Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Jaki regulator napięcia? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=297701)

lsz11 26-06-2019 21:43

Jaki regulator napięcia?
 
Witam
Powiedzcie, proszę, jaki powinienem kupić regulator napięcia. W starym szczotki się skończyły i musiałem kupić nowy regulator. Podałem nr VIN, nr alternatora, zamówili w sklepie AS i lipa. Kolega mechanik wlutował nowe szczotki w starym regulatorze i na razie tak jeździłem. AS poszedł do reklamacji i przysłano oryginał VALEO (234 zł). Wstawiliśmy i d..a, błąd P1632 (Inteligentne usterki alternatora czujnik / awaria obwodu).
Jaki numer powinien mieć właściwy regulator, gdzie go szukać. A może macie jakieś namiary gdzie ktoś z was kupił odpowiedni regulator i działa.

lucas4891 27-06-2019 21:30

Odp: Jaki regulator napięcia?
 
Jakie jest napiecie na plusie alternatora?

lsz11 28-06-2019 19:22

Odp: Jaki regulator napięcia?
 
Cytat:

Napisał lucas4891 (Post 3147054)
Jakie jest napiecie na plusie alternatora?

Mierzyłem na "+" akumulatora i jest ok 12,3 V na odpalonym silniku, więc ładowania nie ma. Skoro na + aku nie ma to na + alternatora będzie?

lucas4891 28-06-2019 19:29

Odp: Jaki regulator napięcia?
 
Zmierz na alternatorze, wykluczysz problem kabla i polaczen plusa. Jak kreci rozrusznik? Moze warto sprawdzic kabel masowy?

Bump: Sprawdzales komutator ? W nowszych alternatorach sa bardzo liche

lsz11 28-06-2019 19:53

Odp: Jaki regulator napięcia?
 
Cytat:

Napisał lucas4891 (Post 3147316)
Zmierz na alternatorze, wykluczysz problem kabla i polaczen plusa. Jak kreci rozrusznik? Moze warto sprawdzic kabel masowy?

Bump: Sprawdzales komutator ? W nowszych alternatorach sa bardzo liche

Nie wiem czy przeczytałeś mój pierwszy post, otóż na starym regulatorze (z nowymi szczotkami) wszystko jest w porządku, ładuje, żadnych błędów, po prostu jeżdżę na nim. Chcę kupić nowy by mieć pewność, że nie zawiedzie mnie gdy za tydzień wybiorę się do Chorwacji z rodziną.

Chodzi mi oto jak dobrać nowy regulator bo w sklepie mają z tym problem. Kupione dwie sztuki i dwie nie działają. Albo mamy pecha i z hurtowni przysyłają już zepsuty albo źle jest dobierany ale do wyboru podałem nr VIN, nr alternatora, nr regulatora ( tylko nie wiem który nr ma być bo tam na każdej stronie regulatora są jakieś numery).

lucas4891 28-06-2019 19:57

Odp: Jaki regulator napięcia?
 
Ok. Markowy regulator powinien rozwiazac problem w takim razie

lsz11 28-06-2019 20:00

Odp: Jaki regulator napięcia?
 
Cytat:

Napisał lucas4891 (Post 3147332)
Ok. Markowy regulator powinien rozwiazac problem w takim razie

Ale jaki markowy? Podstawiany był AS i Valeo. Ani jeden ani drugi nie chce współpracować.

lucas4891 28-06-2019 21:11

Odp: Jaki regulator napięcia?
 
Moze jest tak, ze nowe szczotki nie maja kontaktu z komutatorem na calej powierzchni?

szynszyl 29-06-2019 09:08

Odp: Jaki regulator napięcia?
 
Pierscienie pod szczotki tez sie wymienia od razu. Choc nowe to sie toczy.

lsz11 29-06-2019 18:35

Odp: Jaki regulator napięcia?
 
Co wam jest? Czy wy czytacie co kolwiek ? Jakie szczotki? Jakie pierścienie? ****a! Stary regulator na nowych szczotkach działa. Komutator ma kontakt ze szczotkami, szczotki mają kontakt z komutatorem. Paliwo się spala. Ciśnienie w kole jest. Gołąb siedzi na parapecie. Świnia sra w chlewie.
I pytanie, jaki dobrać regulator napięcia, czym się kierować?
Komutatorem, pierścieniami, świnią czy gołębiem?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.