Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] 1.6EB - skok temperatury na zimnym silniku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=289831)

valhalem 17-12-2018 08:40

1.6EB - skok temperatury na zimnym silniku
 
Hej,

Wczoraj zrobiłem około 300km, pierwsze co zauważyłem to to, że nie mogłem dogrzać samochodu, pomimo ustawionej maksymalnej temperatury raz wiało chłodem a raz tak jak powinien - dojechałem do domu bez najmniejszego problemu.

Dzisiaj rano odpalając auto praktycznie natychmiastowo ( 3 sek ? ) po wrzuceniu 1 i ruszeniu temp cieczy skoczyła na 120stC, jednocześnie wydaje mi się ze po skoku wskazówki zaczał pracować na 3 cylindry - zaznaczam, ze auto na 100% bylo zimne.

Płyn w zbiorniku jest :)


Macie jakieś typy ?
Za 10kkm wypada mi wymiana rozrządu - pompa wody ? :/

edmun 17-12-2018 09:25

Odp: 1.6EB - skok temperatury na zimnym silniku
 
A płyn chłodniczy masz? Czy w zbiorniku pusto?

valhalem 17-12-2018 09:39

Odp: 1.6EB - skok temperatury na zimnym silniku
 
Jak napisane w 1 poscie, płyn jest

kriski 17-12-2018 11:42

Odp: 1.6EB - skok temperatury na zimnym silniku
 
Najpierw odczytać błędy. Zrobić test na obecność CO2 w płynie. Mógł się uszkodzić termostat, zawór obejściowy, zawór przy czujniku temperatury, czujnik temperatury. Ta dziwna praca, niby na 3 gary, może świadczyć o niewielkim pęknięciu bloku pomiędzy cylindrami...ale na tym etapie to gdybanie.

Bump: Przy malutkim pęknięciu, płyn nie zniknie odrazu.

edmun 17-12-2018 12:03

Odp: 1.6EB - skok temperatury na zimnym silniku
 
Cytat:

Napisał valhalem (Post 3069080)
Jak napisane w 1 poscie, płyn jest

Wybacz. Idę po kawę.

zombie6 17-12-2018 12:25

Odp: 1.6EB - skok temperatury na zimnym silniku
 
Cytat:

Napisał kriski (Post 3069119)
Ta dziwna praca, niby na 3 gary, może świadczyć o niewielkim pęknięciu bloku pomiędzy cylindrami...ale na tym etapie to gdybanie.

Bump: Przy malutkim pęknięciu, płyn nie zniknie odrazu.

Na 99% tak jest, czyli silnik do wymiany.....

kriski 17-12-2018 13:24

Odp: 1.6EB - skok temperatury na zimnym silniku
 
No chyba, że auto po akcji serwisowej już jest, więc może być D...U...P...A.

Bartuś01 17-12-2018 16:06

Odp: 1.6EB - skok temperatury na zimnym silniku
 
Sam skok temperatury powiązałbym albo z uszkodzonym czujnikiem albo z zapowietrzonym układem. Kiedyś w starej Hondzie jak wymienialiśmy rozrząd z pompą to była podobna sytuacja. Chociaż nie po 3s. Bardziej po 30 kiedy to cześć płynu poszła na czujnik a nie było pewnego obiegu bo był zapowietrzony....
Słaba sytuacja ogólnie . Odczytał bym najpierw błędy i zobaczył w trybie diagnostycznym jaka pokazuje temp. Może wskazówka żyje swoim życiem ? ( w zasadzie nawet jak jest sprawna to i tak mija się z prawdą az dziwne ze pokazała 120 stopni skoro brak płynu wichruje cylindry a ona dalej dziarsko pokazuje 90 :D )
za 10 tyś rozrząd , czyli masz w okolicach 190 tyś ?

36ha 17-12-2018 23:53

Odp: 1.6EB - skok temperatury na zimnym silniku
 
Wentylatory się włączyły? Jeśli tak to wygląda na to że czujnik wykrył wysoką temperaturę chyba że walnięty.Brak ogrzewania na trasie jak pisałeś świadczy że płyn raz krąży w małym obiegu a raz nie.A do prawidłowego krążenia cieczy potrzebna ;
-sprawna pompa
-sprawny napęd pompy
-odpowiedni poziom w zbiorniczku
-drożne odpowietrzenia silnika i chłodnicy
Na początek sprawdż czy nie zgubiłeś paska wieloklinowego a jeśli jest to czy nie jest zbyt lużny.

Bump:
Cytat:

Napisał valhalem (Post 3069054)
, jednocześnie wydaje mi się ze po skoku wskazówki zaczał pracować na 3 cylindry :/

W moim starym mk1 po osiągnięciu 120 stopni silnik przechodzi w tryb awaryjny i wyłącza zapłon w dwóch środkowych cylindrach a następnie w dwóch skrajnych w celu przechłodzenia powietrzem rozgrzanych cylindrów .
Być może to rozwiązanie jest stosowane do dnia dzisiejszego co mogłoby tłumaczyć pracę 3 a raczej dwóch cylindrów.

valhalem 18-12-2018 11:46

Odp: 1.6EB - skok temperatury na zimnym silniku
 
w środę z foczką lecimy do Solid, zobaczymy co powiedzą , odpowiadając na pytania :

- tak mam w okolicach 191 tys
- tak auto jest po akcji serwisowej ( swoja drogą przy temp =120 powinien mi wyskoczyc komunikat - takowego nie bylo - dostałem tylko wskazówke na 120stC + pomaranczowy check - po akcji powinien sie pojawic stosowny komunikat jak zakładam z wątku o akcji )
- wentylatory się nie włączyły
- pasek wieloklinowy na miejscu - naciągu raczej sam nie sprawdzę ale faktycznie jak podniosłem maske przy odpalonym silniku coś delikatnie popiskuje.

oraz

auto pracuje na 4 cylindry do czasu kiedy nie wrzucę jedynki i nie ruszę :)
nastepnie wyskakuje z miejsca blad i zaczyna pracować na 3 cyl ( moze faktycznie jakis tryb awaryjny )

dodatkowa obserwacja : po 5/7 odpaleniach bład sam znika z deski do czasu kiedy nie wrzuce znowu 1 i nie bede chciał ruszyć ( błąd małej wagi ? )

Niestety zgubiłem gdzies odb i nawet nie mam jak sam zeskanowac.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.