Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Podatek drogowy w Holandii (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=72736)

Wesoly88 22-06-2009 12:51

Podatek drogowy w Holandii
 
Otóz chce pojechac wlasnym autkiem do Holandii i slyszalem ,ze jesli nie ma sie go wykupionego mozna otrzymac nawet 5 tys € kary... moze ktos tu jest obeznany i potrafil by mi wyjasnic o co chodzi z tym podatkiem :)

P.S.

Samochod mam na polskich blachac oczywiscie :P

Kowalu 22-06-2009 22:40

Odp: Podatek drogowy w Holandii
 
Zalezy po co jedziesz. Jak na stałe to do dwóch tygodni mozesz jezdzic na polskich numerach, pózniej trzeba zmienic na holenderskie i opłacac jakis tam podatek, a jak tak tylko jedziesz na pare dni to nic nie musisz płacic

EDIT: Ja tak czy siak zaryzykowałbym jazde do pierwszego zatrzymania do kontroli, wtedy zawsze jest upomnienie, jednak za drugim razem juz moze byc ciepło, wiec po pierwszej kontroli albo wypad z autem albo dostosowanie sie do przepisów:one:

Wesoly88 23-06-2009 09:43

Odp: Podatek drogowy w Holandii
 
dzieki za informacje ;)

mouzes 23-06-2009 12:27

Odp: Podatek drogowy w Holandii
 
hmm

dobrze wiedzieć

tylko że w tym konkretnym przypadku chodzi zapewne o legalny pobyt z zakwaterowaniem itd

bo przeciez skąd oni mają niby wiedzieć ile czasu jestem tam skoro w żadnym chotelu ani pensjonacie nikt nie wystawia mi rachunków za pobyt ?

pytam bo przez przypadek co roku przez półtora miesiąca mieszkam własnie w Holandii, mieszkając na tak zwanych karawanach, gdzie nikt nawet nie interesuje się jak się nazywam :P

Wesoly88 23-06-2009 15:05

Odp: Podatek drogowy w Holandii
 
czy na stale?? raczej nie mozna o tym powiedziec jak co raz kogos przenosza z jednego domu na 2 dom... co raz ktos zmienia zakwaterewanie ( taka to fajana firma) naszczescie ja sie nie przeprowadzalem nawet nie wi9em czy gdzies zgloszony jestem... moze jedynie zapisany na adres biura od ktorego mieszkam okolo 70 km ;) no a praca oczywiscie legalna :D

Kowalu 23-06-2009 18:50

Odp: Podatek drogowy w Holandii
 
Nie mieszkałem nigdy w Holandii ale mieszkam w Anglii gdzie tez mozna polskim autem jezdzic chyba do miesiaca, a skąd będą wiedziec...hmm po pierwszej kontroli policji. Wtedy juz raczej trzeba uciekac z autem bo oni sobie to rejestrują i za drugim razem juz odholuja. Ja osobiscie jezdziłem w anglii na polskich blachach rok i nie miałem kontroli, tak samo jest pewnie w holandii, dopóki nie sprawdzą i nie odnotują to nie udowodnia ile sie jezdzi

Wesoly88 24-06-2009 12:42

Odp: Podatek drogowy w Holandii
 
Cytat:

Napisał Kowalu (Post 1191676)
Nie mieszkałem nigdy w Holandii ale mieszkam w Anglii gdzie tez mozna polskim autem jezdzic chyba do miesiaca, a skąd będą wiedziec...hmm po pierwszej kontroli policji. Wtedy juz raczej trzeba uciekac z autem bo oni sobie to rejestrują i za drugim razem juz odholuja. Ja osobiscie jezdziłem w anglii na polskich blachach rok i nie miałem kontroli, tak samo jest pewnie w holandii, dopóki nie sprawdzą i nie odnotują to nie udowodnia ile sie jezdzi


no wlasnie ponoc w holandi policja na to uywagi nie zwraca ... bardziej cos w podobie do polskiej inspekcja transportu drogowego ktora daje ostrzezenie :)

Schem 24-06-2009 14:29

Odp: Podatek drogowy w Holandii
 
Ale głupie te ludzie na zachodzie :D
W Rosji, Białorusi i Ukrainie na granicy wypełniasz kartę meldunkową (kto, kiedy i po co Cię zaprosił i dokąd jedziesz), której połowę zabierają przy wjeździe, drugą połowę masz mieć przy sobie (jak zgubisz to przesrane) razem z paszportem na każde wezwanie milicji. Jak jesteś dłużej, niż tydzień chyba, to jeszcze hotel Ci tam musi pieczątkę postawić, że w nim przebywasz.
Przy wyjeździe zabierają drugą połowę i mają wszystko na tacy i porządek w papierach :D

Kowalu 24-06-2009 14:56

Odp: Podatek drogowy w Holandii
 
Tylko gdzie znalesc granice w Holandii??:D

Schem 24-06-2009 14:59

Odp: Podatek drogowy w Holandii
 
No to piszę, że głupie te ludzie :D
Mieli by granice i milicję, to by mieli podatki płacone :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.