Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Wymiana rozrządu 1.8TCI , co jeszcze ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=203448)

Trab78 22-02-2012 23:49

rozrząd - 1.8 tdci - listopad 2005
 
witam.
Wiem , że to już było, ale przeszukałem forum <a nawet fora> i znalazłem sprzeczne odpowiedzi na te same pytania, więc b. proszę o konkrety.

1. jakie elementy wymienia się w silniku 1.8 TDCI <XI.2005> przy wymianie rozrządu?
W serwisie powiedzieli mi, że tylko pasek i napinacz. Nie trzeba wymieniać pompy wody, jak to jest w 1.6 tdci. CZY TO PRAWDA? - skąd różnica między tymi silnikami?

2. wiem , że oprócz paska jest również łańcuch, którego się ponoć <?> nie wymienia. Proszę o inf. za co odpowiada pasek, a za co łańcuch <co napędza>. I w zw. z tym jakie są skutki zerwania paska, a jakie łańcucha, o ile się zrywa.

3. jak to jest z tą pompą wody - jeśli teraz nie wymienię<bo niby nie trzeba>, to czy i tak w przyszłości może być konieczność wymiany - jakie są skutki ew. awarii

4. czy pasek Dayco wzmacniany teflonem będzie ok?<piszą , że to org>

Chcę wymienić rozrząd przy okazji innej naprawy <dwumasa:(>. Na liczniku mam dopiero 145 tyś, ale auto było sprowadzone i bez wymiany już 70 tyś zrobiłem. Chce zrobić tak, żeby było dobrze, ale i nie robić czegoś jeśli nie trzeba. Fachowe odpowiedzi mile widziane:))))

Ps: jeśli gdzieś są odpowiedzi na moje pytania, proszę o wskazanie tych poprawnych i już nie będę śmiecił na forum:)
z góry dzięki

Jester 23-02-2012 06:26

Odp: rozrząd - focus II 1.8 tdci - listopad 2005
 
Odpowiedzi są na forum, ale nie w jednym wątku.
1. Pasek i rolka. Pompa jest napędzana paskiem osprzętu i można ją wymienić bez ruszania rozrządu.
2. Łańcuch napędza pompę od wału silnika. Pasek napędza rozrząd od pompy. Łańcucha nie wymienia się. Pasek wymienia się po 160 tyś km/ 10 latach, ale jak porównasz np. z paskami Fiata to stwierdzisz, że powinien dać rade i 200 tyś km.
3. Jak się popsuje to wymienisz - silnik może się przegrzewać.
4. Zestaw Dayco jest tani i dobry. Fabryka u mnie wrzuciła rolkę Dayco z oznaczeniem Dayco/Ford. Pasek miał tylko oznaczenia Forda. Ja wymieniłem na zestaw Dayco. Przy okazji wymieniłem pasek osprzętu - wymiana w tym samym interwale 160 tyś km/10 lat. Teraz mam spokój z paskami.

Trab78 23-02-2012 06:41

Odp: rozrząd - focus II 1.8 tdci - listopad 2005
 
wielkie dzięki
to "idę" na zakupy.
Ostatnio zauważyłem też mały ubytek płynu chłodniczego, więc powiem mechanikowi żeby tą pompę obejrzał przy wymianie <i jak mówisz - pasek osprzętu>. Najwyżej dokupię. A jak będzie ok, to poczeka. Dwumasa szarpie kieszeń wystarczająco:)

ghostline 21-04-2014 18:15

Wymiana rozrządu 1.8TCI , co jeszcze ?
 
Witam,

moja foka ma na liczniku 140 tyś i przebieg wydaje się prawdziwy ale pewny tego nie jestem, dlatego mam zamiar wymienić rozrząd.

Pytanie:
czy wymienić też łańcuch rozrządu?

Mam zamiar wymienić pasek i ewnetualnue łańcuch u znajomego mechanika, który nie specjalizauje się w fordach, dlatego napiszcie czy jest to skomplikowana procedura?

Czy ten łancuch też wystepuje w silniku HDI?


Czy coś jescze przy tej okazji wymienić?

jaho2000 21-04-2014 18:38

Odp: Wymiana rozrządu, co jeszcze?
 
łańcucha się z reguły nie wymienia, chyba że jest konieczność (uszkodzenie, itp.)

rafalg 21-04-2014 19:24

Odp: Wymiana rozrządu, co jeszcze?
 
Jeśli łańcuch nie hałasuje to nie ma potrzeby go wymieniać, silnik HDI to praktycznie to samo więc łańcuch również w nim występuje.

Jkostek 17-05-2014 12:23

Odp: Wymiana rozrządu, co jeszcze?
 
Witam! Dzis wymieniłem rozciągniety łańcuch który spina wałki rozrządu?
Koszt czesci to znaczy łancucha,napinacza,wszystkich uszczelek i podkładek pod wtryskami, wynósł ponad 500zł? Robocizna drugie tyle? Czas roboty ok 8godzin. Łancuch sie rozciągnął i hałasował zaraz po rozruchu zimnego motoru przez ok 10 sek.Auto ma przebieg 165tys. Pozdrawiam!

bunia24 21-12-2014 08:48

wymiana rozrządu , 2 paski rozrządu?
 
witam niedawno nabyłem focusa 2007 rok 1.8 tdci i chciałem wymienić rozrząd .Rozmawiałem z znajomym mechanikiem i on mnie nastraszył ze w tym silniku jest 2 paski rozrządu i ze mało kto o tym wie . Podobno ten drugi pasek jest drogi i tylko w serwisie można go kupić , mówił że kiedys robił taki silnik od mondeo z zerwanym tym drugim paskiem.Mam do was pytanie przegladałem fora allegro i ja znalazłem kompletny rozrząd to napinacz i pasek rozrządu. Powiedzcie mi a pompa wodna tez jest napędzana paskiem rozrządu bo już niewiem kogo słuchać

moons 21-12-2014 09:04

Odp: wymiana rozrządu pytanie
 
Zmień mechanika, a mechanik niech zmieni tabletki.
Nie ma chyba na świecie silnika żaby miał dwa paski od rozrządu. Pompa wody jest napędzana paskiem od osprzętu, tyle że jest tak umiejscowiona że przy wymianie trzeba zdejmować rozrząd dlatego też mechanicy robią ja przy okazji. Moim zdaniem nie ma powodu wymieniać pompy razem z rozrządem jeśli nic jej nie dolega.
Pozdrawiam

bunia24 21-12-2014 09:14

Odp: wymiana rozrządu pytanie
 
samochód ma oryginalnie przejechane 113 tys rozrząd nie wymieniany od nowości to wystarczy tylko wymienić napinacz i pasek


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.