Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Wyłącznik automatyczny ASS start stop (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=317662)

Kamil fusion czy mondeo 19-02-2021 15:11

Wyłącznik automatyczny ASS start stop
 
2 załącznik(i)
Witajcie chce się podzielić wiedzą na temat automatycznego wyłącznika ass dzięki temu sam będzie się wyłączał np po 60sek w każdej chwili można go włączyć zamontowałem go w mondeo mk5 będziemy potrzebować :
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Kabel,bezpiecznik,pudełko jak wykorzystałem puszkę elektryczna he lutownice,łyżki do demontażu i trochę chęci cena wszystkiego to ok 50zl
Można podłączyć zasilanie ze stacyjki ja podłączyłem z zapalniczki.
Przekaźnik trzeba ustawić na program 21 u mnie A60sek b 01

tedi_k 19-02-2021 17:14

Odp: Wyłącznik automatyczny ASS start stop ford mondeo mk5
 
Cytat:

Napisał Kamil fusion czy mondeo (Post 3320933)
....chce się podzielić wiedzą na temat automatycznego wyłącznika ass ...

No i BRAWO!
Tak się właśnie robi "wyłączenie ASS w Mondeo MK5!:one:
Nie żadne wyłączenie BMS ze "skutkiem ubocznym" w postaci m.in. (i nie tylko) wyłączenia ASS, ale poprawne zrealizowanie oczekiwanej funkcjonalności!

Moje gratulacje także za to, że Kolega przyjmuje informacje "co jak powinno być zrobione" a nie wierzy magicznie w głupstwa pokazywane na YT...:one:

Kamil fusion czy mondeo 19-02-2021 17:42

Odp: Wyłącznik automatyczny ASS start stop ford mondeo mk5
 
Dzięki za podpowiedź w temacie i naprowadzenie a jeszcze zmieniłem czas zasilania zapalniczki po zgaszeniu auta na 60sek BCM konfiguracja modułu i Powerpoint Timeout Time

tedi_k 19-02-2021 17:56

Odp: Wyłącznik automatyczny ASS start stop ford mondeo mk5
 
Cytat:

Napisał Kamil fusion czy mondeo (Post 3320974)
...jeszcze zmieniłem czas zasilania zapalniczki po zgaszeniu auta na 60sek BCM konfiguracja modułu i Powerpoint Timeout Time

Ta konfiguracja jest sensowna. Dziwne, że tego np. w menu zegarów nie umieszczono, bo te 75minut "z fabryki" to jest zupełnie bez sensu...

Kamil fusion czy mondeo 19-02-2021 20:41

Odp: Wyłącznik automatyczny ASS start stop ford mondeo mk5
 
Jest jakaś zależność kiedy sprawdzałem prąd ginol po wyjęciu kluczyka myślałem że jest tak zaprogramowane ale później okazało się że trzyma dłużej chyba Aku był słaby i komputer zdecydował odłączyć wcześniej...Z innej beczki czemu akurat Mitsubishi ? I czy było warto ?

tedi_k 19-02-2021 20:59

Odp: Wyłącznik automatyczny ASS start stop ford mondeo mk5
 
Cytat:

Napisał Kamil fusion czy mondeo (Post 3321020)
... czemu akurat Mitsubishi ? I czy było warto ?

"Na takie popadło - na takie bęc...":one:
To tylko auto... Ja sfokusowałem się na PHEV. Żona już od kilku lat jeździ C-maxem Energi (USA) - czyli plug-in hybrid - dla siebie chciałem nową Kugę PHEV. Niestety nawet po "dużej znajomości" musiała być o ok. 60kzł droższa od tego Outlandera PHEV - przy bardzo podobnych cechach użytkowych. Więc "postanowiłem nie przepłacać"...:lol:

Auto jeździ przyzwoicie, więc uważam, że nie zrobiłem błędu.
Kończę doposażać - będzie to "najlepiej wyposażony Outlander PHEV w Europie"...:one:

Kamil fusion czy mondeo 19-02-2021 21:53

Odp: Wyłącznik automatyczny ASS start stop
 
Chciał nie chciał to jest przyszłość mój budżet był maly max 45tys do mondeo plug-in brakowało a szkoda poczekamy 2lata i się coś pomyśli....jak wychodzą koszty w Mitsubishi?na 100mk?jest co doposażać w takim aucie ?

tedi_k 19-02-2021 22:19

Odp: Wyłącznik automatyczny ASS start stop
 
Cytat:

Napisał Kamil fusion czy mondeo (Post 3321049)
Chciał nie chciał to jest przyszłość mój budżet był maly max 45tys do mondeo plug-in brakowało a szkoda poczekamy 2lata i się coś pomyśli....jak wychodzą koszty w Mitsubishi?na 100mk?jest co doposażać w takim aucie ?

Nie śmiećmy w tym temacie. Jeszcze trochę i opisze dziale "Moje auto".

Alecki 25-02-2021 08:35

Odp: Wyłącznik automatyczny ASS start stop
 
Cytat:

Napisał Kamil fusion czy mondeo (Post 3320933)
chce się podzielić wiedzą na temat automatycznego wyłącznika ass

Od roku jeżdżę z tym modułem i nie za każdym razem działa. (Nie jest to zależne od temperatury.)
Czy u Ciebie zawsze odłącza?

Kamil fusion czy mondeo 25-02-2021 17:52

Odp: Wyłącznik automatyczny ASS start stop
 
Raz podczas dłuższej trasy przestał działać już miałem rozbierać po powrocie ale zaczął działać może urządzenie się zawiesza lub komp decyduje że bez znaczenia na przycisk wyłączy go to tylko domysły ale tak może być


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.