Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Czy klimatyzacja powinna być cały czas włączona? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=198026)

kodissimo 29-01-2014 20:13

Czy klimatyzacja powinna być cały czas włączona?
 
Witam,

Kupując auto zostałem poinformowany przez sprzedawcę, że niezależnie od pory roku klimatyzacja w aucie powinna być non-stop włączona.

Pamiętam jego słowa:
"Proszę Pana. Klimatyzacja w Fordach nie lubi być wyłączona. Zalecam Panu jeżdzenie cały czas na klimatyzacji. Wyłączenie jej może spowodować awarie w sprężarce (czy coś w ten deseń)".

Nie brzmi to wiarygodnie, ale wolę się Was zapytać, czy ma to jakiś sens i / lub potwierdzenie w rzeczywistości?

Pozdrawiam.

salom 29-01-2014 20:19

Odp: Czy klimatyzacja powinna być cały czas włączona?
 
Gdyby tak było, jak twierdzi sprzedawca, to na chłopski rozum po co producent zakłada wyłącznik klimatyzacji, i regulacje temperatury ?? Bez tego może by było taniej. Czytam o tym pierwszy raz w życiu, ale chyba już nic nie jest w stanie mnie zadziwić.

marta ms 29-01-2014 20:20

Odp: Czy klimatyzacja powinna być cały czas włączona?
 
O dobre pytanie również coś takiego słyszałem.Ale poniżej -5 sprężarka i tak się nie włączy.

Mediana 29-01-2014 20:21

Re: Czy klimatyzacja powinna być cały czas włączona?
 
Może być wyłączana, ale minimum raz w tygodniu włącz ją na kilka minut - uszczelnienie wałka. ;p
Poza tym zalecam czytanie instrukcji obsługi >> co się dzieje z klimą poniżej 4 st. ;p

M...

jvc 29-01-2014 20:25

Odp: Czy klimatyzacja powinna być cały czas włączona?
 
Cytat:

Napisał marta ms (Post 2149364)
Ale poniżej -5 sprężarka i tak się nie włączy.

Raczej poniżej +5 ;)

zet1976 29-01-2014 20:33

Odp: Czy klimatyzacja powinna być cały czas włączona?
 
Wiem, że producent zaleca, że jak jest klima automatyczna, to można całym rokiem jeździć z włączoną funkcją auto i temp. np. na 22 stopnie C. Tylko skoro poniżej +4 stopni C klima się nie załącza, to w naszych warunkach w zimie temp. może być poniżej +4 nawet przez kilka miesięcy i co wtedy ze smarowaniem sprężarki ??? Trzeba szukać ogrzewanego garażu, żeby klima się nasmarowała? To chyba absurd. Nie wiem co o tym myśleć.

tedi_k 29-01-2014 20:41

Odp: Czy klimatyzacja powinna być cały czas włączona?
 
Zostaw ten guzik w spokoju włączony na AUTO, nastaw sobie swoją ulubioną temperaturę i przestań się martwić klimatyzacją. Zrobi to za Ciebie sterownik. Jeżdżę tak od lat i na prawdę nerwy mam mniej zszarpane niż ci wszyscy snujący teorie co jest dla klimy lepsze a co gorsze.
Podstawa to okresowe sprawdzenie ciśnienia w układzie i ewentualnie jego odessanie i napełnienie ze stosowną dawką oleju (też pewnie nie częściej niż co 3 lata).

Mediana 29-01-2014 20:44

Re: Czy klimatyzacja powinna być cały czas włączona?
 
Klimatyzacja ma na ogół kilka czujników, ale reguły są proste:
- klimatyzacja nie ma działać, kiedy ciśnienie w układzie jest zbyt niskie (uszkodzony, dziura, czynnik uciekł itp)
- klimatyzacja ma się wyłączyć, jeśli ciśnienie w układzie jest zbyt wysokie (jakieś uszkodzenie)
- klimatyzacja ma się wyłączyć, gdy parownik się oszroni, jest zbyt zimny.

cdn. ;p

A niektórzy niech tworzą teorie z Marsa czy z ogrzewanego garażu. ;p

M...

darkens 29-01-2014 20:47

Odp: Czy klimatyzacja powinna być cały czas włączona?
 
Cytat:

Napisał zet1976 (Post 2149375)
Trzeba szukać ogrzewanego garażu, żeby klima się nasmarowała?

... "sorry-taki mamy klimat" ... :D Ewentualnie wyjazd na ferie do Hiszpani ;)
A tak na powaznie to ja zima generalnie jezdze na wylaczonej klimie i tylko czasami wspomni mi sie ja wlaczyc :)
No chyba, ze szyby mocno sa zaparowane to wspomagam sie klima anlage

Bump:
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2149384)
i napełnienie ze stosowną dawką oleju

no wlasnie, a czy przy uzupelnianiu przez maszyne czynnika chlodzacego i oleju jest jeszcze potrzeba dolewania oleju do sprezarki.
Ostatnio sie wlasnie dowiedzialem, ze jest jakis koreczek gdzie takowy olej powinno sie uzupelnic.
W poprzednich autach nigdy nigdzie zadnego oleju nie dolewalem

tedi_k 29-01-2014 21:56

Odp: Czy klimatyzacja powinna być cały czas włączona?
 
[QUOTE=darkens;2149389...Ostatnio sie wlasnie dowiedzialem, ze jest jakis koreczek gdzie takowy olej powinno sie uzupelnic.
...[/QUOTE]

Totalne głupoty:shock:. Szybko zmień "doradców":027:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.