Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Wurzucił cały olej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=285746)

m_ario 05-09-2018 09:19

Wurzucił cały olej
 
Witam

Ostatnio mnie spotkała nie miła przygoda, jadąc sobie ekspresówką w przedziale 130-150 z silnika odbiegły dziwne odgłosy, przestał reagować na gaz to zjechałem na pobocze, przy zjeździe zapaliła się kontrolka oleju, zagladam pod maskę a tam cała lewa strona silnika uwalona w oleju, jak się patrzy od strony maski, do tego prawa strona samochodu w oleju wszystkie drzwi i klapa tylna, oddałem do mechanika, po umyciu i zalaniu nowym olejem mówi że nic nie widać aby gdzieś kapało, uszczelka pod filtrem cała, korek od spustu też ok, mówi że moze czujnik się przytkał i wyleciało odmą, ktoś może ma jakiś pomysł lub spotkał go taki przypadek, nie chce by mnie kolejny raz w trasie spotkało coś takiego, wspomniał też że popychacze głośniej pracują, jeżdżę na oleju fordowskim, 5w30, olej wymieniony ok 2 miesiące temu, do tego płukanka liqui moly, bo olej był czarny na bagnecie, zalałem też do wtrysków regeneracje liqui moly.

Też kolega mi powiedział że castrol wypuścił jakąś kiepską partie oleju, a wiadomo ford=castrol, bo po wymianie miał problem z pierścieniami.

silnik duratec 1.8 2006 rok, kilometrów nabite 230 tys, ile w rzeczywistości to nikt tego chyba nie wie, na tysiaca lubi z litr dolewki.

Nie wiem dlaczego zdjęcia nie dodało
https://zapodaj.net/images/75fd46cdb695d.jpg

Jaryska 05-09-2018 09:28

Odp: Wurzucił cały olej
 
To koniec silnika, tylko remont go przywróci do uzytku.
Przy duzej szybkosci wyrzuca olej wszelkimi mozliwymi nieszczelnosciami.
po zalaniu, nic ni zauwazysz,chyba ze powtorzysz jazde ponownie.

m_ario 05-09-2018 09:45

Odp: Wurzucił cały olej
 
W ogóle opłaca się remontować, jakie to mogą być koszta, można kupić używany cena ok 2.5-3 tys niby małe przebiegi ok 100 tysięcy ale wiadomo tak naprawdę co to za silnik.

Zalanie gęstszym olejem coś da czy się nie bawić w takie prawy.

tomby 05-09-2018 09:49

Odp: Wurzucił cały olej
 
Płukanka wypłukała to co uszczelniało silnik w środku.Wbiłeś ostatni gwóźdź do trumny temu silnikowi zabawą tym specyfikiem którego nie stosuje się w silnikach na wykończeniu.

kulas25 05-09-2018 10:24

Odp: Wurzucił cały olej
 
Cytat:

Napisał tomby (Post 3026596)
Płukanka wypłukała to co uszczelniało silnik w środku.Wbiłeś ostatni gwóźdź do trumny temu silnikowi zabawą tym specyfikiem którego nie stosuje się w silnikach na wykończeniu.

Tyle razy robiłem płukanke silnika i nic mi nie wymyło

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

kulas25 05-09-2018 10:27

Odp: Wurzucił cały olej
 
Remont w granicach 2000 ale masz pewność co masz... Używany silnik to kot w worku...
Cytat:

Napisał m_ario (Post 3026594)
W ogóle opłaca się remontować, jakie to mogą być koszta, można kupić używany cena ok 2.5-3 tys niby małe przebiegi ok 100 tysięcy ale wiadomo tak naprawdę co to za silnik.

Zalanie gęstszym olejem coś da czy się nie bawić w takie prawy.

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Anton G. 05-09-2018 10:38

Odp: Wurzucił cały olej
 
"nowa" używka może szybko skończyć jak poprzedni, totolotek z szansą 50/50 albo się uda albo nie.
A remont to remont, wiesz co wymieniłeś, co zostało sprawdzone i masz pewniaka. Co do kosztów to już zależy od stanu w środku, może się okazać, że warto przy tej okazji coś więcej wymienić np panewki.

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

m_ario 05-09-2018 10:49

Odp: Wurzucił cały olej
 
No zobaczymy co będzie, dziś odbieram, w weekend się zrobi jakąś trasę krótką i się sprawdzi czy będzie wyrzucał dalej, ale miedzy awarią a płukanką kilka tras zrobiłem i było ok wszystko. Co do remontu to różnie to bywa, zależy na kogo się trafi.

kulas25 05-09-2018 10:55

Odp: Wurzucił cały olej
 
Skoro to dziuratec to zobacz zawór odpowietrzenia skrzyni korbowej...

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Fulara 05-09-2018 14:01

Odp: Wurzucił cały olej
 
silnik do wymiany na podstawie fotki ?
mierzyłeś kompresje ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.