Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sklepy i warsztaty (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=118)
-   -   Uwaga na serwis Amatic w Suszcu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=338095)

Markowy85 22-11-2023 13:43

Uwaga na serwis Amatic w Suszcu
 
2 załącznik(i)
W 2021r w serwisie amatic umówiłem się na naprawę skrzyni powershift w moim Galaxy. Pan właściciel powiedział, że padł tłumik drgań i trzeba go wymienić. Koszt naprawy 10200zł. Po przejechaniu 30 000km problem powrócił. Pojechałem do innego warsztatu. Po rozebraniu skrzyni okazało się, że w amatic'u zamiast założyć nowy tłumik drgań pospawali stary i z powrotem go założyli. Druciarstwo to mało powiedziane. Ten serwis to oszuści, których należy omijać z daleka

krzysztofSJZ 22-11-2023 14:01

Odp: Uwaga na serwis Amatic w Suszcu
 
Cytat:

Napisał Markowy85 (Post 3476545)
Ten serwis to oszuści, których należy omijać z daleka

już kiedyś tu pisałem na temat tego oszusta, mieli siedzibę na ul.Kościuszki w Żorach (dawny warsztat p. Kornasa) będzie to w roku 2013 lub 14 ,,padła,, mi skrzynia i na moje nieszczęście zobaczyłem baner na płocie, za remont zapłaciłem 3400 zł o 1000 taniej bo bez faktury, okazało się że zapłaciłem tyle za wymianę oleju, w sumie złapałem ich na gorącym uczynku, o 10 dzwoniłem to rozbierali skrzynię a o 15 podjechałem do nich to już zalewali olejem, jak spytałem co takie tempo skoro o 10 nie mieli części a już składają to szef stwierdził że mieli taką skrzynię po remoncie i zrobili podmianę, było dac skrzynię do roboty w Jaworznie, tam jest firma solidna gość który tam naprawia jest biegłym sądowym, on określił stan mojej skrzyni ale co mogłem ? w sumie nic faktury nie było i koniec

Bump: a ten tłumik drgań to dwumasa tak???? i za to 10200 ? JPR

konieczko5 28-11-2023 12:23

Odp: Uwaga na serwis Amatic w Suszcu
 
Jak masz fakturę to do sądu.

krzysztofSJZ 28-11-2023 14:46

Odp: Uwaga na serwis Amatic w Suszcu
 
Cytat:

Napisał konieczko5 (Post 3477195)
Jak masz fakturę to do sądu

błędem było że zdecydowałem się bez faktury, opuścił tysiąc i połakomiłem się, powiedzmy że część kasy odzyskałem auto na 3 biegu poszarpywało jakby chciało przyspieszać, pojechałem z reklamacją stwierdzili że to wina jakiejś karty i na niej chcieli też zarobić wołali 500 a w necie kosztowała 50 zł, po niezłych utarczkach doszło do tego że wywaliło mi sprzęgło i koniec jazdy, to przyznam gościu wziął na kark i naprawił, przy okazji wyregulowali jakieś pompozawory czy coś i auto zaczęło jezdzić, po jezdzie próbnej jeszcze w trasie w Warszowicach gościu powiedział tak że ja za sprzęgło płacę a jego robota no i stało się walił z buta do żor darł jape że jest bez telefonu zobaczył środkowy paluch, regeneracja sprzęgła była w pierwszym kosztorysie, w Żorach najbardziej szemrany mechanik jaki jest w Continentalu za głowę się złapał gdzie dałem auto,

Walek 29-11-2023 08:56

Odp: Uwaga na serwis Amatic w Suszcu
 
Doradzam serwisowanie samochodów marki Ford w autoryzowanych warsztatach Forda. Tam dają gwarancję po naprawie.

Szkoda ryzykować. Korzystanie z usług przypadkowych warsztatów samochodowych jest ryzykowne.

Parch 29-11-2023 09:10

Odp: Uwaga na serwis Amatic w Suszcu
 
WOW. Cóż za genialna porada.



Jeśli mogę to ja też coś doradzę:
Doradzam zamiast serwisować auta kupować auta nowe. Producent daje gwarancję na takie auto. No i wtedy najczęściej nie trzeba nic naprawiać.
Szkoda ryzykować. Kupno używanego (przypadkowego) auta jest ryzykowne.

Walek 01-12-2023 12:46

Odp: Uwaga na serwis Amatic w Suszcu
 
To prawda, lepiej kupić nowy samochód, gdyż producent daje gwarancję na taki pojazd i rzeczywiście najczęściej wtedy nie trzeba nic naprawiać.

Kupowanie używanego auta od nieznanego użytkownika jest ryzykowne. Bywa tak, że w ciągu kilku miesięcy po zakupie wychodzą na wierzch liczne usterki, których naprawa może być naprawdę kosztowna. Część istotnych usterek może być nie dostrzeżona w chwili zmiany właściciela.

Dobrze mieć kogoś w swoim otoczeniu obeznanego z tematem, kto mógłby uczciwie doradzić w kwestiach motoryzacyjnych. Niestety nie każdy ma kogoś takiego wśród znajomych, rodziny lub krewnych. Można się popytać kogoś z kolegów np. w pracy, kto od lat korzysta z usług sprawdzonego mechanika samochodowego. To przynajmniej częściowo zmniejszy prawdopodobieństwo, że mechanik samochodowy lub warsztat samochodowy oszuka posiadacza czterech kółek.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.