Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Diagnostyka komputerowa - jaki polecacie program i urządzenie? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=116777)

kowal_ezg 07-12-2010 22:46

Diagnostyka komputerowa - jaki polecacie program i urządzenie?
 
Jaki polecacie program i urządzenie (tylko takie żeby cena mnie nie zabiła) do diagnostyki, żeby połączył się z silnikiem 2.0dohc.

Przemek_PC 08-12-2010 09:02

Odp: Diagnostyka komputerowa
 
Podjedź do mnie, mam coś co gada z moim 2,3 to pewnie z Twoim 2,0 tez zagada a jak zagada to sobie wtedy kupisz za te 60 czy 70zł :)

kowal_ezg 08-12-2010 19:06

Odp: Diagnostyka komputerowa
 
Dziękuję Ci Przemek pc z tym, że dopiero w weekand jeśli było by, to możliwe, to z chęcią.
Dziękuję i pozdrawiam.

Witek_1958 15-12-2010 11:54

Odp: Diagnostyka komputerowa
 
Cytat:

Napisał kowal_ezg (Post 1554464)
Jaki polecacie program i urządzenie (tylko takie żeby cena mnie nie zabiła) do diagnostyki, żeby połączył się z silnikiem 2.0dohc.

...Podłączam się do pytania Kolegi ....
....w mojej Galaktyce VAG "gada" tylko z modułami VW.....

kuczol 15-12-2010 20:55

Odp: Diagnostyka komputerowa
 
Cytat:

Napisał Witek_1958 (Post 1559401)
...Podłączam się do pytania Kolegi ....
....w mojej Galaktyce VAG "gada" tylko z modułami VW.....

No to jest raczej normalne ze z innymi silnikami niż grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA VAG się nie połączy. W Galaxy benzynowe silniki Ford już wsadził swoje (co wg mnie jest dużym minusem).

gorny7 15-12-2010 21:50

Odp: Diagnostyka komputerowa
 
interfejs ELM 323 1,4 (50-100zl) i do tego program np Scantoolnet 1,21 ,PCMScan , Scan Master,..
z 2,3 to działa i w 2.0 tez powinno. nie śa to programy jakości typu Vag tylko bardziej kontrolne-poglądowe

rici520 16-12-2010 06:24

Odp: Diagnostyka komputerowa
 
Cytat:

Napisał kuczol (Post 1559721)
W Galaxy benzynowe silniki Ford już wsadził swoje (co wg mnie jest dużym minusem)

Chyba tylko ze wzgledu na to,ze nie wspolpracuja z tym samym interfejsem i programem. Silnik 2,3 jest b.dobra jednostka,wykazujaca sie duza bezawaryjnoscia,a w polaczeniu z gazem sprawuje sie swietnie. Silnikowi 2,0 brakuje moze troche dynamiki,ale w koncu to nie jest auto wyscigowe,a samochod rodzinny.:wink:

kuczol 16-12-2010 15:33

Odp: Diagnostyka komputerowa
 
Cytat:

Napisał rici520 (Post 1559882)
Chyba tylko ze wzgledu na to,ze nie wspolpracuja z tym samym interfejsem i programem. Silnik 2,3 jest b.dobra jednostka,wykazujaca sie duza bezawaryjnoscia,a w polaczeniu z gazem sprawuje sie swietnie. Silnikowi 2,0 brakuje moze troche dynamiki,ale w koncu to nie jest auto wyscigowe,a samochod rodzinny.:wink:

Nie wiem jak w MK2 te silniki się sprawują, ale w starszych modelach to była porażka, a szczególnie z gazem. To co wiem to ma tylko związek z opiniami klientów stacji kontroli pojazdów. Sam miałem Alhambrę z 2.0 silnikiem VW i z tym silnikiem na gazie to naprawdę nie ma problemów. Miałem 370kkm bez żadnych najmniejszych problemów. Ale może dość OFFtop

Witek_1958 16-12-2010 17:10

Odp: Diagnostyka komputerowa
 
Cytat:

Napisał kuczol (Post 1559721)
No to jest raczej normalne ze z innymi silnikami niż grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA VAG się nie połączy. W Galaxy benzynowe silniki Ford już wsadził swoje (co wg mnie jest dużym minusem).

....:)... to wiem ..... fordowskie silniki są podłączone do innych "pinow" we wtyczce diagnostycznej, do 2(BUS+),10(BUS-),13(??) ....
.... pozostałe urządzenia - vwagena są podłączone do 7,15 (KKL) lub (po 2000 roku) do magistrali CAN(6-CAN HIGH, 14-CAN LOW).....
....ja kupuję ELM327 1v4 on obsługuje wszystkie w/w standardy .... i jeszcze jakiś "soft" działający z tym interfejsem......

....dlatego podpytuję na forum co z czym działa.....:mrgreen:......

ap244 11-01-2016 14:01

Odp: Diagnostyka komputerowa
 
Hej, odświeżę temat, gdyż ostatnia odpowiedź jest z przed kilku lat.

Czy taki interfejs [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]będzie dobry do Galaxy MK1 98r z silnikiem AFN i skrzynią AG4 - czyli tu mamy VW


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.