Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Komunikat: usterka silnika 2.0TDCI (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=70139)

Adasko28 29-09-2018 21:35

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
U mnie pomogło przeczyszczenie turbiny, kierownicy zmiennej geometrii

Adasko28 04-10-2018 13:39

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
U mnie czyszczenie turbiny od ciepłej strony jednak nie pomogło. Spokojna jazda wczoraj autostrada ok 2 tys obrotów i prędkość ok 130-140km/h i po 75km wywala usterkę silnika , skrzynia wymaga obsługi. Błędy na forscanie przez BT to p1335-błąd EGR ( zaślepiony) ,P1632 czujnik intel.aleternatora , , P2263 (73-64 oraz -C) błąd działania ciśnienia turbosprężarki , U0418 nieprawidłowe dane z układu hamulcowego, u3001 nieprawidłowe wyłączenie modułu sterującego, U0401 nie prawidłowe dane z ECM/PCM . Wykasowałem błędy i po 3 km to samo znowu te same błędy.Znowu kasowanie i pojawiła się zemsta z mojej strony..wcisnąłem gaz do dechy. Prędkości 180-190km/h i ...po 75km dojechałem do domu bez usterki. Ręce rozkładam. Dzis jadę na wodorowanie silnika jako jeden z pomysłów, może to będzie sposób na zapchany DPF albo turbo. Jeśli nie pomoże to może zregenerować turbo. Sam już nie wiem.Pomóżcie proszę .

Adasko28 15-10-2018 20:14

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
Winny był nieszczelność na rurze intercoolera 7G91-6K683-AA przy opasce zaciskowej. Rura wymieniona. Trasa zrobiona i brak błędów

Dyzio79 18-11-2018 18:26

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
Witam, jestem szczęśliwym posiadaczem S-max'a z silnikiem 2,2 ccm, jakiś czas temu pojawił się komunikat " silnik usterka" i po 2 min zgasła, ( auto normalnie pracowało, nie straciło na mocy ani przyspieszeniu) , po wizycie u mechanika okazało się, że błąd się nie zapisał ... jeździłem dalej i znowu to samo pojawia się i znika ( oczywiście wg komputera nic się nie dzieje). Kupiłem OBD2 i sam postanowiłem sam to sprawdzić - i znalazł się błąd P2297. Wczoraj znowu to samo z tą różnicą, że spalanie wzrosło o 100 % . Czy ktoś miał podobną sytuację i może pomóc?
Pozdrawiam

elvis52 19-11-2018 15:50

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
Sam nr błędu niewiele mówi, podaj opis tego błędu

stefanekmac 21-11-2018 08:50

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
Mam dokładnie to samo, pojawia sie ikonka a komp nie wskazuje błędu. Znika na kilkaset albo tysiąc km i znów się pojawia. Nieważne czy jadę statecznie czy gonię. Chyba częściej przy opadach jednak.

jarowo 26-01-2019 05:04

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
U mnie wystąpiła dzisiaj przykra niespodzianka, po włożeniu kluczyka wyświetliła się ikonka błąd silnika, rozrusznik nie reaguje. Po wciśnięciu ok wyświetlił błąd immobilizera oraz wspomagania. Macie jakiś pomysł?

szynszyl 28-01-2019 09:20

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
P2297 wskazuje egr. W forscan jest przeviez lepszy opis

czarny ford smax 05-02-2019 11:23

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
Witam serdzecznie wszystkich posiadaczy fordów s-max. Jestem tu nowy i szukam porady.
Zakupiłem forda s-maxa 2.2 tdci 175 km rocznik 2010 . Szczesliwie dojechałem do domu nastepnie na drugi dzień problem - auto nie odpala.

Bump: Dzwonie do sprzedawcy od razu po tej sytuacji i gadanie że ja sprzedałem panu sprawne auto itd itp. ja mówie ze auto na drugi dzien po zakupie nie odpala i jest problem. Nie wyswietlaja sie żadne błędy. Sprzedający przyjechał do mnie na drugi dzien , podłączył sie smartfonem z komputerma auta , lecz nie wykrył zadnych błedów. No i awantura co mi pan sprzedał itd itp.
Szukam porady czy ktos zna z elektromechanika z okolic Kielc. Musze to auto uruchomic i oddac sprzedawcy.

Ściągnołem jeszcze mechanika do mnie . Po podłączeniu komputera nie wyświetlają się żadne błędy. Dodatkowo wymieniliśmy czujnik położenia wału lecz nadal bez reakcji. Silnik kręci lecz nie odpala nie wyświetlają się żadne błędy po podłączeniu laptopa oraz na wyświetlaczu brak ikon o usterce.

Jak go odpalić ???

szynszyl 05-02-2019 11:57

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
Zmien akumulator. Moze zbieg okolicznosci ze nie kreci jak trzeba i nie ma samozaplonu. Albo plaka w dolot. Nie pozbywaj sie fajnego auta ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.