Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   LPG (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   [Kuga 2013-2020] Prins DLM przy niższych temperaturach gwizd czy świst słyszany spod auta z tyłu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=303462)

Marek1145 26-11-2019 18:48

Prins DLM przy niższych temperaturach gwizd czy świst słyszany spod auta z tyłu
 
Witam.
Czy po uruchomieniu zimnego silnika szczególnie przy niższych temperaturach gwizd czy świst słyszany spod auta z tyłu do momentu rozgrzania się to normalne zjawisko w instalacji Prins DLM?
Ford Kuga 2018r 1,5 EB kupiony nowy z instalacja Prins DLM.
Pytam bo niewiem czy tak ma być czy skontaktować się z serwisem.
Latem tez mi sie wydaje ze to wystepuje ale bardzo cicho i szybko przechodzi.

Marcin-Prezes 07-12-2019 12:16

Odp: Prins DLM przy niższych temperaturach gwizd czy świst słyszany spod auta z tyłu
 
Witaj. U siebie nie zaobserwowalem tego zjawiska. Auto odpala tak samo zima i latem. Ja mam 1.6 EB ale instalacja ta sama.

Wojtek Olech 12-12-2019 15:46

Odp: Prins DLM przy niższych temperaturach gwizd czy świst słyszany spod auta z tyłu
 
Witam, w moim samochodzie słychać dziwne odgłosy z tyłu samochodu czasem z komory silnika. Mam pytanie czy jeśli samochód pracuje na LPG ubywa benzyna bo w moim samochodzie tak. ( Kuga 1.5 / 150 koni 2019 ) Pozdrawiam

kln1920 12-12-2019 16:28

Odp: Prins DLM przy niższych temperaturach gwizd czy świst słyszany spod auta z tyłu
 
Po to się zakłada Prins, żeby nie ubywało benzyny. Jaki ma sens instalacja za 10k, skoro można założyć za 4500-5500 i będzie brało do litra na 100 km?

Wojtek Olech 12-12-2019 16:37

Odp: Prins DLM przy niższych temperaturach gwizd czy świst słyszany spod auta z tyłu
 
Witam, w innym wątku opisuję szczegółowo problem, wiem że nie powinien pobierać benzyny ale niestety pobiera. Warsztat stwierdził że ford zalecił taką dawkę około 3%.

boncio 12-12-2019 16:57

Odp: Prins DLM przy niższych temperaturach gwizd czy świst słyszany spod auta z tyłu
 
Chyba jednak jest różnica miedzy realnie nawet 2l na każde 100km w instalacji za 5 koła, a 3% z 10l - 0,3l na każde 100km. Lekko licząc 8-krotna. Już pomijam, że to jest jakieś 9-10zł na bak więcej.
A dwa to wtrysk gazu w fazie ciekłej lepiej chroni/chłodzi wtryskiwacze niż sporadyczny dotrysk.

Wojtek Olech 12-12-2019 17:05

Odp: Prins DLM przy niższych temperaturach gwizd czy świst słyszany spod auta z tyłu
 
Pytanie czy ten 3% dodatek to wymysł czy konieczność, szukam innych użytkowników instalacji DLM z ciekły wtryskiem LPG do 1.5 EB czy potwierdzą że jest to normą.

kln1920 12-12-2019 17:22

Odp: Prins DLM przy niższych temperaturach gwizd czy świst słyszany spod auta z tyłu
 
2l/100km to coś dużo, na KME da radę zejść poniżej litra

cattani75 12-12-2019 20:21

Odp: Prins DLM przy niższych temperaturach gwizd czy świst słyszany spod auta z tyłu
 
O co ten krzyk? 0.3 litra benzyny na 100 km oznacza, że 30 litrów wystarczy na 10.000 km, a cały bak na - powiedzmy - 15.000 km.
Prędzej się ta benzyna zestarzeje niż zużyje.

Marcin-Prezes 21-12-2019 16:17

Odp: Prins DLM przy niższych temperaturach gwizd czy świst słyszany spod auta z tyłu
 
Posiadam 1.6EB z DLM. Rozmawialem swego czasu o temacie dotrysku ok 3% benzyny. Pierwsze instalacje nie mialy wogole dotrysku 3 proc. u mnie tak bylo. Po niecalym roku Prins wprowadzil aktualizacje oprogramowania i jest dotrysk.....u mnie tez juz jest. Obecnie wszystkie auta z DLM maja juz dotrysk 3 proc. Osobiscie uwazam ze to dobra sprawa. Taki koszt paliwa tych 3 proc to smieszny koszt wiec nie ma co kruszyć kopii o takie coś. Wszystko działa miodzio


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.