Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Siłowniki do klapy bagaznika jak go zamontować ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=43127)

lukas7 30-04-2008 23:02

Siłowniki do klapy bagaznika jak go zamontować ?
 
Witam. Zakupilem właśnie siłowniki do mkIII HB. Silowniki firmy Krosno i mam pytanie na temat montazu, poniewaz na silownikach strzałka z opisem "BODY" jest w kierunku czarnej czesci czyli tej gdzie wjeżdza tlok co oznacza że zgodnie z tym oznakowanie powinieniem zamontowąc je odwrotnie niz oryginalne czyli w przeciwnym kierunku! Czy to cos zmieni i czy to bedzie prawidłowe?

motorek26 01-05-2008 13:47

Re: [Mk3] Siłowniki do klapy bagaznika!!!
 
zamontuj tak samo jak masz zamontowane orginalne i wszystko bedzie oki

JurekDe 03-05-2008 17:51

Re: [Mk3] Siłowniki do klapy bagaznika!!!
 
Kilka tygodni temu wymieniałem silowniki w swoim hatchbacku.
Oryginalne motorcrafta zamontowane były cylindrem do nadwozia (tą czarną grubszą częścią) a tłoczyskiem (wąski srebrny pręt) do klapy.
Wydaje sie to byc uzasadnione gdyż gdy klapa jest zamknięta, to cylinder jest na górze, czyli otwór na tłoczysko od dołu. Woda nie ma zachęty aby dostać się do siłownika (sprężyny gazowej). Może to dorabianie ideologii, ale chyba tak jest.
Nowe (co prawda nie firmy Krosno - nie pamiętam jakiej) zamontowałem tak samo chociażby z dwóch powodów:
1. oryginały były właśnie tak zamonotwane,
2. oznaczenie na siłownikach było takie jak na Twoich (na cylindrze napis "body")
Sugeruję wlaśnie takie zamonotwanie. Może Twoje poprzednie ktoś przez "przypadek" zamontował odwrotnie.
Do wymiany potrzebny jest nie za duzy płaski wkrętak i szczotka do zamiatania na długim kiju.
Szczotką podpierasz otwartą klapę (trzonek fajnie pasuje w uchwyt po wewnętrznej stronie klapy służacy do jej zamykania)
Wkrętaczkiem podważasz nie za dużo te sprytne spężynki i odpinasz siłowniki. Tak samo zapinsz nowe. Przy tych sprężynkach jest takie akuratne podcięcie właśnie na ten płaski wkrętaczek.
Całość trwa niecałe 5 minut.
miłej pracy

pepinoogorino 05-02-2015 14:10

Odp: Re: [Mk3] Siłowniki do klapy bagaznika!!!
 
Wiem, że jest to temat sprzed siedmiu lat, ale mimo wszystko dopiszę swoje doświadczenia na tym polu.
Otóż siłowniki o numerze 23399 z firmy Krosno rzeczywiście montuje się odwrotnie w stosunku do oryginału o numerze 1S71N406A10-AB tj. przy otwartej klapie to cylinder (grubsza część) jest na górze, a tłoczysko (węższa) na dole. W takim ustawieniu strzałka z "BODY" wskazuje na środek bagażnika.
Początkowo myślałem, że to tylko błąd w druku i założyłem je analogicznie jak oryginały, ale wtedy klapa spowalniała w połowie, po chwili rozpędzała się ponownie i gwałtownie kończyła swoja drogę tak, że całe auto się trzęsło.

Tyskiebeer 17-04-2015 22:24

Odp: [Mk3] Siłowniki do klapy bagaznika!!!
 
Jakoś mi się nie chce wierzyć by producent z krosna zrobił coś co trzeba montować odwrotnie niż w 99% samochodów... przecież jakoś by o tym napisali ... hmmm... przekonam się niedługo bo chcę krosno zamówić. Magneti marelli u mnie właśnie nie wychamowywały klapy pod sam koniec i aż autem trzęsło, zwróciłem i teraz czas sprawdzić krosno skoro tak polecane.

hans01 26-05-2019 23:09

Odp: Siłowniki do klapy bagaznika jak go zamontować ?
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] zamontowałeś w końcu Krosno?
Odkopuję temat bo też mnie czeka wymiana. W wielu wątkach przewija się problem ze złym hamowaniem klapy bagażnika.

Zajrzałem na stronę FA Krosno i tam piszą, że są dwa rodzaje sprężyn gazowych: z tłumieniem dynamicznym i hydraulicznym. Te pierwsze zwalniają w sposób płynny i mogą być montowane w dowolny sposób. Te drugie zwalniają bardziej gwałtownie i powinny być montowane tłoczyskiem ku dołowi.

Producent najczęściej zaczynał produkcję sprężyn z tłumieniem hydraulicznym (zapewne było łatwiej i taniej). Gdy otrzymywał dużo reklamacji to zmieniał na tłumienie dynamiczne (takie zapewne jest w ori do MK3).
Niestety do Mdo MK3 nadal produkowane są sprężyny z tłumieniem hydraulicznym, więc trzeba je montować odwrotnie niż ori.

Tyskiebeer 27-05-2019 21:02

Odp: Siłowniki do klapy bagaznika jak go zamontować ?
 
Owszem, zamontowałem krosno i wszystko jest ok... tylko o ile pamięć mnie nie myli właśnie do góry nogami. Nie sprawdzę bo nie mam chwilowo auta pod ręką...

hans01 28-05-2019 22:05

Odp: Siłowniki do klapy bagaznika jak go zamontować ?
 
Ok, chyba też zamówię. Wyboru wielkiego nie ma, tym bardziej że o Lesjo niewiele wiadomo.

hans01 06-06-2019 23:10

Odp: Siłowniki do klapy bagaznika jak go zamontować ?
 
A czy ktoś ma jeszcze może oryginalne siłowniki i mogłby sprawdzić albo zrobić zdjęcie całego opisu?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.