Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] Komunikat awaria silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=149961)

krzys2a 04-02-2012 17:22

Komunikat awaria silnika
 
Witam,
Dziś odpaliłem auto po krótkiej jeździe po mieście i spotkał mnie niemiły komunikat Awaria Silnika oraz palący się wykrzyknik. Po ruszeniu brak mocy na biegu 3 -wzwyż. Przebieg ok 38.000. Auto w serwisie, zaczną grzebać w poniedziałek. Co mogło paść?:( ,boję się o koszty, niby mam gwarancję dodatkowa forda.

b@rth 04-02-2012 21:35

Odp: Komunikat awaria silnika
 
czy kontrolka silnika na liczniku predkosci tez sie zapalila ?

krzys2a 05-02-2012 05:25

Odp: Komunikat awaria silnika
 
Niestety tak!

b@rth 05-02-2012 09:49

Odp: Komunikat awaria silnika
 
U mnie w zeszlym tygodniu wyszla identczna sytuacja, skonczylo sie laweta i odwiezieniem auta do ASO, odebralem w piatek.
Wyszlo ze niby czujnik od DPF, wymienili i ... wrocilem autem do domu.
Nie obeszlo sie bez wypalania DPF`a.
Nie mam pojecia czemu to sie stalo, bo w moim przypadku auto ma przynajmniej kilka okazji jak nie wiecej w tygodniu do wypalenia, jezdze na dluzsze trasy, stala predkoscia...
U mnie auto na gwarancji ... wiec obylo sie bez kosztow.
Nie chce zapeszac, ale w tygodniu sie okaze czy naprawili czy tylko "naprawili".

ps. komp wywalil blad P 2463

________________________________________

proponuje aby temat polaczyc z tematem usterek w modelu - czy Mod moglby ?

gerwek 05-02-2012 15:25

Odp: Komunikat awaria silnika
 
U mnie wczoraj w Kudze zapalila sie Awaria silnika i pozniej awaria AWD po czym wylaczyla sie i staneła na skrzyzowaniu... i odjechała do ASO na lawecie:roll:

krzys2a 05-02-2012 16:15

Odp: Komunikat awaria silnika
 
Cytat:

Napisał krzys2a (Post 1777607)
Witam,
Dziś odpaliłem auto po krótkiej jeździe po mieście i spotkał mnie niemiły komunikat Awaria Silnika oraz palący się wykrzyknik. Po ruszeniu brak mocy na biegu 3 -wzwyż. Przebieg ok 38.000. Auto w serwisie, zaczną grzebać w poniedziałek. Co mogło paść?:( ,boję się o koszty, niby mam gwarancję dodatkowa forda.

Pan z obsługi w ASO sugerował mi, że może być coś z filtrem PDF. Zobaczymy jutro rano jak zadzwonią i podepnę pod komputer jakie kwiatki wyjdą w praniu.:(

krzys2a 06-02-2012 15:57

Odp: Komunikat awaria silnika
 
Cytat:

Napisał krzys2a (Post 1778343)
Pan z obsługi w ASO sugerował mi, że może być coś z filtrem PDF. Zobaczymy jutro rano jak zadzwonią i podepnę pod komputer jakie kwiatki wyjdą w praniu.:(

Niestety skasowali mnie na 1111,00 zł.
Padł czujnik ciśnienia różnicowego DFP.
Nie wchodzi to w gwarancję12.
pozdrawiam

b@rth 06-02-2012 16:19

Odp: Komunikat awaria silnika
 
Cytat:

Napisał krzys2a (Post 1779098)
...
Padł czujnik ciśnienia różnicowego DFP.
...

czyli dokladnie to samo co u mnie :roll:

... a ceny maja niezle ... dobrze ze u mnie na gwarancji

Adam66 06-02-2012 18:19

Odp: Komunikat awaria silnika
 
Cytat:

Napisał b@rth (Post 1779118)
czyli dokladnie to samo co u mnie :roll:

... a ceny maja niezle ... dobrze ze u mnie na gwarancji

Miałem tę samą awarię wczoraj na A4 podczas wypalania DPF. Niestety musiałem zawrócić z trasy i udać się dzisiaj do serwisu. Okazało się że padł czujnik różnicowy DPF.To nic . Po jego wymianie dalej świeciła na pomarańczowo
lampka "awaria silnika". W 1 wersji wytłumaczono mi że jest zapchany DPF i będzie trzeba go wypalić w serwisie co wiąże się z dodatkowymi kosztami, w tym obowiązkowo wymiana oleju i filtra oleju. Poszukałem jednak trochę w necie i okazało się że nie trzeba wypalać w serwisie DPF tylko wykonać kilka czynności, które można zrobić samemu:
1- wypalić DPF na trasie-jazda z ok. 3 tys. obrotów przez około 15 minut. Ja jechałem tak raz 15 minut na 5 biegu a raz 15 minut na czwartym. zrobiłem to celowo 2 razy dłużej gdyż odbyło się to przy temperaturze powietrza minus 12 stopni
2- odłączyć klemę plus z akumulatora na kilka minut
3- zatankować paliwo- ja nalałem 20 litrów ON ultimate

Po zatankowaniu kontrolka silnika zgasła.
W czasie mojego pobytu w serwisie na lawetach przyjechało 6 samochodów marki ford wszystkie 2-3 latki. Może komuś się przydadzą moje opowieści.
Dodam że Czujnik różnicowy z wymianą to koszt min 470 zł.

b@rth 06-02-2012 19:12

Odp: Komunikat awaria silnika
 
Cytat:

Napisał Adam66 (Post 1779227)
...
W czasie mojego pobytu w serwisie na lawetach przyjechało 6 samochodów marki ford wszystkie 2-3 latki...

Podczas moich telefonow do serwisu w celu pozyskania informacji co z autem zostalem uswiadomiony ze "temat" jest bardzo dobrze znany, czyli zadna nowosc...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.