Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [1,8 TDCi] Mondeo MK4. Film - dziwny dźwięk, cykanie od jakiegoś czasu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=184522)

lordbekon 19-06-2013 16:25

Mondeo MK4. Film - dziwny dźwięk, cykanie od jakiegoś czasu
 
Witam.
Dziś w końcu się zebrałem i nagrałem filmik z pracy silnika w moim Mondeo Mk4 1,8 TDCI 125KM - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jak słychać na filmie przy dodawaniu i potem puszczeniu gazu słychać dziwne cykanie, turkotanie, nie wiem jak to nazwać. Ogólnie nie jest to takie głośne jaki słychać na filmie ale strasznie denerwujące i napawające pesymizmem.
Przeszukałem forum ale ciężko znaleźć podobne objawy i próby trafnej diagnozy.

Najciekawsze jest to że sam pracuję w ASO Fiata, Peugeota, Hyundai, Opel i wszyscy mechanicy rozkładają ręce i olewają temat mówiąc żeby tak jeździć. Jeden podejrzewa zawory, generalnie HGW.
W ASO Forda przez płot też uszy po sobie położyli, jedni nie mają pojęcia a jeden wsiadł nacisnął sprzęgło, wysiadł i powiedział że koło dwumasowe i uciekł. Oczywiście żadnych innych objawów koła dwumasowego nie widzę narazie. Nie drży na pedale, nie drży przy wciśniętym sprzęgle. Nie daje znać przy gaszeniu na luzie itp

Będę wdzięczny za zapoznanie się z filmem i wyrażenie Waszych opini

Ostatnio wymieniłem wszystkie filtry, olej, pasek z rolką. Przebieg 140 tysi - udokumentowany. Auto z 2009 roku jestem właścicielem od 2011 od przebiegu 79 000km

Pozdrawiam
Mariusz

lordbekon 21-06-2013 07:45

Odp: Mondeo MK4. Film - dziwny dźwięk, cykanie od jakiegoś czasu
 
nikt ? nic? żadnych podejrzeń?

RS AUTO-RAF 21-06-2013 13:17

Odp: Mondeo MK4. Film - dziwny dźwięk, cykanie od jakiegoś czasu
 
Kolego jak jeździsz do wawy to może będę mógł pomóc.
Na PW zajrzyj.

mark_TDDI 26-06-2013 20:11

Odp: Mondeo MK4. Film - dziwny dźwięk, cykanie od jakiegoś czasu
 
A nie masz czasem pękniętego przewodu powietrznego w układzie: turbo-intercooler-kolektor?

steell 26-06-2013 20:29

Odp: Mondeo MK4. Film - dziwny dźwięk, cykanie od jakiegoś czasu
 
Jak kolega radził, sprawdź dokładnie przewody powietrzne zwłaszcza w niedostępnych miejscach. posłuchaj skąd dobiega dźwięk w komorze silnika, może rozszczelniony interculer? Warto też zobaczyć organoleptycznie turbinę, nie zakładałeś może ostatnio końcówki wydechu?

lordbekon 29-06-2013 12:15

Odp: Mondeo MK4. Film - dziwny dźwięk, cykanie od jakiegoś czasu
 
Sprawdzę przewody od turbo, ale dźwięk ma raczej metaliczny charakter, podobny do dźwięku który kiedyś się uzyskiwało wsadzając w szprychy roweru, patyczek od lodów ;-)
Wydechu nie usprawniałem, a turbiny nie sprawdzałem jeszcze

benio 29-06-2013 13:34

Odp: Mondeo MK4. Film - dziwny dźwięk, cykanie od jakiegoś czasu
 
Jeżeli po wciśnięciu sprzęgła dźwięk milknie/przycicha to może tarcza sprzegła się rozwarstwiła i obciera o 2-masę lub docisk.
Jeżeli powyższe wykluczono to luknij/przysłuchaj się w altkowi - może przekładka izolacyjna stojana (preszpan czy tym podobne) wysunęła się z międzyzwojów i trze o nią wirnik.

lordbekon 01-07-2013 11:00

Odp: Mondeo MK4. Film - dziwny dźwięk, cykanie od jakiegoś czasu
 
wciśnięte sprzęgło nic nie zmienia. Żebym trochę bardziej czasowy był to już bym pewnie rozwiązał temat, ale niestety remont mieszkania ma większe priorytety ;-(
Obsłuchałem Focusa z takim samym silnikiem i ku mojemu zadowoleniu też słyszałem ten dźwięk, tylko trochę cichszy

kamilp2 01-07-2013 21:49

Odp: Mondeo MK4. Film - dziwny dźwięk, cykanie od jakiegoś czasu
 
Witaj, a nie dochodzi z okolic EGR? dotknij ręką, jeśli to to, może poczujesz drgania? mam wrażenie, że mam coś podobnego w mojej foce...

lordbekon 08-07-2013 14:01

Odp: Mondeo MK4. Film - dziwny dźwięk, cykanie od jakiegoś czasu
 
Ale co tam w EGR'rze może emitować taki dźwięk ?
To raczej słychać jakby jakiś wiatrak ocierał łopatkami o coś


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.