Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Blacharstwo/lakiernictwo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=121)
-   -   Preparat do zamiany rdzy w powierzchnie twarda ... (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=29939)

-Dave- 07-09-2007 13:28

Preparat do zamiany rdzy w powierzchnie twarda ...
 
Witam :)

Mam pewien problem - jestem fanem programu na Discovery Wheeler Dealers ...

W ostatnich kilku odcinkach byl tam stosowany preparat do zamiany rdzy w powierzchnie twrda na ktorej od razu mozna klasc szpachle czy tez lakier - i tu moje pytanie wie ktos jak nazywa sie taki preparat - jakie sa koszta zakupu takiego specyfiku i czy wogole mozna dostac cosik takiego (skutecznego w PL) bo mit to to raczej nie jest :D

btw szukalem za pomaca wyszukiwarki i nie moglem znalezc odpowiadajacego tematu wiec zalozylem ten - jesli w innym temacie poruszany byl ten sam problem prosze o link :)

Pozdro :D

Cistu 07-09-2007 13:48

Kup sobie Cortanin F i smaruj ile wlezie aż do uzyskania połysku przez zardzewiałą powierzchnię :fcp4 .

ziemek56 07-09-2007 22:26

Cytat:

Kup sobie Cortanin F i smaruj ile wlezie
Ale bardzo ważne - po nim trzeba zmatować i bardzo dobrze odtłuścić miejsca bo tworzy powierzchnię raczej nieczepną dla powłok malarskich i szpachli.

BIG ANGELO 26-09-2007 13:10

-Dave-, tak jak napisali koledzy [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] chyba najlepszy a bardzo tani do tegobo niecałe 10 zł. Zreszta podałem tobie link to sobie poczytaj

maras83 29-10-2007 23:55

Niestety, cortanin najlepszy nie jest. Ja najczęściej stosuje APP R-Stop, 100ml kosztuje 14zł, ale jest to środek wiążący rdze(cortanin zresztą też). Co do zmywania rdzy, może chodzi Ci o coś takiego:[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , produkuje to DuPont, więc uznana firma, chociaż skuteczności tego specyfiku nie mogę potwierdzić, bo jeszcze nie miałem okazji używać

Berecik26 06-11-2007 20:21

DuPont robi świetne produkty. A tak swoją drogą czy ktoś wie jak te wszystkie specyfiki działają na ocynk?

darnel 06-01-2008 23:06

Ja używałem preparat z wurtha-rust omvormer. Po 48 godz można malowac. Nie jest on podkładem. Nanosiłem go po usunięciu luźnej rdzy, a po nim podkład antykorozyjny w sprayu.
Cytat:

Napisał Berecik26
czy ktoś wie jak te wszystkie specyfiki działają na ocynk?

Ocynk jest wierzchnią warstwa położony na blachę. Jak jest korozja, to już po ocynku. Zeskrobiesz go razem z luźną rdzą

sylwek1980 15-01-2008 11:11

Re: Preparat do zamiany rdzy w powierzchnie twarda ...
 
Ja używałem preparatu Brunox. Miał dosyc gęstą konsystencję, po wyschenięciu robił się fioletowy. Oczyściłem powierzchnie tak mocno jak tylko mogłem, pomalowałem tym, poźniej podkład i lakier. Efekt - po 2 miesiącach się zbombliło znowu. Jeżeli nawet zostały jakieś malutkie ogniska rdzy to powinien je związać i zatrzymać. Niestety złudne nadzieje.

darnel 25-01-2008 22:15

Re: Preparat do zamiany rdzy w powierzchnie twarda ...
 
Możliwe,że inne preparaty tak samo (nie) działają :fcp5


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.