Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   grzeje sie podczas jazdy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=50647)

Zwil 04-09-2008 08:51

grzeje sie podczas jazdy
 
Witam,
Mam ford focus 1.6 2003 rok.
Podczas przejechaniu 20 km, zaznaczam ze nie w korku jechalem, temperatura wzrosla na maxa, wiec sie zatrzymalem, jechalem przy właczonej klimatyzacji. pod spodem niewielkie slady wycieku po prawej stronie od dolu na asfalcie pare kropli. Pozniej odpalilem i temperatura w normie na polowie wskaznika, gdy wzrastala zatrzymywalem sie aby ostygl i tak kilkanascie razy az dojechalem do celu. Czy to termostat padł czy cos innego prosze o wskazówki. Plyn od chlodnicy w normie nie cieknie! Załozylem gaz sekwencje tydzien temu i przejechalem 300 km- moze cos z tym ma wspolnego? prosze o rady

Marcinos80 04-09-2008 10:52

Re: grzeje sie podczas jazdy
 
Ja bym stawiał na czujnik temperatury, co na szczęście nie jest drogą inwestycją, ale nie odkładałbym tego w czasie, przegrzanie silnika to nie przelewki

Zwil 04-09-2008 11:03

Re: grzeje sie podczas jazdy
 
Hm, dzięki. Pytałem 2-och kolegów co sie znaja troche to stawiaja na termostat

Zwil 08-09-2008 16:02

Re: grzeje sie podczas jazdy
 
Wymienilem termostat i temperatura jest juz w normie na polowie wskaznika., auto sie nie grzeje , płyn w zbiorniczku w normie -nic nie wycieka ale mam pytanie. czy to normalne ze wentylator non stop chodzi a jechalem odcinek 10 km i on caly czas chodzi. czy to ma cos wspolnego z czujnikiem temperatury?? Auto ma zalozony gaz swiezo i przejechalem dopiero nim 400 km na gazie i moze cos z tym mam wspolnego? proszę o sugestie co z tym wentylatorem.

Marcinos80 08-09-2008 16:33

Re: grzeje sie podczas jazdy
 
Nie ma nic wspólnego z gazem. Wiatrak powinien się odpalać w okolicy 90-100 stopni - nie wiem jaka dokładnie temperatura jest w Focusie. I owszem to właśnie ten czujnik odpowiada za uruchomienie wiatraka. Ale dziwi mnie trochę objaw, bo gdy mi padł czujnik w starym golfie to efekt był dokładnie odwrotny-wiatrak się nie uruchamiał i wszystko się gotowało. Ale podjedź do jakiegoś speca bo szkoda wiatraka.

Dinar 08-09-2008 17:00

Re: grzeje sie podczas jazdy
 
Właśnie instalacja gazowa ma znaczenie,żle podłączone węże do podgrzewania gazu
przez płyn chłodniczy,podjedz z powrotem do gazowników co zakładali.

Marcinos80 08-09-2008 20:13

Re: grzeje sie podczas jazdy
 
A to w takim razie sorry za wprowadzenie w błąd.

Zwil 08-09-2008 23:38

Re: grzeje sie podczas jazdy
 
jechalem i znowu temperatura rosnie na maksa a termostat wymienilem, wentylator cały czas chodzi. podjade do gazowników bo juz sam nie wiem o co chodzi !!!

sapienti 09-09-2008 15:13

Re: grzeje sie podczas jazdy
 
Jeśli chodzi o ciągłą pracę wentylatora, to sprawdź, czy przypadkiem nie słyszysz tego wiatraka od chłodnicy klimatyzacji. Po włączeniu klimy kręci się nieustannie.

Zwil 09-09-2008 20:06

Re: grzeje sie podczas jazdy
 
No walsnie wiem, i jechalem bez klimy !!! i caly czas chodzi wiatrak. dalem dzis do gazowników. bedą jutro patrzec wiec zobacze co to za usterka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.