Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Zamiana modułu BT/VC na BT/VC/USB (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=178505)

neto 21-03-2013 20:30

Zamiana modułu BT/VC na BT/VC/USB
 
Witajcie,

obecnie w moim Mondeo jest moduł BT/VC z językiem zza zachodniej granicy. Pytanie do osób, które może już to przerabiały. Czy da się zamienić w prosty spsób(czyt. zamiana) na moduł Model: 8M5T-19C112-ES BT/VC/USB ? Nie zależy mi na gadaniu do samochodu. Chciałbym mieć możliwość podpięcia np PenDrive'a 32GB i dostępu do całej swojej muzyki z poziomu kierownicy, bez sięgania do jakiegoś odtwarzacza podpiętego w schowku.

Rozumiem że oprócz samego modułu musiałbym jeszcze zakupić złącze i może wymienić cały schowek lub wyciąć w nim otwór.
Zależy mi tylko na potwierdzeniu czy taka operacja z tym modułem jest możliwa.
Mój Mondek jest z początku produkcji. Wrzesień 2007.

p_swiderski 21-03-2013 20:47

Odp: Zamiana modułu BT/VC na BT/VC/USB
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

A moduł da się wymienić bez problemu. Musisz kupić o podobnej numeracji (zaczynającej się na "8").

tedi_k 21-03-2013 21:12

Odp: Zamiana modułu BT/VC na BT/VC/USB
 
Cytat:

Napisał neto (Post 1981160)
... Czy da się zamienić w prosty spsób(czyt. zamiana) na moduł Model: 8M5T-19C112-ES BT/VC/USB ? ... Rozumiem że oprócz samego modułu musiałbym jeszcze zakupić złącze i może wymienić cały schowek lub wyciąć w nim otwór.

Zamiana modułu BT/VC na moduł BT/VC/USB nie zależy jedynie od wymiany modułu 488 (bez USB) na 112 (z USB). Dość często problem sprawia samo radio - część urządzeń nie obsługuje po prosu USB. Podobnie jest z wczesnymi wersjami Conversa - nie wyświetlają info z USB.
Tak więc uzupełnij informację o dane Twojego zestawu audio (możliwie także z wersją firmware), to uzyskasz kompletną informację. A tak na marginesie - w tej sprawie to na forum jest już praktycznie wszystko - tylko trzeba poszukać, bo trochę porozrzucane.

Sposób dodania kabla USB zależy także od rodzaju złącza USB w wybranym module - wrzucisz fotkę tego co wybierzesz z wyraźnie widocznym typem złącza (są 2 rodzaje), to uzyskasz kompletną poradę.

neto 21-03-2013 21:13

Odp: Zamiana modułu BT/VC na BT/VC/USB
 
Czyli taki model jak podałem w poście mogę śmiało kupować? Nie wiem jaki posiadam obecnie, nie rozbierałem jeszcze schowka i nie zaglądałem.

Odnośnie radia to posiadam Sony 6CD czy jakoś tak. Czarne radio z wbudowaną zmieniarką na 6 CD.
Firmware radia nie wiem jakie ma. Co do Oprogramowania Convers+ to jest to wersja 703.

tedi_k 22-03-2013 17:24

Odp: Zamiana modułu BT/VC na BT/VC/USB
 
Na tym Conversie info z USB nie zobaczysz, na starym sonym (jeśli o takim piszesz - zdjęcie wyjaśnia czasem więcej niż 1000słów...) USB zdaje się nie chodzi.

neto 26-03-2013 20:23

Odp: Zamiana modułu BT/VC na BT/VC/USB
 
1 załącznik(i)
Mam takie radio(zdjęcie), jeśli jak pisze tedi_k zmianą modułu nie osiągnę możliwości wybierania i odtwarzania utworów na wyświetlaczu Converse+ to chyba nie ma co się porywać na operację wymiany :(

tedi_k 26-03-2013 20:45

Odp: Zamiana modułu BT/VC na BT/VC/USB
 
Radio jest OK pod warunkiem, że ma dobry firmware. Naciśnij jednocześnie klawisze 1 i 6 i napisz jaką wersję softu ma radio. Jeśli będzie dobra, to wystarczy wybieranie utworów przy pomocy radia.
Twój Converse+ jest z tych starych, które dają się upgradeować do ROM chyba 0815 czy jakoś tak. Te stare C+ różnią się sprzętowo od tych nowszych (choć złączki są takie same i da się zamienić starsze na nowsze).Tylko te nowe z ROM powyżej 12 umieją wyświetlać USB. No i one dają się podnieść do ROM 1412.

neto 26-03-2013 21:16

Odp: Zamiana modułu BT/VC na BT/VC/USB
 
tedi_k - dzięki za rozjaśnienie :). Muszę poważnie się zastanowić w takim razie czy jest sens inwestować w sam moduł. Z tego co piszesz dla mnie najkorzystniejsze byłoby dorwanie nowego Conversa i dopiero wymiana modułu. Bardzo często jeżdżę sam i pasuje mi możliwość obsługiwania radia za pomocą przycisków na kierownicy.

p_swiderski 27-03-2013 11:34

Odp: Zamiana modułu BT/VC na BT/VC/USB
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 1984652)
Tylko te nowe z ROM powyżej 12 umieją wyświetlać USB. No i one dają się podnieść do ROM 1412.

Czyli jak obecnie mam Convers 0804 to nie ma szans na wyświetlanie USB bez wymiany samych zegarów?

tedi_k 27-03-2013 13:05

Odp: Zamiana modułu BT/VC na BT/VC/USB
 
Sprawdzone, że te 08xx dają się podnieść tylko do 0815 - robił to kolega manka. Z tego co wiem, nie wyświetlają USB.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.