Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Komunikat: usterka silnika 2.0TDCI (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=70139)

hand-ball 01-06-2018 08:15

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
Ok świeca żarowa dpf'a zamówiona, jutro będzie, koszt jakieś 160 zl po rabatach. Tylko w niedzielę wyjeżdżam i tu jest problem bo jutro ford mi nie wymieni, czy w jakimś zwykłym warsztaciku mi to zrobia?? Czy muszę w fordzie? ASO chce za robociznę 500 zl, bo czyszcza filtr i resetuja cos tam - zbędna operacja czy trzeba to robic?? Oczywiście elementy układu wydechowego G12 nie obejmuje.

Speedo 01-06-2018 14:11

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
jakbyś trochę siadł i poczytał, zamiast zajmować się zbędnymi zakupami np tutaj [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


to byś się dowiedział, że nie kupuje się samej świecy ciesząc się, że tanioszka tylko cały dopalacz, bo świeca jest w 99% przypadków niewykręcalna


jak dasz do aso to założę się o wszystko, że dla nich będzie nieodkręcalna i wypałują Cię na dodatkowy 1000 za ten diwajs


ja bym dał do jakiegoś pana janusza podwórkowego co będzie to pogrzewał palnikiem, pieścił, polewał wd40, czule przemawiał, wykręci, poprawi gwint narzynką i wkręci nową (o ile się uda wykręcić)

hand-ball 01-06-2018 14:44

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] dzieki wielkie, poczytałem, zobaczymy jutro co da się zrobic umowilem się akurat do Pana Tadka :-) jak się nie wykręci to niestety nic nie poradzimy. Ale wiem że Pan Tadek bedzie pieścił ;-)

makinen 01-06-2018 15:45

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
Nic nie trzeba robić dodatkowo tylko świece wymienić jak się da wykręcić. Ja mam wkręconą na klej.

hand-ball 02-06-2018 14:18

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
3 załącznik(i)
No to Pan Tadek się spisał na 5+, wymiana świecy dopalajacej dpf przebiegła pomyślnie, dwa podejścia palnikiem i wyszedl dopalacz, później jedno podgrzanie i świeca wykrecona. Tak jak pisał @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] na wtyczce numer kończy się literą E, czyli obarczone wada. Też widać na focie, że świeca grzałka się po środku zamiast na końcówce. W sumie godzinka roboty, nawet mniej. Jutro jakieś 450 km do przejechania, mam nadzieję, że bezbłędnie ;-) Pozdro.

krazy777.mc 02-06-2018 14:40

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
Cytat:

Napisał Speedo (Post 2986929)
jakbyś trochę siadł i poczytał, zamiast zajmować się zbędnymi zakupami np tutaj [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


to byś się dowiedział, że nie kupuje się samej świecy ciesząc się, że tanioszka tylko cały dopalacz, bo świeca jest w 99% przypadków niewykręcalna


jak dasz do aso to założę się o wszystko, że dla nich będzie nieodkręcalna i wypałują Cię na dodatkowy 1000 za ten diwajs


ja bym dał do jakiegoś pana janusza podwórkowego co będzie to pogrzewał palnikiem, pieścił, polewał wd40, czule przemawiał, wykręci, poprawi gwint narzynką i wkręci nową (o ile się uda wykręcić)

Tu Cię zdziwię bo ja wymianę świecy robilem w Aso Forda i zapłaciłem niecałe 280 zł wraz ze świecą z tego co pamiętam.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Risto80 04-06-2018 17:02

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
Cytat:

Napisał Risto80 (Post 2986040)
Ostatecznie okazało się, że DPF był zawalony. Udało się go zregenerować i auto śmiga.

Teraz pytanie do speców, czy to mógł być powód zapychania EGRa sadzą?

Ktoś, coś?

lsulima 04-06-2018 17:57

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
To ze dpf i EGR się zapchał to jest moim zdaniem skutek jakiejś usterki. Może wtryski leją, może bierze olej, może tak pechowo się układało, ze kilkukrotnie został przerwany proces wypalania DPFa. Dobry mechanik powinien po wypalaniu szukać przyczyny.

robertd01 05-06-2018 16:53

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
Cytat:

