Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Komunikat: usterka silnika 2.0TDCI (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=70139)

leszcz 06-10-2016 18:57

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
Cytat:

Napisał mazurek01 (Post 2670645)
ale niby mój s max nie ma takiej opcji w BSI.

pewnie podłączył do IDSa i tam nie pokazało aktualizacji :(

mazurek01 07-10-2016 10:07

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
Ze względu na duży koszt naprawy chciałbym mieć tego conwersa z bajerami jaki program to robi, pytam bo chciałbym żeby elektryk zrobił mi to w gratisie. Jeśli to nie tajemnica proszę o podpowiedź.

pgrob 07-10-2016 13:05

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
np.UCDS
Soft z bajerami nie jest darmowy więc o gratis będzie raczej trudno.
Widzę, że jesteś z woj. lubelskiego więc napisz w tej sprawie do @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Adamo169 09-10-2016 22:13

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
Witam dziś i ja doświadczyłem objawu usterki silnika. W trakcie jazdy ukazała się moim oczom kontrolka check engine zatrzymałem się z myślą że jak zgaszę silnik może zniknie kontrolka. Niestety po odpaleniu pali się nadal nic nie odczuwalne poza nią że się pali , więc sprawdzam błędy na converse jest jeden F00616. Poczytałem że coś z zasilaniem może być słaby akumulator więc jadę dalej po przejechaniu kilku kilometrów ukazała się informacja Usterka silnika nagle auto straciło moc jak by turbo nie działało gaszę zapalam nie ma kontrolki po czym pali się za moment ponownie. Nie wiem co może być nie tak czyżby Converse nie pokazało wszystkich błędów ?? Jak rozumiem nie obędzie się bez podłączenia pod kompa żeby sczytać błędy ewentualnie naprawa i wykasowanie błędów bo same nie znikną ?? Czy ktoś z was ma jakieś pomysły co może być nie tak ?

lsulima 09-10-2016 22:27

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
Jakbyś nie znalazł kogoś na miejscu, to ja bede we wtorek wracał z Łodzi do Krakowa. Możemy sie spotkać gdzieś po drodze. Mogę zerknąć jakie błędy Ci sie zalogowany.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Adamo169 10-10-2016 20:29

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
Bardzo chętnie skorzystam z pomocy.Jak byś był w pobliżu daj znać na priva jakiś nr tel. to ułatwi kontakt

[edit] Proszę nie cytować całych poprzedzających postów. deku

Adamo169 15-10-2016 12:48

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
Witam dziś byłem u pierwszego leprzego mechanika żeby odczytać błędy. Po odczycie wykazało filtr cząstek stałych stwierdził że jest do wypalania poprzez komputer wcześniej na liczniku converse pokazywał jeden błąd F0016 teraz po wykasowaniu na convers przybyło błędów
F00616
C42268
C41568
C41668
Co to za błędy czy rzeczywiście nawalił dpf? Może jakieś porady

eclipse 15-10-2016 20:55

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
Raczej nie ma się co płoszyć
F00616 podawałem już kiedyś - błąd napięcia zasilania, czyżby akumulator słaby
C42268 - Nieprawidłowe dane otrzymane od Moduł sterujący nadwozia
C41568 - Nieprawidłowe dane otrzymane od hamowania Module układ przeciw blokujący
C41668 - nieprawidłowe dane otrzymane z Modułu Kontroli Dynamiki.
nie dotyczą na pewno uszkodzonego DPF.
prędzej bym zgonił na słaby niedoładowany akumulator wystarczy wykasować i nie będzie kuło .

Adamo169 15-10-2016 21:05

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
Cytat:

Napisał eclipse (Post 2675748)
prędzej bym zgonił na słaby niedoładowany akumulator wystarczy wykasować i nie będzie kuło .

Tu jest problem tego typu że auto wyrzuca błąd silnika auto nie mam mocy max prędkość 120km/h obroty do 2500 mocy zero do wyprzedzania. W chwili odpalenia auta zanim zapali się błąd silnika auto ma pełną moc działa turbo i cała reszta jak należy ale po kilku sekundach koniec mocy pojawia się komunikat. Diagnoza mechanika po podłączeniu kompa że dpf jest przytkany i trzeba go ręcznie wypalić że to jedyna usterka jaka mu wyszła. Nie wiem jaki miał komputer.Zastanawiam się nad zakupem kabla od Viakena czy warto ? z jednej strony kabel się przyda może samemu ręcznie wypalę ten dpf co radzicie

mazurek01 15-10-2016 22:14

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
Rozmawiałem z gościem, serwisowe wypalenie DPF, 3000-3500 obr /min przez 50 min, też mi skomplikowana procedura. Możesz spróbować, ale jak pisał eclipse winny może być aku.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.