Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2006-2014] Wykrzyknik w zębatce na żółto. 2.4TDCI (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=311392)

grzechu0011 24-07-2020 23:34

Wykrzyknik w zębatce na żółto. 2.4TDCI
 
Witajcie, ostatnio ruszając przyspieszyłem ponad 3 tysięcy obrotów i tak jakby na sekundę odcięło moc i wyskoczył żółty komunikat (wykrzyknik w zębatce) zauważyłem że zbiornik na płyn chłodniczy był trochę mokry, oraz dziś rano zauważyłem że płyn chłodniczy jest Na minimum a był wcześniej na środku , następnie przejechałem około 100km i niby wszystko jest ok. Wie ktoś o co chodzi ? Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

wojtekjanus 25-07-2020 11:53

Odp: Wykrzyknik w zębatce na żółto.
 
Rano - rozumiem że na zimnym silniku. Wtedy zawsze poziom płynu jest wyraźnie obniżony.
Na nagrzanym wzrasta.

Tym nie mniej bądź czujny i sprawdzaj przez jakiś czas poziom codziennie - ale zawsze w tych samych warunkach. Najlepiej rano przed jazdą, samochód stojący poziomo.

grzechu0011 25-07-2020 12:23

Odp: Wykrzyknik w zębatce na żółto.
 
Rozumiem, dziękuję za odpowiedź.
Sprawdziłem przewody przy chłodnicy, niby nie ma wycieków, może się zapowietrzyl układ? Albo może uszczelka pod głowicą?

wojtekjanus 25-07-2020 15:09

Odp: Wykrzyknik w zębatce na żółto.
 
Cytat:

Napisał grzechu0011 (Post 3269239)
Rozumiem, dziękuję za odpowiedź.
Sprawdziłem przewody przy chłodnicy, niby nie ma wycieków, może się zapowietrzyl układ? Albo może uszczelka pod głowicą?

Powinieneś podłączyć tester i sprawdzić błędy. Ta kontrolka która się włączyła oznacza usterką i błąd jest zapisany w pamięci PCM. Nie musi mieć związku z ubytkiem płynu.

Jeszcze ten mokry zbiorniczek mnie zastanawia - spróbuj popatrzeć na zbiorniczek czy nie bąbluje, gdy druga osoba przegazuje silnik.

grzechu0011 26-07-2020 19:47

Odp: Wykrzyknik w zębatce na żółto.
 
Ok, właśnie muszę podpiąć pod komputer, wyczytałem w internecie że to niby jest kontrolka ostrzegająca o uszkodzeniu skrzyni biegów ? A od około miesiąca dwójka wchodzi ciężko.

wojtekjanus 26-07-2020 19:59

Odp: Wykrzyknik w zębatce na żółto.
 
Cytat:

Napisał grzechu0011 (Post 3269563)
wyczytałem w internecie że to niby jest kontrolka ostrzegająca o uszkodzeniu skrzyni biegów ?

Chyba ktoś z ograniczoną wyobraźnią powiązał kółko zębate ze skrzynią biegów...

grzechu0011 26-07-2020 20:16

Odp: Wykrzyknik w zębatce na żółto.
 
Rozumiem, w takim razie jak podepnę komputer to dam znać co za błąd, zamówiłem złącze OHPTM ELMconfig, mam nadzieję że się nada :)

grzechu0011 30-07-2020 17:38

Odp: Wykrzyknik w zębatce na żółto.
 
Witaj, po podłączeniu do komputera wyskoczyły błędy:
P0110:15-28 Obwód 1 czujnika IAT
P1103:00-EC Czujnik Maf w granicach normy ale wartość wyższa niż oczekiwana
P0089:7A-28 Wydajność regulatora ciśnienia paliwa (zauważyłem że przy jednym wtrysku
jest trochę brudno, mokro)
P1103 Czujnik Maf w granicach normy ale wartość wyższa niż oczekiwana
B1048 Czujnik płynu hamulcowego
Czyli zakładam że to pewnie ten wtrysk ? Czyli co ? Wymiana wtrysku ? Czy da się samą uszczelkę wymienić ? Chociaż tak naprawdę zaczął działać dziwnie tzn na wolnych obrotach trzęsie autem po tym jak wymieniłem sprzęgło 2 tygodnie temu .
Wtryskiwacz wygląda tak : [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

wojtekjanus 30-07-2020 18:24

Odp: Wykrzyknik w zębatce na żółto.
 
Przyczyną może być błąd P0089 (błąd regulacji ciśnienia), ale zanim zaczniesz wydawać pieniądze kupując części na wymianę - zrób próbę przelewową wtryskiwaczy. Jest tania i szybka i mówi sporo o stanie wtrysków. Jeżeli przelewy będą w normie, wtedy dopiero trzeba będzie pomyśleć o zaworze regulacyjnym pompy SCV .
Może okazać się, że wtryski mają już bardzo duże przelewy, wtedy trzeba będzie albo je regenerować (z wtryskami Denso jest problem z regeneracją) albo kupić nowe...
Ale przyjrzyj sie temu mokremu wtryskiwaczowi - skąd cieknie paliwo. Może z przewodu przelewowego.

Pozostałe błędy są nieistotne, ewentualnie sprawdź poziom płynu hamulcowego...

Cytat:

Napisał grzechu0011 (Post 3270546)
zaczął działać dziwnie tzn na wolnych obrotach trzęsie autem po tym jak wymieniłem sprzęgło

A była wymieniana dwumasa?
Najczęściej wibracja na wolnych obrotach to wina wtryskiwaczy, ale tu piszesz o wymianie sprzęgła. Czy to sprawdzony warsztat? Czy nie dali jakiegoś regenerowanego chłamu? A może przeszedłeś na zwykłe koło zamachowe zamiast dwumasy?

grzechu0011 30-07-2020 18:55

Odp: Wykrzyknik w zębatce na żółto.
 
Tak tak wymieniłem cały zestaw razem ze sprzegielkiem, ja zakupiłem części, zamówiłem zestaw z luka z dwumasa, i byłem z mechanikiem podczas wymiany :D także na pewno jest założone. Wibracje tylko na zimnym silniku, potem jak się nagrzeje to jest ok , jak miałem problem z wtryskami w renault Kangoo to auto nie odpalało, a tu nie zdarzyło mi się by nie odpalił. Po usunięciu błędów , błąd z paliwem pozostał. Sprawdziłem przewody nie ma nigdzie wycieku. Wyciek jest tylko w miejscu gdzie wchodzi wtryskiwacz, aczkolwiek od już ponad roku jest tam wilgotno. Zrobię próbę przelewowa i wszystko będzie jasne :) dziękuję bardzo za poradę.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.