Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Mondeo TDCI 2006r - turbinka ?! (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=88114)

dady 07-01-2010 08:30

Mondeo TDCI 2006r - turbinka ?!
 
Witam.

Na początek witam wszystkich.

Mam pytanie. Moge kupić od naprawdę bardzo dobrego kolegi (znam samochód) Mondeo Mk3 2006 z grudnia, rejestrowany i kupiony 2007 130km TDCI wersja GOLD Hatchback.
Mondziak nie był nigdzie nawet zarysowany, stan idealny, dopierio po przeglądzie na 100000km ma teraz 100500km. Oczywiście kolega kupił w salonie, cały czas serwisowany w ASO. Bardzo zadbany czyściutki - kierowca był pedantyczny.
Samochód z awarii miał wymieniona turbinę przy 65.000km, mondek był na przedłużonej gwarancji więc w ASO wymienili na nówkę. Czy to się zdaża w dieslach forda ? turbo siada przy 65tkm ?! Czy się tym martwić czy wręcz odwrotnie ? Cieszyć się świerzą turbinką?
Miałem kilkanaście samochodów wszystkie PB :) Pierwszy raz chce diesla, mam nadzieję że nie będę żałował. Mamy w domu 2 fokusy PB ale jedno autko chcemy większe w trasy no i oszczędniejsze w spalaniu. Choć te tersy to raczej wypady weekendowe, wakacje itd. Miesięcznie będzie robił do pracy z 1000km.
Czy to dobry zakup ? Na jakie awarie ew. w w/w autku moge się nastawiać w najbliższym czasie ?
Aha 33.000 pln jest ok za w/w ?

Dzięki za sugestie i pozdrawiam.

blur 07-01-2010 10:08

Odp: Mondeo TDCI 2006r - turbinka ?!
 
Jak chcesz diesla i masz pewnego ... to na co czekasz ? :)

Tym, ze turbinka padła, to bym się nie martwił ...jest wymieniona na nową więc jeździć :)


pozdrawiam

Mariusz 07-01-2010 10:16

Odp: Mondeo TDCI 2006r - turbinka ?!
 
To cena bardzo rozsądna. A jeśli wcześniej nie miałeś diesla to przeczytaj to i stosuj się do tych zasad:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

wojtbf1 07-01-2010 17:50

Odp: Mondeo TDCI 2006r - turbinka ?!
 
Cytat:

Napisał dady (Post 1326423)
Aha 33.000 pln jest ok za w/w ?

Jak nie kupisz to ja wezmę ;) ,żart, oczywiście że warto,co do turbiny to raczej 65 tkm nie jest granicą popsucia się tej częsci, podejżewam że albo miała jakąś wadę od początku albo właściciel nieodpowiednio się z nią obchodził.
Mój ma obecnie 160tkm i nic, dbaj, lej dobre paliwko i ciesz się z posiadania.....
Pozdrawiam, Wojtek. :one:

dady 16-01-2010 13:43

Odp: Mondeo TDCI 2006r - turbinka ?!
 
wojtbf1 ... uratowałem Cię. Ja go wziąłem ;) Fokusowi Pb.... to bardzo daleko do Mondka TDCI :) ja jak o chipku pomyślę to już w ogóle ehhh. No ale jak nie zawirusować jak tak wszyscy chwala.

wojtbf1 17-01-2010 15:12

Odp: Mondeo TDCI 2006r - turbinka ?!
 
Cytat:

Napisał dady (Post 1334338)
ale jak nie zawirusować jak tak wszyscy chwala.

Ja tam nie żałuje wydanych na ten cel PLN-ów, mimo iż wcale nie musiałem do już w seri było sporo. Zresztą jak sam zasmakujesz, na pewno będziesz zadowolony.
Pozdrawiam Wojtek.:one:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.