Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] 1.8 TDCI 2006 - drgania silnika na biegu jałowym przy WYŁĄCZONEJ klimie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=335788)

czapelpro 26-06-2023 10:03

1.8 TDCI 2006 - drgania silnika na biegu jałowym przy WYŁĄCZONEJ klimie
 
Witam wszystkich forumowiczów. Mam problem, z którym żaden mechanik w okolicy nie potrafi sobie poradzić.

Pacjent: Focus C-MAX 2006, 1.8 TDCI 115KM, przebieg na liczniku 220 tys, przebieg rzeczywisty: kto to wie...

Dwa miesiące temu kupiłem auto. Po kilku dniach jazdy zauważyłem pewną usterkę. Kiedy auto się rozgrzeje lub gdy na zewnątrz jest ponad 20 stopni silnik na biegu jałowym bardzo mocno drga i nie pracuje równo. Po dodaniu gazu wszystko się uspokaja. Auto nie pokazuje żadnych błędów, obroty nie falują, idealnie odpala zimny i ciepły. Nie szarpie, nie traci mocy, nie zapalają się żadne checki. Jeździłem po różnych mechanikach, wszyscy rozkładają ręce. Ale od początku

1. Pierwsza diagnoza padła na zerwane podszuki pod silnikiem i skrzynią - zostały wymienione, brak poprawy.
2. Następnie stwierdzono, że układ wtryskowy jest zabrudzony, trzeba wymienić filtr paliwa i zalać Liquid Moly na końcówkę baku. Wymieniłem filtr, zalałem kilkukrotnie LM, brak poprawy. W tym momencie zmieniłem mechanika.
3. Inny mechanik powiedział, że to dwumas (rzeczywiście już klekotał). Wymienił kompletne sprzęgło wraz z dwumasem - brak poprawy. Mechnik stwierdził, że mam jechać do kogoś od wtrysków, bo na bank któryś wytryskiwacz jest uszkodzony.
4. Pojechałem do profesjonalnego diesel serwisu, gdzie wyciągnęli wtryski, sprawdzili na stole probierczym i powiedzieli, że są w porządku. Parametry mają dobre, korekty nie przekraczające +1,0, ponoć nie trzeba regenerować.
5. Kolejny mechanik polecił sprawdzić ładowanie aku, bo na bank alternator. Ładowanie na poziomie 14.1.
6. Zdecydowałem się na wizytę w ASO Forda. Tam posprawdzali parametry, wężyki powrotne czy nie są pozaginane. Wszystko według nich ok.
7. Następnie w ASO zasugerowali, że trzeba zaktualizować sterownik PCM odpowiedzialny za obroty na biegu jałowym. Zaktualizowali - brak poprawy.
8. Kolejną diagnozą ASO była pompa wysokiego ciśnienia. Wymienili na regenerowaną pompę z gwarancja przy okazji wymieniając rozrząd. Brak poprawy.
9. Kiedy wszystko powyższe nie przyniosło rezultatu, w ASO stwierdzili, że to dwumas, który "źle się ustawia". Odparłem, że na bank nie to, bo na starym dwumasie też usterka występowała. Usłyszałem, że "Te silniki nie słynęły ze zbyt wysokiej kultury pracy, więc w 17-letnim aucie to raczej normalne". Tutaj podziękowałem ASO.
10. Pomyślałem też, że może EGR po rozgrzaniu się nie domyka, więc wyciągnąłem wtyczkę na zimnym silniku. Pojeździłem, wywalił checka, ale drgania nie zniknęły.

Zauważyłem jedną prawidłowość - kiedy silnik drga, wystarczy włączyć klimę i drgania ustają. Klima wyłączona - drgania powracają.

Macie jakieś pomysły co to może być? Auto kupione za 12k, w serwisy włożone już 13k a problem jak jest tak był. Czytałem, że winne może być rozwulkanizowane koło pasowe na wale, ale czy wtedy objawy nie występowałyby zawsze? Ręce opadają powoli, a nikt z lokalnych mechaników nie ma już pomysłu.

tomao 26-06-2023 14:13

Odp: 1.8 TDCI 2006 - drgania silnika na biegu jałowym przy WYŁĄCZONEJ klimie
 
Przy włączonej klimie ma trochę wyższe obroty i większą dawkę paliwa, może coś z układem wtryskowym jednak nie tak.

