Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Edge (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=194)
-   -   [Edge 2015- ] Błąd ładowania - Charging System Service Now (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=320584)

hektor77 26-05-2021 20:32

Błąd ładowania - Charging System Service Now
 
1 załącznik(i)
Kochani forumowicze. Jesteście moją przedostatnią deską ratunku. W październiku 2020 szczęśliwie wylicytowałem Ford Edge 2019 2.0 Titanium, napęd na 4, benzyna z przebiegiem 18000ml. Poprzez całe zamieszanie z covidem auto dotarło do mnie dopiero w kwietniu 2021. Auto było nieodpalane przeszło 6 miesięcy + czas który stało na placu w USA, dlatego po dotarciu do mnie pierwszą częścią którą wymieniłem był akumulator o parametrach takich jak zaleca producent. Auto jest już zrobione - wszystko działa jak należy bez żadnych uwag poza komunikatem który wyświetla się chwile po odpaleniu:"Charging System Service Now". Zaprowadziłem samochód do dobrego elektryka który wszystko posprawdzał i nic nie znalazł. Wymontował nawet alternator który zawiózł na sprawdzenie również pod komputerem i też wszystko jest w porządku - ładuje jak należy. Po wyświetleniu się komunikatu i wciśnięciu OK na lewej części kierownicy w czasie jazdy już się nie pokazuje - do następnego odpalenia. Ma ktoś pomysł co to może być? Auto oprócz jednej kostki od dolnego halogenu z przodu nie miało uszkodzonej żadnej innej części elektrycznej. Ma ktoś pomysł co to może być zanim udam się do serwisu???

tedi_k 26-05-2021 20:38

Odp: Błąd ładowania - Charging System Service Now
 
Cytat:

Napisał hektor77 (Post 3345888)
....Ma ktoś pomysł co to może być ...

Moim zdaniem bez wątpienia komunikacja pomiędzy sterownikiem silnika (PCM) a alternatorem szwankuje. Może być przetarty przewód albo wyciągnięty pin we wtyczce PCM itp.
Elektryk chyba nie był jednak aż taki "dobry" jeśli nie zaczą sprawdzać od tego (ciągłość przewodu sterującego alternatora od wtyczki PCM do samego alternatora...).

hektor77 26-05-2021 21:17

Odp: Błąd ładowania - Charging System Service Now
 
Podobno było sprawdzane��*♂️ Postaram się jutro podjechać do kolejnego z polecenia. Bardzo dziękuję za pomoc. Odpiszę jak tylko znajdę przyczynę ��

wojwes 27-05-2021 09:16

Odp: Błąd ładowania - Charging System Service Now
 
a może trzeba zresetować ustawienia akumulatora?

kolopeter 27-05-2021 16:49

Odp: Błąd ładowania - Charging System Service Now
 
Też mnie się zdaje że starczy reset monitora baterii BMS. Zdaje się , że wystarczy odpiąć kabel od bms i wtedy pojawia się ten komunikat. Forscanem można zresetować.

kuba0005 02-06-2021 07:33

Odp: Błąd ładowania - Charging System Service Now
 
Ja bym sprawdził czujniki natężenia alternatora.Uszkodzony przodem to pewnie połamana wtyczka.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.