Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2001-2008] Nie działający prędkościomierz, kilometry brak błędów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=273393)

ketez 05-12-2017 17:55

Nie działający prędkościomierz, kilometry brak błędów
 
Witam. Mam problem. Fiesta 2003r. 1.4 16V. Ogólnie w samochodzie był problem z wszystkim co powodem był akumulator ( 43% sprawności). Akumulator założony nowy błędy pokasowane auto odpalone powyżej 2000 miganie kontrolki CHECK - wypadanie zapłonów. Wymiana cewki kasowanie błędów zerowanie pamięci KAM. Wszystko działało by dobrze gdy by nie problem z prędkościomierzem. Konkretnie nie pokazuje prędkości i nie liczy kilometrów. We wszystkich systemach brak błędów. Brak w tym modelu już czujnika VSS czyli dane idą poprzez CAN z ABS. W ABS-ie zero błędów, odczyt jest wyraźny z każdego koła. W liczniku i sterowniku podczas jazdy prędkość pokazuje 0. Test licznika ok wszystkie wskaźniki działają ( tak na wszelki wypadek zbadałem chociaż i tak kilometrów nie liczy). Jedyne co mi chodzi po głowie to, że mogło coś nie zepsuć lub namieszać w sterowniku ABS po przez ten akumulator bo po odpaleniu zawsze wszystko się resetowało i wariowało. Czy miał ktoś kiedyś taki przypadek bo nie znalazłem nic takie w necie.
Za wszelkie rady dziękuje.

Gimnastikball 05-12-2017 19:42

Odp: Nie działający prędkościomierz, kilometry brak błędów
 
Uszkodzony sterownik. Częsta przypadłość

ketez 08-12-2017 11:54

Odp: Nie działający prędkościomierz, kilometry brak błędów
 
Może i częsta, ale nie pomogło więc to raczej nie sterownik ABS

litifixects 08-12-2017 12:42

Odp: Nie działający prędkościomierz, kilometry brak błędów
 
a może sam czujnik padł?

ketez 08-12-2017 14:12

Odp: Nie działający prędkościomierz, kilometry brak błędów
 
Cytat:

Napisał litifixects (Post 2898556)
a może sam czujnik padł?

Jaki czujnik ?????????????????
W skrzyni nie ma VSS. Musi brać z ABS-u. Nie wiem czy czasami po przez walnięty akumulator coś się nie rozkodowało w jakiś ustawieniach.
Czy Forscan jest w stanie zrobić programowanie ???????????????? w pełnej wersji ??

ketez 11-12-2017 18:32

Odp: Nie działający prędkościomierz, kilometry brak błędów
 
Panowie ( i panie) wiem co jest przyczyną. Ktoś założył PCM nie od tego samochodu. Są dwa rodzaje SIM22. Jeden, które odczytuje prędkość z VSS i drugi, które czyta po CAN-ie z ABS-u. Moje pytanie czy ma ktoś możliwość napisania po numerze VIN jaki powinien być ????
I drugie pytanie czy Forscanem da się go z immo pogodzić ????????

Button123 17-12-2019 23:21

Wymiana licznika
 
Witam

Czy ktoś robił wymianę licznika w fieście MK6 2003 r 1,4 tdci? Problem polega na tym, że jakiś czas temu padł mi obrotomierz (wskazówka wisi na 0, czasem przemieści się wyżej ale nie zależy to od obrotów) a kilka dni temu padł prędkościomierz (wskazówka wisi pomiędzy 130 a 140 km/h).
Nie da się przełożyć innego licznika żeby sprawdzić czy to wina samych zegarów (próbowałem - auto nie odpala). Po przeszukaniu różnych wątków wiem, że licznik posiada immo i żeby auto odpalić po wymianie licznika trzeba go "zaprogramować". Czy ktoś mógłby opisać co i jak należy zrobić?
Z ważnych info:

1. posiadam jeden kluczyk oznaczony W1 bez pilota.
2. po zrobieniu testu na liczniku wyświetlają się błędy: E197, E200, E510, d262, a141
3. test zegarów powoduje, że obrotomierz zatrzymuje się na "5" a prędkościomierz na 220km/h a po jakimś czasie wskazówki przemieszczają się na 0 (obrotomierz) i 130/140 (prędkościomierz).

Antej 18-12-2019 05:58

Odp: Nie działający prędkościomierz, kilometry brak błędów
 
komputer,kabel,program z generatorem kodow do programowania kluczyków.
dodatkowo drugi kluczyk na czas progranowania

slawomirro 18-12-2019 09:19

Odp: Wymiana licznika
 
Cytat:

Napisał Button123 (Post 3204067)
2. po zrobieniu testu na liczniku wyświetlają się błędy: E197, E200, E510, d262, a141
.

Kody błędów "A" i kody błędów "D" oraz "E" co to jest? :shock::570:

Button123 18-12-2019 12:42

Odp: Nie działający prędkościomierz, kilometry brak błędów
 
Drugiego kluczyka nie mam, tzn nie zrobie z tym nic??


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.