Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] [EcoBoost] przebieg vs awaryjność (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=169826)

nozda 17-11-2012 09:12

[EcoBoost] przebieg vs awaryjność
 
Witajcie!

Często pojawiają się wątpliwości czy silniki o małej pojemności i dużej mocy będą trwałe i pozwolą użytkownikowi na bezproblemowe użytkowanie przez wiele lat i wiele kilometrów.
Mam propozycję, podzielmy się tutaj naszymi doświadczeniami, jak nasze auta pokonują kolejne dziesiątki tysięcy, może uda się wyłapać które warianty EcoBoost`a są najtrwalsze.

Ja obecnie w C-Max`ie 1.6 150KM mam 23tyś i póki co bez problemu.

alosza6 17-11-2012 10:30

Odp: [EcoBoost] przebieg vs awaryjność
 
Witam , w moim C-Max 1,6 150KM na liczniku 25tyś.km. na razie żadnych problemów oby tak dalej..

boncio 22-11-2012 14:12

Odp: [EcoBoost] przebieg vs awaryjność
 
Ja mam przejechane 20tyś i żadnych problemów do tej pory. Holek by mógł się wypowiedzieć, bo ma chyba największy przebieg na forum z 1,6EB.
Natomiast wczoraj przy okazji ubezpieczenia, w miłym towarzystwie Focusa ST, pogadałem z facetem i usłyszałem, że mieli już 2 wymiany :shock: 1,6EB w wersji 182KM - każda 6 tygodni czekania na nowy silnik. Ze słabszą wersją nie mieli problemów.

zombie6 12-02-2013 10:46

Odp: [EcoBoost] przebieg vs awaryjność
 
Cytat:

Napisał boncio (Post 1909417)
Natomiast wczoraj przy okazji ubezpieczenia, w miłym towarzystwie Focusa ST, pogadałem z facetem i usłyszałem, że mieli już 2 wymiany :shock: 1,6EB w wersji 182KM - każda 6 tygodni czekania na nowy silnik. Ze słabszą wersją nie mieli problemów.

Te dwie wymiany to była wwalona uszczelka pod głowicą przez młodych gniewnych z tego co wiem ;) Auta z rocznika 2011, więcej problemów nie było. Obecnie mam 1500 Km przejechane i na razie jeszcze jeżdżę ;)

Bump: Ecoboost wydaje się być mniej awaryjny od TSI, poza tym te motory siedzą też Volvo, oby były niezawodne, bo mój 182 KM jeździ nieziemsko, z łatwością jadę na VI-tce od 70-200 km/h ;) Widzę też , że spokojnie go rozpędzę do ok. 230 km/h, bo raz już mi uciekł do 210 km/h choć nawet tego nie chciałem ;) Wyłączam ten badziew ASS i zawsze nawet po spokojnej jeździe czekam co najmniej 10 s zanim wyłączę silnik, a po jeździe autostradą ponad 30 s ;) Na razie nie kręciłem go ponad 4500 obr/min, a zwykle oscyluję 1500-3000 obr/min, bo nieprawdopodobnie elastyczny jest, oby dalej tak chodził, bo to optymalny motor do Focusa.

Markoo 12-02-2013 15:52

Odp: [EcoBoost] przebieg vs awaryjność
 
Cytat:

Napisał zombie6 (Post 1957193)
zawsze nawet po spokojnej jeździe czekam co najmniej 10 s zanim wyłączę silnik, a po jeździe autostradą ponad 30 s

Bardzo ładne zachowanie :)
Cytat:

Napisał zombie6 (Post 1957193)
nie kręciłem go ponad 4500 obr/min, a zwykle oscyluję 1500-3000 obr/min

Nie bałbym się wyższych obrotów, to benzyna.
Cytat:

Napisał zombie6 (Post 1957193)
jadę na VI-tce od 70-200 km/h

A tu nie do końca mi się podoba :) unikałbym tak niskich obrotów, to mocne naciski na układ korbowo-tłokowy. Do Emeryckiej jazdy to tak, ale jak przyśpieszyć to redukcja i wio :)

zombie6 12-02-2013 17:29

Odp: [EcoBoost] przebieg vs awaryjność
 
Cytat:

Napisał Markoo (Post 1957339)
Bardzo ładne zachowanie :)

Nie bałbym się wyższych obrotów, to benzyna.

