Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2012-2017] Czujniki tpms do zimowego zestawu kół (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=251954)

maxon007 10-10-2016 10:34

Czujniki tpms do zimowego zestawu kół
 
Koledzy,

Mam pytanie, mianowicie planuję zmianę kółek na zimowe, a że Fiestka nie ma jeszcze drugiego kompletu to jestem w trakcie poszukiwań. Opony i felgi mam już obczajone, jednak mam pytanie co do czujników tpms, mianowicie wulkanizacja proponuje mi model Alcar, niemiecka firma, która produkuje odpowiedniki do róznych aut. z drugiej strony mam salonowe czujniki w dobrej cenie, bo kosztują 145 od sztuki. Podobno w oryginalnych można wymienić baterię - tak mi powiedzieli w salone? To prawda? Bp jeżeli tak to lepiej brać fordowskie.

Wokinger 10-10-2016 10:45

Odp: Czujniki tpms do Fiesty
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] tutaj są za 112zł ;)

A pytanko do kolegi. Jak wygląda parowanie czujników z komputerem? Dorzuca się drugi komplet czujników jednorazowo, czy przy każdej wymianie trzeba?

maxon007 10-10-2016 12:15

Odp: Czujniki tpms do Fiesty
 
Cytat:

Napisał Wokinger (Post 2672650)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] tutaj są za 112zł ;)

A pytanko do kolegi. Jak wygląda parowanie czujników z komputerem? Dorzuca się drugi komplet czujników jednorazowo, czy przy każdej wymianie trzeba?

Dzięki, coś wyjątkowo tanie ;-) zamienniki stosowane przez wulkanizacje to ok. 150/szt, ale spoko już z salonu zamówione, jak kupujesz u nich to programowanie jest tańsze :-)

a co do parowania, to są dwie opcje, można sklonować numery zestawu letniego, lub wgrać nowe. Słyszałem że komputer pamięta 2 rodzaje czujników.

Wokinger 10-10-2016 12:21

Odp: Czujniki tpms do Fiesty
 
Cytat:

Napisał maxon007 (Post 2672689)
Dzięki, coś wyjątkowo tanie ;-) zamienniki stosowane przez wulkanizacje to ok. 150/szt, ale spoko już z salonu zamówione, jak kupujesz u nich to programowanie jest tańsze :-)

a co do parowania, to są dwie opcje, można sklonować numery zestawu letniego, lub wgrać nowe. Słyszałem że komputer pamięta 2 rodzaje czujników.

Ja właśnie rozmawiałem z Ford Partner w Krakowie i powiedzieli sobie 156zł/szt. Ten sam Pan twierdzi, że wystarczy z poziomu komputera w samochodzie dodać czujnika w ten sam sposób co aktualizujesz stan czujników po dopompowaniu.

maxon007 10-10-2016 12:44

Odp: Czujniki tpms do Fiesty
 
Cytat:

Napisał Wokinger (Post 2672692)
Ja właśnie rozmawiałem z Ford Partner w Krakowie i powiedzieli sobie 156zł/szt. Ten sam Pan twierdzi, że wystarczy z poziomu komputera w samochodzie dodać czujnika w ten sam sposób co aktualizujesz stan czujników po dopompowaniu.

z poziomu komputera to można zaktualizować odpowiedni stan, nie wydaje mi się, że bez użycia programatora komputer może odnaleźć nowe czujniki

boncio 10-10-2016 14:14

Odp: Czujniki tpms do Fiesty
 
Nie sądzę, aby Ford robił inne sposoby dodawania czujników do różnych modeli, a w Focusach i C-maxach oryginały same "dopisują się" do kompa. Żadnego programowania.

maxon007 11-10-2016 10:47

Odp: Czujniki tpms do Fiesty
 
Cytat:

Napisał boncio (Post 2672773)
Nie sądzę, aby Ford robił inne sposoby dodawania czujników do różnych modeli, a w Focusach i C-maxach oryginały same "dopisują się" do kompa. Żadnego programowania.

chyba masz rację, gadałem wczoraj z mechanikiem to mówił właśnie, że oryginalne czujniki forda są zaprogramowane i samochód powinien je rozpoznać samoczynnie, a z poziomu komputera tylko akceptacja, będę montował w przyszłym tygodniu to dam znać jak to się ma do Fiesty

Wokinger 31-10-2016 22:41

Odp: Czujniki tpms do zimowego zestawu kół
 
U mnie bez programowania się nie obeszło.

PatrykWarsztat 04-11-2016 18:33

Odp: Czujniki tpms do zimowego zestawu kół
 
W celu zaprogramowania czujników należy dodać je za pomocą specjalnego programatora nie mam możliwości dodania z poziomu komputera

Bump: Nie jest możliwe zaprogramowanie dwóch kompletów czujników do samochodu

Wokinger 05-11-2016 12:22

Odp: Czujniki tpms do zimowego zestawu kół
 
Cytat:

Napisał PatrykWarsztat (Post 2687439)
Bump: Nie jest możliwe zaprogramowanie dwóch kompletów czujników do samochodu

To oznacza, że przy zmianie na letnie znów trzeba będzie zaprogramować nowe czujniki?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.