Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   strefa|świętokrzyska (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=141)
-   -   LPG do 1.5 Ecoboost (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=316435)

Rabbus 14-01-2021 11:35

LPG do 1.5 Ecoboost
 
Wtam
Czy instalował ktoś LPG do silnika 1.5 Ecoboost?
Jeśli tak to jaki koszt i jaki warsztat polecacie?
No i jak to w ogóle się sprawuje.
Pozdrawiam

Piotr.. 02-02-2021 07:26

Odp: LPG do 1.5 Ecoboost
 
Ja założyłem LPG do mojego Focusa 1.5 EB 182KM. Instalacja KME Nevo Sky Direct model 2, reduktor Silver S8, wtryski Hawk. Jest to instalacja z tzw. dotryskiem benzyny. Ogólnie jestem zadowolony, przejechałem na gazie ok. 6 tyś. km, średnie spalanie ciężko dokładnie określić bo teraz jak jest zimno to długo się jedzie na benzynie zanim się przełączy na gaz, ale na początku jak sprawdzałem w lato/jesień to wychodziło w granicach 10 LPG + 1,5 benzyny na 100 km. Samochód jest trochę słabszy na gazie niż na benzynie, ale nie ma jakiejś wielkiej różnicy, na pewno na wiosnę będę chciał go lepiej dostroić bo teraz nie miałem na to czasu. Ogólnie na każde 100 przejechanych kilometrów wg. moich obliczeń oszczędności wynoszą przy obecnych cenach 10-15 zł w zależności od stylu jazdy, a instalacja kosztowała 4000 zł więc powinna mi się zwrócić po niecałych 2 latach. Jak ktoś jeździ po mieście to więcej będzie zużywane benzyny na dotrysk, nawet do 3 l/100km, a w trasie przy w miarę spokojnej jeździe można zejść do dotrysku w ilości 0,8 l/100km. Jak by co to pytaj to napiszę więcej. Pozdrawiam.
Edit: mam mały problem z szarpnięciem podczas przełączania na gaz - opisałem problem w nowym temacie w dziale LPG.

wppawell 25-05-2021 12:10

Odp: LPG do 1.5 Ecoboost
 
Instalacja STAG -400 z dotryskiem benzyny, spalanie 7l gaz,1.4l benzyna.Jazda ok.dziennie 60 km,1/4 miasto,średnia prędkość 43km,cena 4200zł

Mario80 19-01-2022 23:06

Odp: LPG do 1.5 Ecoboost
 
Cytat:

Napisał Piotr.. (Post 3315788)
Ja założyłem LPG do mojego Focusa 1.5 EB 182KM. Instalacja KME Nevo Sky Direct model 2, reduktor Silver S8, wtryski Hawk. Jest to instalacja z tzw. dotryskiem benzyny. Ogólnie jestem zadowolony, przejechałem na gazie ok. 6 tyś. km, średnie spalanie ciężko dokładnie określić bo teraz jak jest zimno to długo się jedzie na benzynie zanim się przełączy na gaz, ale na początku jak sprawdzałem w lato/jesień to wychodziło w granicach 10 LPG + 1,5 benzyny na 100 km. Samochód jest trochę słabszy na gazie niż na benzynie, ale nie ma jakiejś wielkiej różnicy, na pewno na wiosnę będę chciał go lepiej dostroić bo teraz nie miałem na to czasu. Ogólnie na każde 100 przejechanych kilometrów wg. moich obliczeń oszczędności wynoszą przy obecnych cenach 10-15 zł w zależności od stylu jazdy, a instalacja kosztowała 4000 zł więc powinna mi się zwrócić po niecałych 2 latach. Jak ktoś jeździ po mieście to więcej będzie zużywane benzyny na dotrysk, nawet do 3 l/100km, a w trasie przy w miarę spokojnej jeździe można zejść do dotrysku w ilości 0,8 l/100km. Jak by co to pytaj to napiszę więcej. Pozdrawiam.
Edit: mam mały problem z szarpnięciem podczas przełączania na gaz - opisałem problem w nowym temacie w dziale LPG.

I jak sie sprawuje instalka?
Miales cos aktualizowane, regulowanie?
Jak spalanie Pb/LPG?

Ten silnik chyba szybko sie rozgrzewa, wiec przelaczenie na gaz rowniez powinno nastpic szybko w zimie?

Piotr.. 21-01-2022 06:46

Odp: LPG do 1.5 Ecoboost
 
Przy temperaturze otoczenia w granicach od -10 do 0 stopni przełącza się na gaz po przejechaniu ok. 4-5 km na trasie. Miałem robioną regulację instalacji podczas jazdy, obecnie w tych warunkach pogodowych spalanie gazu wynosi ok. 7 - 7,5 l / 100km + benzyna, ale nie wiem ile dokładnie bo nie liczyłem, ogólnie jeśli chodzi o spalanie to bardzo jest to uzależnione właśnie od temperatury zewnętrznej, bo jak jest zimno to więcej jedzie się na samej benzynie, co zaburza możliwość ustalenia jakie spalanie jest na gazie.
W okresie letnim na pełnym banku benzyny robiłem ok. 2500 km. Czyli powiedzmy że średnio coś ok. 2 l benzyny na 100 km idzie, do tego jakoś 9 litrów gazu.

Mario80 21-01-2022 12:59

Odp: LPG do 1.5 Ecoboost
 
Może masz reduktor wpiety rownolegle zamiast szeregowo i dlatego dluzej musisz czekac na przelaczenie.
Czy szybko po odpaleniu odczuwasz cieplo z nawiewow?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.