Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] ładowanie ponad 16v (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=303871)

filipd78 08-12-2019 21:15

ładowanie ponad 16v
 
witam,
z błędem egr wygrałem wyrzucając go z softu , teraz od dwóch tygodni walczę z ładowaniem. Po dopaleniu i na wolnych obrotach jest 14,4v ale jak tylko dodam gazu to wzrasta na 16v i zapala kontrolkę ładowania. Postoję trochę na wolnych obrotach i gaśnie i tak cały czas. Wymieniłem regulator , mostek prostowniczy i szczotki , oddałem alternator do sprawdzenia- 2 elektryków twierdzi ze jest ok- na pierwszym pinie od sterowania altkiem(czerwony kabel) jest napięcie ok 12,5 v czyli nie powinien podnosić ładowania .
Proszę o pomoc bo sam nie wiem co jeszcze można sprawdzić - zostało tylko wymienić PCM ???

Antej 08-12-2019 21:39

Odp: ładowanie ponad 16v
 
Pojeździsz z tak regenerowanym altkiem to na pewno wymienisz PCM (uszkodzi się).

technik08 08-12-2019 21:57

Odp: ładowanie ponad 16v
 
Czerwony przewód idzie przez bezpiecznik F31 do plusa akumulatora . Jak masz 16V na akumulatorze a 12,5V na alternatorze , to albo spalony bezpiecznik F31 , albo przerwa na czerwonym przewodzie .

Bump: Jeśli piszesz o przewodzie 25mm2 , to on nie ma bezpiecznika , ale też idzie do akumulatora i musiało by na nim być 16V.

filipd78 08-12-2019 22:49

Odp: ładowanie ponad 16v
 
Alternator ładuje 16 v akumulator czarownym grubym przewodem , a czerwony cienki jest w kostce 3 pionowej do sterowania alternatora i tam podawane jest napięcie zwrotne z Aku które powinno informować alternator o tym jakim prądem ma go zasilić aby był doładowany. Bezpiecznik jest na tym przewodzie więc skoro podaje wartość napięcia to jest dobry i jest też przejście . Od tej kostki idą jeszcze dwa przewody do pcm ale nie wiem jaki powinny mieć wartości ? A gdzie są miejsca zerowe dla pcm w tych modelach ??

technik08 09-12-2019 19:53

Odp: ładowanie ponad 16v
 
W pierwszym poście piszesz , że napięcie na czerwonym przewodzie wynosi 12,5V . Przy pracującym silniku silniku napięcie na obu czerwonych przewodach ma być równe napięciu na "+" klemie akumulatora , czyli ok 14,4V . Pozostałe dwa przewody w kostce mają napięcia między 1 a 10V zależne od aktualnego zapotrzebowania na prąd . Punkt zerowy to masa silnika / alternatora / karoseria / minus akumulatora .

filipd78 09-12-2019 20:59

Odp: ładowanie ponad 16v
 
Dzięki, jutro sprawdzę dokładnie te napięcia na poszczególnych pinach . Sprawdziłem schemat instalacji dla 2.0 TDCi i komputer ma 3 wtyczki i każda ma jakiś przewód zerowy , alternator też nie ma osobnego zera czyli wszystko idzie przez silnik i kastę. Czytałem wiele o uziemieniu i problemach z tego wynikających , a może wiesz gdzie szukać zera od kompa bo jedyne które znalazłem to na kielichu od mc'persona i na bloku silnika ? Akumulator rano przed odpaleniem trzyma 12,4v , odpala na strzała więc wykluczam jego wadę ?

technik08 09-12-2019 21:15

Odp: ładowanie ponad 16v
 
Też uważam , że akumulator jest ok. Nie sądzę aby problemem była masa . Zmierz napięcie na obu czerwonych przewodach - na śrubie i kostce alternatora .

filipd78 09-12-2019 21:30

Odp: ładowanie ponad 16v
 
A czy ta firma co zmieniała soft aby wyrzucić egr z komputera mogła coś pogrzebać z ładowaniem bo to wyszło chwilę po tym zabiegu ?? Oni nie mówią stanowczo nie , nawet wgrali mi z powrotem orginalny program z błędem EGR i też było przeładowanie . Zastanawiam się dlaczego przeładowuje dopiero po dodaniu gazu a nie cały czas - mogli uszkodzić komputer ??

technik08 09-12-2019 21:47

Odp: ładowanie ponad 16v
 
Nie mam wiedzy na temat zmian softu . Powtarzam - Zmierz napięcie na obu czerwonych przewodach - na śrubie i kostce alternatora .

filipd78 11-12-2019 08:18

Odp: ładowanie ponad 16v
 
A da się zrezygnować z tego inteligentnego ładowania w tej nierównej wojnie tak żeby ładowało poprostu te ok 14 v i już ??


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.