Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] spadające obroty. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=300407)

szymitsu 03-09-2019 21:13

spadające obroty.
 
Cześć wszystkim.
Pytałem już znajomych i nawet mechanika, ale żaden nie zna powodu problemu. Może ktoś z Was się z nim spotkał.
Posiadam Focusa C-Max z 2004 roku o pojemności 2.0 136hp., Diesel.
Na czym polega problem?
Zdarza się to sporadycznie ale mnie niepokoi. Wkładam kluczyk, gasną standardowo kontrolki, przekręcam kluczyk, auto odpala... i nagle obroty spadają i auto gaśnie. Zauważyłem też duża ilość spalin z rury. I tak 3-4 razy. Dopiero po tym czasie odpala. Zdarzyło się też tak że odpalił, przejechałem 10 metrów, zaczęło dusić obroty spadły i zgasł. Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem, lub może o nim słyszał . Gdzie najpierw szukać przyczyny?

Petru23 03-09-2019 23:15

Odp: spadające obroty.
 
Wygląda na kwestie braku powietrza. Także... Przepustnica, filtr, przewody itp. Następnie układ paliwowy.
Ale najpierw podepnij pod kompa, niech spec sprawdzi co mu dolega i nie mówię tu o zwykłym zczytaniu i skasowaniu błędów a o monitoringu pracy silnika również pod obciążeniem

szymitsu 05-09-2019 11:18

Odp: spadające obroty.
 
Cytat:

Napisał Petru23 (Post 3170205)
Wygląda na kwestie braku powietrza. Także... Przepustnica, filtr, przewody itp. Następnie układ paliwowy.
Ale najpierw podepnij pod kompa, niech spec sprawdzi co mu dolega i nie mówię tu o zwykłym zczytaniu i skasowaniu błędów a o monitoringu pracy silnika również pod obciążeniem

Ok. Dzięki. Tak zrobię. Dam znać co i jak.

Waldekpoznan 05-09-2019 16:57

Odp: spadające obroty.
 
Kolego a auto jak odpali reaguje na gaz?

lucas4891 05-09-2019 17:46

Odp: spadające obroty.
 
Cytat:

Napisał szymitsu (Post 3170179)
Cześć wszystkim.
Pytałem już znajomych i nawet mechanika, ale żaden nie zna powodu problemu. Może ktoś z Was się z nim spotkał.
Posiadam Focusa C-Max z 2004 roku o pojemności 2.0 136hp., Diesel.
Na czym polega problem?
Zdarza się to sporadycznie ale mnie niepokoi. Wkładam kluczyk, gasną standardowo kontrolki, przekręcam kluczyk, auto odpala... i nagle obroty spadają i auto gaśnie. Zauważyłem też duża ilość spalin z rury. I tak 3-4 razy. Dopiero po tym czasie odpala. Zdarzyło się też tak że odpalił, przejechałem 10 metrów, zaczęło dusić obroty spadły i zgasł. Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem, lub może o nim słyszał . Gdzie najpierw szukać przyczyny?

Moim zdanem jest problem z cofajacym sie paliwem.
Czy problem wystepuje tylko nocnym (dlugim) postoju, czy nawet jak silnik jest jeszcze cieply?

Petru23 05-09-2019 22:00

Odp: spadające obroty.
 
A wtryski? Podobnie miałem w alhambrze tdi, gdy po nocy olej zebrał się w cylindrach. Zanim nastąpił zaplon kilka razy pokrecil, zanim przepalił olej (dymienie) krztusił się i potrafił zgasnąć. I tylko po dłuższym postoju, podczas jazdy bez dymienia

lucas4891 06-09-2019 16:24

Odp: spadające obroty.
 
Jak mniemam alhambra w tdi PD. A to zupelnie inna bajka niz CR. 2.0 HDI/TDCI nie ma pompy zasilajacej w baku i dosc czesto cofa sie paliwo do zbiornika. Zdarza sie ze ktos nieumiejetnie zalozy uszczelke przy wymianie filtra paliwa i pozniej takie cyrki sie dzieja

Petru23 06-09-2019 23:40

Odp: spadające obroty.
 
1.9tdi AUY

szymitsu 20-09-2019 13:38

Odp: spadające obroty.
 
Cytat:

Napisał Waldekpoznan (Post 3170804)
Kolego a auto jak odpali reaguje na gaz?

Bez gazu

Bump:
Cytat:

Napisał lucas4891 (Post 3170833)
Moim zdanem jest problem z cofajacym sie paliwem.
Czy problem wystepuje tylko nocnym (dlugim) postoju, czy nawet jak silnik jest jeszcze cieply?

Jak rano zostawię na 8 godzin i idę do pracy wracam i tak jest.

Waldekpoznan 20-09-2019 14:45

Odp: spadające obroty.
 
Podobnie miałem jak EGR sie zacinał w pozycji otwartej.Spróbuj zaślepić i zobacz czy nie będzie poprawy


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.