Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Automatyczny hamulec ręczny - Wasze doświadczenia z użytkowania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=112604)

horm 19-10-2010 08:18

Automatyczny hamulec ręczny - Wasze doświadczenia z użytkowania
 
Panowie. Szwagier kupił sobie S-MAX'a z automatycznym ręcznym hamulcem. Ponieważ puszcza dopiero po dodaniu gazu, pyta się czy nie będzie z nim kłopotów w zimie? Czy ma ktoś taki ręczny i jak się sprawował ostatniej zimie?
Ja na marginesie dopytam się czy w ford dołożył do odmy filtr? Chodzi o rocznik 2007 TDCI 140 KM
Ja do swojego TDCI takowy dołożyłem tak jak w temacie [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] :568:

foxtrot 19-10-2010 09:46

Odp: Automatyczny hamulec ręczny
 
horm;

w zimie - bez pytań

robines 19-10-2010 09:48

Odp: Automatyczny hamulec ręczny
 
Nie wiem czy zima ma coś do rzeczy bo u mnie co jakiś czas się "zacina" tzn.dodaje gazu a autko ruszyć nie chce.W takim przypadku trzeba pamiętać tylko o jednym:chcąc zwolnić ręczny nie wystarczy wcisnąć magiczny przycisk ale trzeba także wcisnąć pedał hamulca.Wtedy ręczny się zwolni.

Kristoforos 19-10-2010 10:23

Odp: Automatyczny hamulec ręczny
 
Cytat:

Napisał robines (Post 1525677)
chcąc zwolnić ręczny ... trzeba ... wcisnąć pedał hamulca

Bogu dzięki mam ręczny hamulec ręczny :)

Brzmi jak z Windowsem: kliknij "Start" aby wyłączyć :)

Slartibartfast 19-10-2010 10:40

Odp: Automatyczny hamulec ręczny
 
Poczytajcie sobie na [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...], m.in.:
Wyzwanie dla mechaników polega na tym- iż tutaj tłoczków hamulca tylnej osi nie da się cofnąć za pomocą klasycznych narzędzi do hamulców. A jeśli pomimo tego mechanik będzie próbował tradycyjnie pracować na tych układach, grozi mu uszkodzenie mechanizmu nastawczego w tych zaciskach

horm 19-10-2010 11:38

Odp: Automatyczny hamulec ręczny
 
Cytat:

Napisał foxtrot (Post 1525674)
horm;

w zimie - bez pytań

To znaczy że koszmar czy totalny dramat? Obawiam się że jego żona zrazi się do tego auta. Już teraz nie może zrozumieć o co chodzi a jak zacznie się zacinać..... g:galy

andy-w 19-10-2010 12:29

Odp: Automatyczny hamulec ręczny
 
Cytat:

Napisał horm (Post 1525621)
Szwagier kupił sobie S-MAX'a z automatycznym ręcznym hamulcem. Ponieważ puszcza dopiero po dodaniu gazu, pyta się czy nie będzie z nim kłopotów w zimie? Czy ma ktoś taki ręczny i jak się sprawował ostatniej zimie?

Czy nie chodzi czasem o to, że szwagier ma normalny ręczny tylko dodatkowo posiada tzw. zaawansowany ESP (dodatkowa opcja za 400 PLN), który to ma za zadanie nie dopuszczać do staczania sie auta do tyłu podczas zatrzymania na podjeździe ?
Jeżeli tak, to wg informacji od dealera system ten nie ma nic wspólnego z hamulcem ręcznym i nie powinno być z tym żadnego kłopotu. ESP potrafi przyhamowaywać poszczególne koła zwiększając ciśnienie płynu w układzie hamulcowym.

Slartibartfast 19-10-2010 13:32

Odp: Automatyczny hamulec ręczny
 
W maksie możesz mieć i to i to:
EPB - elektryczny hamulec ręczny 1000zł (silnik dociska zaciski zamiast dźwigni), ma też funkcję automatycznego zwalniania przy ruszaniu (DAR) - instrukcja obsługi s.170-172 :568:

HLA - układ wspomagania przy ruszaniu pod górę przodem lub tyłem 400zł - można włączyć lub wyłączyć w Convers - instrukcja s.175-177 :568:
Używam bo mam garaż w suterenie. Sympatyczne rozwiązanie, możliwe, że najlepiej zainwestowane 400zł w moim aucie :)

andy-w 19-10-2010 14:37

Odp: Automatyczny hamulec ręczny
 
Cytat:

Napisał Slartibartfast (Post 1525784)
HLA - układ wspomagania przy ruszaniu pod górę przodem lub tyłem 400zł - można włączyć lub wyłączyć w Convers - instrukcja s.175-177
Używam bo mam garaż w suterenie. Sympatyczne rozwiązanie, możliwe, że najlepiej zainwestowane 400zł w moim aucie

Już się cieszę bo wyjazd z garażu też mam stromy, a ten gadżet jest w zamówionym eSiu

foxtrot 20-10-2010 09:52

Odp: Automatyczny hamulec ręczny
 
horm;

to znaczy, że nic sie nie zacina i jest super :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.