Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   LPG (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   [Mondeo 2014- ] trochę więcej gazu i znowu błąd LPG PRINS 1,5 EcoBoost (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=299180)

Franiu 03-08-2019 12:05

trochę więcej gazu i znowu błąd LPG PRINS 1,5 EcoBoost
 
Mam MONDEO z 2017 benzyna 1,5 EcoBoost z założoną przez dilera instalacją LPG PRINS. Przebieg 70 tys. Samochód w połowie przeglądu (miał przy 60 tys, teraz będzie przy 80 tys, instalacja LPG miała przegląd przy 40 tys i kolejny powinna mieć przy 80 tys).

Kilka dni temu przy wyprzedzaniu na autostradzie (żadne wyścigi, trochę gazu i tyle) zaczął mi piszczeć błąd instalacji gazowej (żółty trójkącik na przełączniku instalacji PRINS). Przełączyłem na paliwo i pojechałem dalej. Jak auto postało kilka minut z wyłączonym silnikiem błąd zniknął, przełączyłem na gaz i jeździłem dwa dni (po mieście) bez problemu. Potem znowu wyjazd na autostradę i to samo co wcześniej, trochę więcej gazu i znowu błąd LPG. Jak auto stało z wyłączonym silnikiem, błąd znikał i tak do kolejnego ciut bardziej dynamicznego przyspieszania.

Myślałem, że problemem jest jakość gazu (chociaż tankuje tylko na CIRKLE). Zatankowałem więc na jakiejś BP i znowu to samo.

Przed zgłoszeniem do serwisu musiałem jeszcze zrobić małą trasę ok. 100 km po autostradzie. Aby nie było niepotrzebnych nerwów jechałem więc na samej benzynie. I tu niestety zaczęły się kolejne problemy, przy ok. 3 tys obrotów samochód zaczął szarpać (tak jakby się dławił). Po każdej takiej akcji (nie dzieje się to zawsze, ale co 2-3 przyspieszania) spod silnika słychać jakąś pompę, która nierówno pracuje i po 1-2 min milknie.

Co może być problemem? Umówiłem się już w serwisie, ale muszę czekać kilka dni i nie wiem czy takim samochodem w ogóle jeździć...

pike 03-08-2019 12:11

Odp: Problem z LPG PRINS 1,5 EcoBoost
 
Sam nie kombinuj na własną rękę. Lepiej jedz na serwis i zgłoś problem.

A na marginesie. Też bardzo mi zależało na tym gazie. I dealer w fordzie osobiście mi odradzil. Mówił że z tym są problemy i klienci wciąż wracają.

Mam nadzieję że to jakaś blachostka i problem szybko usuną. Powodzenia.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Franiu 03-08-2019 12:25

Odp: Problem z LPG PRINS 1,5 EcoBoost
 
Generalnie instalacja przez te dwa lata spisywała się bardzo dobrze. Praktycznie żadna różnica w osiągach, czasami tylko problem z zapalaniem (zamiast 0,5 sek, rozrusznik kręci 2-3 sek i czasem i tak nie zapali), a już się zwróciła przy obecnych cena LPG. No zobaczymy co powiedzą w serwisie za kilka dni...

steamfucker 20-02-2023 12:35

Odp: Problem z LPG PRINS 1,5 EcoBoost
 
Cytat:

Napisał Franiu (Post 3159346)
Generalnie instalacja przez te dwa lata spisywała się bardzo dobrze. Praktycznie żadna różnica w osiągach, czasami tylko problem z zapalaniem (zamiast 0,5 sek, rozrusznik kręci 2-3 sek i czasem i tak nie zapali), a już się zwróciła przy obecnych cena LPG. No zobaczymy co powiedzą w serwisie za kilka dni...

I co powiedzieli?

Franiu 20-02-2023 15:58

Odp: Problem z LPG PRINS 1,5 EcoBoost
 
Cytat:

Napisał steamfucker (Post 3445610)
I co powiedzieli?

Dawny temat. Poleciała wtedy szklanka pompy paliwa i przy okazji uszkodziła rozrząd. Generalnie zrobili jeszcze na gwarancji, chociaż nie do końca chcieli :)

Teraz przy 155 tys. przebiegu mam natomiast inny problem. Czasami wyskakuje błąd instalacji i samochód dopóki nie postoi z 15 min na wyłączonym silniku to nie chce jechać na gazie (na paliwie idzie bez problemu). Zgłosiłem problem gazownikowi (już serwisy robię poza autoryzowanym, bo samochód dawno po gwarancji) i okazało się, że powoli muszę myśleć o wymianie wtrysków, bo są zużyte. Samochód 155 tysięcy przebiegu, 5 lat... Generalnie dramat biorąc pod uwagę to ile przejechał, a ile w niego włożyłem...

mariuszpoznan 13-06-2023 13:00

Instalacja do mondeo 1.5 EB Poznań i okolice
 
Witam,
przeszukałem forum LPG, znalazłem wątki dotyczące silnika 2.0EB lub nieco już stare.
Chcę założyć instalację do mondeo 2018r 1.5 165km (kod silnika UNCN), jazda głównie miejska. Obecnie mam polecane instalacje Stag 400dpi lub KME SkyDirect.
Czytałem różne opinie o nich i chyba skłaniam się do KME. Czy ktoś ma w/w instalacje w silniki 1.5 (o 2.0 już się naczytałem)?
I co najważniejsze, czy macie bardzo zaufany zakład LPG w Poznaniu lub okolicach? Ni chodzi o tani, ale naprawdę dobry, ponieważ w tych instalacjach 90% sukcesu to montaż.
Dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

konieczko5 13-06-2023 17:18

Odp: Instalacja do mondeo 1.5 EB Poznań i okolice
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.