Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Edge (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=194)
-   -   [Edge 2015- ] jakie osłony przegubów zewn. kupujecie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=327752)

buro 15-03-2022 16:06

jakie osłony przegubów zewn. kupujecie
 
Witam, czy ktoś podpowie jakie osłony przegubów zewn. kupujecie, niestety oryginały chyba nie występują jako część zamienna.

damascus7 15-03-2022 20:31

Odp: jakie osłony przegubów zewn. kupujecie
 
Nie da się zbić przegubu zewnętrznego. Jest na taki mocny wcisk,że niczym nie da rady. Niestety taki obecnie zabieg wielu producentów, a ma to związek z coraz większymi mocami i spasowaniem elementów układu napędowego.. Wymienia się niestety półosie.

Wotta 16-03-2022 17:23

Odp: jakie osłony przegubów zewn. kupujecie
 
Gdzieś widziałem (chyba tvn turbo) filmik o wymianie pękniętej osłony za pomocą sprytnego, dużego lejka specjalnie przeznaczonego do wymiany osłon przegubów bez całkowitego demontażu. Naciąga się gumę na tym leju, po czym z łatwością wchodzi na miejsce.

Bump: W USA można kupić osobno, to przypuszczam, że i w Polsce jest osiągalny.
CV Joint Boot https://www.rockauto.com/en/catalog/ford,2015,edge,2.0l+l4+turbocharged,3310416,drivet rain,cv+joint+boot,2284[/URL]

buro 17-03-2022 16:09

Odp: jakie osłony przegubów zewn. kupujecie
 
Faktycznie a myślałem, że coś poradzicie. Trzeba półoś ze stanów ciągnąć. W PL ceny zaporowe. Dziękuję i pozdrawiam.

John04 17-03-2022 21:44

Odp: jakie osłony przegubów zewn. kupujecie
 
Jeżeli nie majsterkujesz to oddaj do mechanika, oni mają takie pneumatyczne narzędzie do zakładania osłony bez ściągania półosi. Ja osobiście raz w mojej fiescie wymieniłem za pomocą sprytnego stożka jak kolega wyżej pisał ale osłona nie może być plastikowa.W Kudze niestety nie udało mi sie samodzielnie wymienić, także nie kupuj półosi bo to szkoda kasy.

Wotta 18-03-2022 09:06

Odp: jakie osłony przegubów zewn. kupujecie
 
Buro, dostałeś link (wyżej), gdzie możesz kupić same osłony. Kopiuj/wklej. Czy Ci się opłaca ?, nie wiem. Popatrz na opłacalność kupowania samych CV Joints, może się okazać, że półoś (CV Axle) jest niewiele drożej + oczywiście cło i VAT.
W każdym bądź razie daj znać co zrobiłeś, przyda się może innym.

warwick 20-04-2022 19:06

Odp: jakie osłony przegubów zewn. kupujecie
 
Witajcie,
Czy komuś udało się kupić\dopasować osłonę przegubu zewnętrznego która jest dostępna w PL ?

maroq 03-05-2022 20:23

Odp: jakie osłony przegubów zewn. kupujecie
 
Witam, Podepnę się. Czy ktoś podpowie jaka osłona będzie pasowała do przegubu wewnętrznego?

buro 07-05-2022 06:22

Odp: jakie osłony przegubów zewn. kupujecie
 
Wróciłem po przerwie, kupiłem takie osłony z lejkiem, zadziałało a jak długo to zobaczymy.[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Prosta robota, wykonane na podjeździe. Przejechane ok 2000 i działa.Dzieki za rady.
Kod php:

[QUOTE][/QUOTE


buro 07-03-2024 16:53

Odp: jakie osłony przegubów zewn. kupujecie
 
Cytat:

Napisał buro (Post 3409409)
Wróciłem po przerwie, kupiłem takie osłony z lejkiem, zadziałało a jak długo to zobaczymy.[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Prosta robota, wykonane na podjeździe. Przejechane ok 2000 i działa.Dzieki za rady.

No to witam ponownie, stary post ale może komuś się przyda. Osłony ciągle jak nowe, dwa lata jazdy.

Bump:
Cytat:

Napisał buro (Post 3409409)
Wróciłem po przerwie, kupiłem takie osłony z lejkiem, zadziałało a jak długo to zobaczymy.[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Prosta robota, wykonane na podjeździe. Przejechane ok 2000 i działa.Dzieki za rady.

No to witam ponownie, stary post ale może komuś się przyda. Osłony ciągle jak nowe, dwa lata jazdy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.