Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] Regulacja tylnej kanapy i oparcia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=300499)

Kubulsen 06-09-2019 20:34

Regulacja tylnej kanapy i oparcia
 
Byłem dzisiaj w salonie bliżej się przyjrzeć Kudze i co zwróciło moją uwagę, to tylna kanapa a właściwie jej skandalicznie płytkie siedzisko (aż zmierzyłem - zaledwie 47 cm!) i bardzo słabą regulacją tylnego oparcia (właściwie to co byśmy nazwali rozłożonym maksymalnie oparciem było dla mnie dopiero dopuszczalną minimalnie wygodną pozycją do jazdy). Mam porównanie z nową KIA Sportage i niestety to jest przepaść na korzyść tej ostatniej. Nie mówię już o tym, że w KIA jest znacznie więcej miejsca wszerz i wzdłuż (chociaż Kuga jest o 8 cm dłuższa i ma 2 cm większy rozstaw), to jeszcze tylna kanapa jest o wiele wygodniejsza, a regulacja położenia to już kosmos - maksymalnie można osiągnąć wręcz pozycję półleżącą. Żeby tego było mało, to pomiędzy maksymalnie (tak mi się wydawało) rozchylonym oparciem a roletą jest 5-6 cm szpara - ale skucha wykonaniu FORDA! Czy ja coś źle regulowałem czy rzeczywiście Ford wypuścił takie badziewne i nieprzemyślane ergonomicznie rozwiązanie? Czy te siedziska są takie krótkie w każdej wersji wyposażenia (oglądałem wersję trend, a przymierzam się do Titanium)? Czy tych oparć nie da się bardziej rozłożyć? Czy może jest przewidziana jakaś maskownica (nomen omen roleta po rozłożeniu też nie dociera do drzwi bagażnika tylko jest potężna szpara). Tył w wykonaniu ergonomistów Forda to według mnie niestety porażka na całego. Na pocieszenie uznałem, że fajnym (pewnie przez producenta niezamierzonym rozwiązaniem) jest niby schowek pod tylnym siedziskiem (choć trochę niepewny z uwagi na idące tam okablowanie i inne wystające elementy), ale ta tylna kanapa to jak dla przedszkolaków. Kurcze, a tak byłem napalony na zakup tego auta. Czy idzie się do tego przyzwyczaić, czy pasażerowie tylnej kanapy narzekają na komfort? Dzięki z wszelkie próby pocieszenia

Tarmas 06-09-2019 21:18

Odp: Regulacja tylnej kanapy i oparcia
 
Cytat:

Napisał Kubulsen (Post 3171238)
to pomiędzy maksymalnie (tak mi się wydawało) rozchylonym oparciem a roletą jest 5-6 cm szpara

Nie ma. Wajcha z boku siedzenia do góry, popychamy oparcie i cyk, dochodzi do końca aż do mocowania rolety.

A moja teściowa woli ze szparą :mrgreen:

Wacman 06-09-2019 21:20

Odp: Regulacja tylnej kanapy i oparcia
 
Może trochę przesadzasz z niewygodną kanapą, ale masz rację z tą regulacją oparcia. Jak dla mnie to jakieś nieporozumienie, bo regulacja powinna iść na "pochył" a nie do pionu ;) z roletą też masz absolutną rację :one: ale na pocieszenie powiem, że w wersji US jest jeszcze większy badziew, bo w Kudze ją fajnie przesuwasz a w Escape "zapinasz" . Do rolety można dokupić tylną część, aby dochodziła do końca, ale to moim zdaniem to powinno być już w standardzie :mad: . Ogólnie z wyglądu nie ma się czego czepić, bo auto wygląda fajnie, jak dla mnie lepiej jak Kia ;)

Bump:
Cytat:

Napisał Tarmas (Post 3171254)
Nie ma. Wajcha z boku siedzenia do góry, popychamy oparcie i cyk, dochodzi do końca aż do mocowania rolety...

Hmm... czy oby na pewno :roll:

Kubulsen 07-09-2019 07:26

Odp: Regulacja tylnej kanapy i oparcia
 
Cytat:

Napisał Wacman (Post 3171256)
Bump:
Hmm... czy oby na pewno :roll:

Właśnie, Tarmas jak to zrobiłeś, że oparcie przechyla ci się aż do styku z roletą ???

Wacman, a gdzie można nabyć to przedłużenie rolety, bo w oficjalnych akcesoriach na stronie Forda nie zauważyłem?

Wacman 07-09-2019 12:23

Odp: Regulacja tylnej kanapy i oparcia
 
Widziałem kilka razy na "aledrogo"


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.