Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Manualny panel klimatyzacji pod¶wietlenie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=293189)

maxbj 06-03-2019 21:29

Manualny panel klimatyzacji pod¶wietlenie
 
Mam problem z pod¶wietleniem manualnego panelu klimatyzacji, problem wygl±da tak: czasami wszystko działa, ¶wieci się pod¶wietlenie wszystkich 3 pokręteł, czasami nie działa pod¶wietlenie tylko jednego, tego od regulacji klap. Wiem jak go wyj±ć [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] niestety na tym filmie autor nie rozbiera tego panelu. Nie wiem co jest w ¶rodku, nie widać na zewn±trz żadnych cokołów żarówek, zastanawiam się czy takowe występuj±, czy pod¶wietlenie realizowane jest w inny sposób, diody smd? czy co¶ innego. Może kto¶ ma wiedzę na ten temat i potrafi pomóc?

zygzak73 07-03-2019 08:43

Odp: Manualny panel klimatyzacji pod¶wietlenie
 
Rozbierałem, tam s± led smd.

maxbj 07-03-2019 09:09

Odp: Manualny panel klimatyzacji pod¶wietlenie
 
Dzięki za odpowiedĽ, masz może jakie¶ zdjęcia? jak duże s± te diody? da się je wymienić w domowych warunkach - zwykła lutownica? czy proces skomplikowany?

zygzak73 07-03-2019 09:17

Odp: Manualny panel klimatyzacji pod¶wietlenie
 
Nie, zdjęć nie mam. To s± maleńkie smd. Ja bym się nie podj±ł, ale kto¶ z do¶wiadczeniem i sprzętem zrobi to z łatwo¶ci±, w serwisie rtv nie będ± mieli problemów. Ale na pocz±tek sprawdziłbym zimne luty, może tylko co¶ gdzie¶ nie styka skoro raz ¶wieci a raz nie.

maxbj 07-03-2019 09:31

Odp: Manualny panel klimatyzacji pod¶wietlenie
 
Też tak my¶lałem, może kupię jak±¶ używkę żebym wiedział jak to wygl±da. A z tego co wiesz da się przełożyć sam± płytkę?

zygzak73 07-03-2019 09:41

Odp: Manualny panel klimatyzacji pod¶wietlenie
 
Przekładka bez problemów, sam to robiłem bo mój nie obsługiwał nagrzewnicy. Kupiłem odpowiedni panel, ale był brzydszy od mojego więc przełożyłem sam± płytkę - mechanicznie s± takie same.

maxbj 07-03-2019 09:47

Odp: Manualny panel klimatyzacji pod¶wietlenie
 
Wielkie dzięki, kupię używkę i zobaczę co i jak

zygzak73 07-03-2019 09:50

Odp: Manualny panel klimatyzacji pod¶wietlenie
 
Uważaj tylko przy rozbieraniu żeby nie połamać zaczepów, jest ich sporo. Przy obecnych temperaturach lepiej robić to w cieple, zimny plastik jest bardziej kruchy.

maxbj 07-03-2019 09:53

Odp: Manualny panel klimatyzacji pod¶wietlenie
 
Ok, najpierw rozbiorę używkę w domu, dla treningu :D

maxbj 25-01-2020 18:59

Odp: Manualny panel klimatyzacji pod¶wietlenie
 
Niestety muszę kupić nowy panel, próby rozebrania używanego w taki sposób żeby dało się go wykorzystać nie powiodły się. Mojego nie wymontowywałem więc nie wiem jaki jest jego numer wg katalogu powinien być: 19980A 1841572, znalazłem nówkę ale numer jest inny: 19980AD 2010115, jest od Forda Connect Mk2 2013. Może kto¶ podpowie czy będzie pasować, wygl±da tak samo ale symbole inne


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czę¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.