Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] ELM-FFN program do konfiguracji (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=174426)

mayak 25-01-2013 09:52

ELM-FFN program do konfiguracji
 
Witajcie,

Bracia Moskale popełnili program do konfiguracji Fusiona, analogiczny do progamu ELMConfig dla Focusa2
Program jest tu: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Nie mam własnych doświadczeń, bo nie mam Fusiona, ale wiem od innych użytkowników, że jest użyteczny, pozwala na rzeczy, które IDS nie potrafi.

Aby używać ELM-FFN, trzeba mieć adapter ELM327 (wskazane w wersji na usb, bo stabilniejszy niż bluetooth'owy) i trzeba go przerobić: dołożyć przełącznik high speed can/ middle speed can

więcej czytajcie w rosyjskim wątku oraz o samej przeróbce ELM327 można poczytać po polsku tu:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

parzych73 22-01-2014 13:11

Odp: ELM-FFN program do konfiguracji
 
Wczoraj z mayakiem z godzinkę posiedzieliśmy w naszej Fieście podłączonej do kompa, sporo da się spersonalizować pod użytkownika: u mnie wyłączyliśmy przednie wycieraczki podczas psikania spryskiwaczem i składanie lusterek podczas zamykania autka pilotem... Jest sporo opcji, trzykrotne kierunki wł/wył, pikanie w kabinie przy wrzuconym wstecznym, awaryjne podczas nagłego hamowania wł/wył, pozycyjne po otwarciu z pilota wł/wył, oraz wiele innych których nie zapamiętałem...

Skolmi 22-01-2014 20:08

Odp: ELM-FFN program do konfiguracji
 
Można programować czas świecenia świateł mijania przy "follow me home"?

parzych73 22-01-2014 20:39

Odp: ELM-FFN program do konfiguracji
 
Skolmi, testowaliśmy w zasadzie wszystko i takiej opcji nie było widać...

tedi_k 23-01-2014 12:20

Odp: ELM-FFN program do konfiguracji
 
Cytat:

Napisał Skolmi (Post 2144212)
Można programować czas świecenia świateł mijania przy "follow me home"?

Nie ma takiej opcji w żadnym samochodzie Ford. Nie bardzo widać też po co by miała być... Światła świecą około pół minuty - nie szkodzi to akumulatorowi a jeśli się ma dalej do domu, to i tak oświetlają ok. 50metrów - czyli po pół minucie jesteśmy i tak "poza zasięgiem".

Jak ktoś chce sam zobaczyć co można zrobić tym programem w fuzji - zapraszam także do mnie. Z okolic )bliższych lub dalszych....) Śląska zawsze to bliżej niż do Warszawy do Marcina!:wink:

mm32 23-01-2014 15:23

Odp: ELM-FFN program do konfiguracji
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2144585)
Nie ma takiej opcji w żadnym samochodzie Ford.

W progrmie elmconfig (parametr w centralnej konfiguracji-homesafe lighting) można ten czas dla mondeo mk4 i pochodnych ustawić na 30 lub 60 sekund,także jakiś wybór jest ...

mayak 24-01-2014 11:08

Odp: ELM-FFN program do konfiguracji
 
na pierwszej stronie configuracji GEMa w FF2 też chyba jest taki parametr

mm32 24-01-2014 14:19

Odp: ELM-FFN program do konfiguracji
 
A i jeszcze w Elmconfig dla Kugi i pochodnych czas ten można nastawiać od 1 do 255 sekund :).

mayak 24-01-2014 14:43

Odp: ELM-FFN program do konfiguracji
 
Przeca to napisałem!!!

Chyba że jest jakiś Elmconfig TYLKO dla Kugi ... ???

mm32 24-01-2014 14:49

Odp: ELM-FFN program do konfiguracji
 
Sorry, myślałem,że piszesz o ELM-FFN.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.