Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] DPF-kontrolka silnika/błąd-przerwany obwód świecy za katalizatorem (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=296096)

nossy 15-05-2019 16:20

DPF-kontrolka silnika/błąd-przerwany obwód świecy za katalizatorem
 
Witam,na początek cześć wszystkim. Pierwszy wpis. Taki temat, od 2,5 roku użytkuje forda mondeo mk4 2011 rok 2.0 tdci 140km, przebieg aktualny 136tysi (przejąłem go z przebiegiem 56tysi). Auto użytkuje jako "wół roboczy" czyli 80 procent trasa i 20proc miasto. Od roku mam z nim mały problem. Tzn. jak zrobiło się ciepło zaczął wyskakiwać błąd P269F- przerwany obwód świecy za katalizatorem. Wyskakuje kontrolka silnika, po wyłączeniu silnika kontrolka gaśnie, a w pamięci brak błędów. Wyskoczyło to parę razy, poczytałem,że może chodzić o świecę dopalania i że do wymiany może być cały moduł. Spoko. Pojechałem do serwisu, zbadali dpfa (zapełnienie 60% ponoć) i powiedzieli, że może to być wina samego dpfa, a nie modułu. Zrobiło się chłodniej i błąd już nie wyskoczył, dpf wypalał się jak trzeba. Zrobiło się cieplej błąd wyskoczył już parę razy. Nie chciałbym w aucie zrobić większego kuku więc pytanie- czy do wymiany jest sam moduł, czy moduł z dpfem, czy może być to coś innego bo błąd zaczął wyskakiwać jak zrobiło się ciepło, a całą zimę spokój. W serwisie Forda powiedzieli natomiast, że zdarza się, że ten błąd może wyskakiwać również w deszczowe dni albo jak się klimy używa bo niby może woda lecieć na moduł i gdzieś może robi zwarcie. Jak diagnozować dalej problem, czy nie ma co diagnozować i robić moduł. Czy znacie może jakiś dobry niezależny serwis w Poznaniu co zna temat? Z góry dziękuje.

mm32 15-05-2019 17:51

Odp: DPF-kontrolka silnika/błąd-przerwany obwód świecy za katalizatorem
 
Cytat:

Napisał nossy (Post 3131321)
Pierwszy wpis. Taki temat, od 2,5 roku użytkuje forda mondeo mk4 2011 rok 2.0 tdci 140km,

Nie ten prefiks tematu.

nossy 15-05-2019 20:59

Odp: DPF-kontrolka silnika/błąd-przerwany obwód świecy za katalizatorem
 
faktycznie, sorki, idzie to jakoś zmienić?

jvc 15-05-2019 21:09

Odp: DPF-kontrolka silnika/błąd-przerwany obwód świecy za katalizatorem
 
Zmienione.

Zbyniu123 16-05-2019 07:22

Odp: DPF-kontrolka silnika/błąd-przerwany obwód świecy za katalizatorem
 
Nic nie powinno wyskakiwac, mozesz miec tak ze w zime auto sie nie nagrzewa i dpfa nie moze wypalic.
W dopalaczu jest swieca zarowa ktora tez wypala sie, mozna sprawdzic ja tak jak kazda inna swiece zarowa.
Najczesciej zatyka sie dopalaczi dla tego sa takie cyrki

Sent from my F8331 using Tapatalk

nossy 16-05-2019 09:37

Odp: DPF-kontrolka silnika/błąd-przerwany obwód świecy za katalizatorem
 
zimą dpf wypala się normalnie, ale czy wypala do końca tego nie wiem bo nie sprawdzam na bieżąco stopnia wypalenia. Auto bardziej trasowe, s-ki, autostrady, dk itd. Piszesz, że zatyka się dopalacz- czy masz na myśli wężyk doprowadzający paliwo do układu dopalania, ten który jest elementem składowym modułu? Czy do sprawdzenia świecy trzeba ją wyciągnąć, czy można to zrobić na złożonym układzie?

p.s.
dziękuje za zmianę prefiksu.

Zbyniu123 16-05-2019 15:07

Odp: DPF-kontrolka silnika/błąd-przerwany obwód świecy za katalizatorem
 
Zatyka sie czesc ktora jest w samym wydechu, swiece mozna sprawdzic bez wyciagania.

Sent from my F8331 using Tapatalk


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.