Napisał robertd01 (Post 2973485)
Odświeżę temat.
Ostatnio przez kilaka dni włączał się u mnie komunikat "usterka silnika".
Samochód świeżo po przeglądzie po 120k km. Powymieniane wszystko, m.in. filtr paliwa.
Alarm włącza się tylko na obwodnicy przy ~130km/h i w większości jadąc pod górkę.
Po wyłączeniu silnika alarmu brak ???
Alar nie występuje podczas jazdy w mieście. Raczej nie zależy od obrotów, tylko od prędkości + być może od obrotów dodatkowo.
Wizyta w serwisie forda, ale niestety nie mieli czasu na sprawdzenie. Facet z serwisu po wysłuchaniu pytał czy przypadkiem nie tankowałem ostatnio na jakieś trefnej stacji.
Mówi, że mają często takie przypadki gdzie przyczyną jest złej jakości paliwo.
Ostatnio tzn przed alarmem tankowałem ON ACTIVE stacji BP w Rumi.
Po wizycie w Fordzie pojechałem na inną stację BP Gdynia Hutnicza i dotankowałem ~40l ON ACTIVE. Potem przez 2 dni kilka kółek na obwodnicy i niestety dalej pojawiała się usterka silnika. Kolejny raz dotankowałem tym razem na Orlenie ON VERVA ~16l.
Jazda na obwodnicy i dalej usterka.
Kolejne 2 dni jak ręką odjął. Zrobiłem ~100km na obwodnicy i nic wszystko ok. Gazowałem, przeciągałem obroty, zwiększałem prędkość pod górkę (poprzednio zawsze wyskakiwała usterka) i nic.
Jutro jadę do Forda mam nadzieję, że sprawdzą i może coś wyjdzie, ale podejrzewam, właśnie słabe paliwo na [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].
Tankowałem 2018/04/05.
Może ktoś z Was miał ostatnio problemy po tankowaniu na stacji BP Grunwaldzka 2, 84-230 Rumia?
Generalnie praktycznie prawie zawsze tankuję na BP i nigdy nie miałem problemu, poza 1 razem 2 lata temu, zatankowałem na [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...], ruszyłem na autostradzie i chwila jazdy z większą prędkością i usterka silnika. Po wyłączeniu silnika problem nie wystąpił (aż do teraz) więc myślałem, że to był jakiś przypadkowy błąd.

Trochę z opóźnieniem ale dla potomnych napiszę.
Była wizyta w ASO i przyczyną okazał się czujnik temperatury spalin.
Są 2 ale to był chyba ten umieszczony bliżej silnika - zaznaczam, że chyba.
Wizyta w Fordzie no i ~800zł czujnik z wymianą + ~200zł za wjazd na komputer. Na razie wsio ok.

FOREST_JG 11-06-2018 10:22

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
Witam
Pacjent:
Ford S-max 2011r 2,0 diesel automat
Chipowany u Heko (4 lata temu) na ok 200 KM i 400nm
Przebieg 195k km

Autem jeżdżę w 95% wokół komina. Dłuższa trasa to najczęściej wyjazd na wakacje – i wówczas pojawia się problem.
Tak nie ma żadnego problemu, wszystko działa jak należy, ale na wspomnianych wcześniej dłuższych trasach zdarza się komunikat usterka silnika. Auto od razu traci moc, wydaje się jakby turbo przestało działać. Trzeba stanąć, wyłączyć, odczekać ok 30sekund (kiedyś nie trzeba było czekać) i wszystko wraca do normy. Nie ma żadnych objawów wspomnianej wcześniej usterki.

Po ostatniej trasie znajomy mechanik podłączył kompa i były 2 błędy. Nie znam ich oznaczeń ale wymieniony został taki brązowy elektrozawór sterujący turbosprężarką. Miało to załatwić problem.

Parę dni później miałem akurat trasę (około 600km) więc był idealny moment do testowania. W jedną stronę jechałem do max 160 km/h i najwięcej na tempomacie. Żadnego problemu nie było.
W drugą chciałem sprawdzić go dla pewności więc jechałem szybciej nie używając tempomatu. Po ok 60 km autostradą ten sam błąd. Zjechałem, zgasiłem poczekałem chwilę. Wszystko OK.
Trasa się „zluzowała” więc wrzuciłem na tempomat 160 i bez problemu zrobiłem kolejne 300km. Skończyła się autostrada zjazd na drogę krajową. Mam kilka aut przed sobą więc gaz, wyprzedzam i znowu to samo, Usterka silnika.
Do domu zostało ok 60 km więc jechałem normalnym tempem bez szaleństw. Gdy już byłem praktycznie pod domem byłem pewny że jak mu teram mocno dam w gaz to będzie ten sam problem. Wyjąłem telefon aby to sfilmować i mieć dowód, ale nic się nie stało. Gaz w podłogę i jechał normalnie jak zawsze. Turbo działało normalnie.

Mam wrażenie że usterka wywala się w momencie jak przyspieszam a później odpuszczam gaz.
Po tej trasie mechanik zdiagnozował Stan nadmiernego ciśnienia turbosprężarki i błąd czujnika stopniowania na turbinie ( nie znam oznaczeń).
Twierdzi że jedyne co może pomóc to wymiana turbo.

Jakie Wasze zdanie ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.