Yevhen 05-09-2023 08:39

Odp: 1.8 TDCI 2006 - drgania silnika na biegu jałowym przy WYŁĄCZONEJ klimie
 
Dzień dobry. Czy znalazłeś rozwiązanie problemu i jaki był problem?

smietana 05-09-2023 09:09

Odp: 1.8 TDCI 2006 - drgania silnika na biegu jałowym przy WYŁĄCZONEJ klimie
 
Moze byc wiele przyczyn np. Poduszka pod skrzynia, ( w benzyniakach swiece zaplonowe, moga byc wtryski, moze byc silniczek krowkowy.
Ja obstawiam na poduche

Yevhen 05-09-2023 16:07

Odp: 1.8 TDCI 2006 - drgania silnika na biegu jałowym przy WYŁĄCZONEJ klimie
 
Cytat:

Napisał smietana (Post 3469219)
Moze byc wiele przyczyn np. Poduszka pod skrzynia, ( w benzyniakach swiece zaplonowe, moga byc wtryski, moze byc silniczek krowkowy.
Ja obstawiam na poduche

1.8 TDCI 2006 - drgania silnika na biegu jałowym przy WYŁĄCZONEJ klimie
Witam wszystkich forumowiczów. Mam problem, z którym żaden mechanik w okolicy nie potrafi sobie poradzić.

Pacjent: Focus C-MAX 2006, 1.8 TDCI 115KM, przebieg na liczniku 220 tys, przebieg rzeczywisty: kto to wie...

Dwa miesiące temu kupiłem auto. Po kilku dniach jazdy zauważyłem pewną usterkę. Kiedy auto się rozgrzeje lub gdy na zewnątrz jest ponad 20 stopni silnik na biegu jałowym bardzo mocno drga i nie pracuje równo. Po dodaniu gazu wszystko się uspokaja. Auto nie pokazuje żadnych błędów, obroty nie falują, idealnie odpala zimny i ciepły. Nie szarpie, nie traci mocy, nie zapalają się żadne checki. Jeździłem po różnych mechanikach, wszyscy rozkładają ręce. Ale od początku

1. Pierwsza diagnoza padła na zerwane podszuki pod silnikiem i skrzynią - zostały wymienione, brak poprawy

Bump:
Cytat:

Napisał smietana (Post 3469219)
Moze byc wiele przyczyn np. Poduszka pod skrzynia, ( w benzyniakach swiece zaplonowe, moga byc wtryski, moze byc silniczek krowkowy.
Ja obstawiam na poduche

1.8 TDCI 2006 - drgania silnika na biegu jałowym przy WYŁĄCZONEJ klimie
Witam wszystkich forumowiczów. Mam problem, z którym żaden mechanik w okolicy nie potrafi sobie poradzić.

Pacjent: Focus C-MAX 2006, 1.8 TDCI 115KM, przebieg na liczniku 220 tys, przebieg rzeczywisty: kto to wie...

Dwa miesiące temu kupiłem auto. Po kilku dniach jazdy zauważyłem pewną usterkę. Kiedy auto się rozgrzeje lub gdy na zewnątrz jest ponad 20 stopni silnik na biegu jałowym bardzo mocno drga i nie pracuje równo. Po dodaniu gazu wszystko się uspokaja. Auto nie pokazuje żadnych błędów, obroty nie falują, idealnie odpala zimny i ciepły. Nie szarpie, nie traci mocy, nie zapalają się żadne checki. Jeździłem po różnych mechanikach, wszyscy rozkładają ręce. Ale od początku

1. Pierwsza diagnoza padła na zerwane podszuki pod silnikiem i skrzynią - zostały wymienione, brak poprawy

luckyboy 05-09-2023 19:47

Odp: 1.8 TDCI 2006 - drgania silnika na biegu jałowym przy WYŁĄCZONEJ klimie
 
Może być koło pasowe na wale.

J.A.G 08-09-2023 13:03

Odp: 1.8 TDCI 2006 - drgania silnika na biegu jałowym przy WYŁĄCZONEJ klimie
 
Jak była kupiona "nowa" pompa CR to wymieniono regulator ciśnienia i czujnik ciśnienia na listwie/rozdzielczu?

czapelpro 27-09-2023 17:03

Odp: 1.8 TDCI 2006 - drgania silnika na biegu jałowym przy WYŁĄCZONEJ klimie
 
Cytat:

Napisał J.A.G (Post 3469613)
Jak była kupiona "nowa" pompa CR to wymieniono regulator ciśnienia i czujnik ciśnienia na listwie/rozdzielczu?

Z pewnością nie. ASO w którym byłem traktowało to auto po macoszemu i widać, że robili na "odwal się". Nie mam też tych części na fakturze.

Jako, że jestem raczej amatorem - czy ktoś z forumowiczów byłby w stanie pokazać na zdjęciu /opisać gdzie znajduje się ten regulator ciśnienia i czujnik ciśnienia? Albo chociaż podać jakieś numery seryjne do wygooglowania? Drugie pytanie - czy te elementy wystarczy wymienić na zasadzie wykręcam stary - wkręcam nowy, czy trzeba coś kodować, programować, odpowietrzać itp?

Z góry dziękuję

J.A.G 16-11-2023 20:01

Odp: 1.8 TDCI 2006 - drgania silnika na biegu jałowym przy WYŁĄCZONEJ klimie
 
2 załącznik(i)
Regulator w pompie, czujnik w listwie. Wykrecasz i wkręcasz ewentualnie może się zapowietrzyc więc trzeba być może będzie luzować przewody paliwowe i pokręcić trochę z wypiętymi wtryskami


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.