

Odp: Problem z uruchamianiem silnika i dwa błędy
 
Cytat:

Napisał Fulara (Post 3230237)
fajnie, że wiemy co to za autko. napisałbym sprawdź cewkę, ale te 300 bar mi tu nie pasuje :)

cewka w dieslu ? :lol:


Zlej paliwo z zbiornika co do kropli i zatankuj świeżego to pierwsza rzecz którą bym zrobił

Fulara 02-03-2020 18:55

Odp: Problem z uruchamianiem silnika i dwa błędy
 
Cytat:

Napisał kluska123244 (Post 3230382)
cewka w dieslu ? :lol:


Zlej paliwo z zbiornika co do kropli i zatankuj świeżego to pierwsza rzecz którą bym zrobił

inteligencja i rozpoznanie sarkazmu niektorych jest na poziomie 0... ehh

sprawdz datę wpisu nr 2 a wpisu edytowanego nr 1

poza tym, wszystko ok ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.