A tu nie do końca mi się podoba :) unikałbym tak niskich obrotów, to mocne naciski na układ korbowo-tłokowy. Do Emeryckiej jazdy to tak, ale jak przyśpieszyć to redukcja i wio :)

Od 70 -tki na VI-tce przyspieszam emerycko, spokojnie raz na jakiś czas, gwałtownym depnięciem go nie męczę ;) Ja się przesiadłem z Hondy Civic, tam piłowałem do odcięcia, bo 1.8 i-vtec nie jechał kompletnie do 4000 obr/min, teraz napawam się elastycznością, ciągiem od samego dołu ;) Przycisnę porządnie jak troszkę więcej kilosów natrzaskam, na razie dopiero 1500, a i tak nie raz na VI-tce już byłem powyżej 4000 obr/min, bo auto samo prze do przodu ;) Nie sądziłem, ze kiedyś skończę na aucie na F., ale jazdą to on dosłownie deklasuje mojego Civica VIII, oby tylko się nie psuł, bo wykonanie i jazda kompletnie nieporównywalna do Hondy...inny świat dosłownie....Ford poszedł jednak do przodu, Honda stanęła w miejscu, niby nadal ten 1.8 i-vtec jest trwały i niezawodny, ale to tak uciążliwy i mułowaty motor, że wręcz budzi niesmak u mnie....ale tak jak pisałem: nie krzyczę : hop !, bo nie jestem pewny za niezawodność ecoboosta ;) Z tym że jeździ on rewelacyjnie, czuję się jakbym jakimś Audi A6 sunął.....

keretey 12-02-2013 23:36

Odp: [EcoBoost] przebieg vs awaryjność
 
Zajrzyj do [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , tylko się nie wystrasz ;-).

zombie6 13-02-2013 06:38

Odp: [EcoBoost] przebieg vs awaryjność
 
Cytat:

Napisał keretey (Post 1957668)
Zajrzyj do [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , tylko się nie wystrasz ;-).

Mam nadzieję, że felerny był rok 2011 - choroby wieku dziecięcego ;)
Mój jest wyprodukowany w grudniu 2012, chyba namierzyli babola, mam nadzieję, ale cholera wie jak będzie :D

jarekfxsilver 02-03-2013 07:08

Re: [EcoBoost] przebieg vs awaryjność
 
Moim kolejnym autem będzie focus 1.6 ecoboost. Obecnie następcą focusa mkI stało sie bravo II z silnikiem 1.4 T-jet 150 koni pełna wersja sport. na liczniku mam już 96tyś. Auto zasuwa jak rakieta. Wymieniłem w nim kolektor (był pęknięty+ pęknięta część ciepła turbiny-całe turbo musiałem zakupić nowe). Był to wydatek ale tak to już jest że auta się psują :-) Piszę to dlatego żebyście mieli porównanie że ja mam motor tylko 1.4 a wy 1.6 więc naprawde silnik forda nie jest aż tak wysilony i powinien posłużyć!!! mam jeszcze dalej foczkę mkI którą jest z 2001r. i spisuje się do dziś świetnie. Jedyną firmą która odpada w przedbiegach jeżeli chodzi o silniki to grupa VW. Nie porównujcie Waszych foczek ecoboost do tego szmelcu TSI!!! Jechałem focusem 1.6 ecoboost i wrażenia na mnie nie zrobił osiągami jak porównałem go ze swoim T-jet ale ford zrobił naprawdę kawał dobrego auta!!!

zombie6 02-03-2013 07:54

Odp: Re: [EcoBoost] przebieg vs awaryjność
 
Cytat:

Napisał jarekfxsilver (Post 1967715)
Jedyną firmą która odpada w przedbiegach jeżeli chodzi o silniki to grupa VW. Nie porównujcie Waszych foczek ecoboost do tego szmelcu TSI!!! Jechałem focusem 1.6 ecoboost i wrażenia na mnie nie zrobił osiągami jak porównałem go ze swoim T-jet ale ford zrobił naprawdę kawał dobrego auta!!!

Masz rację, że ecoboost wydaje się lepszy od TSi. Jechałem 1.4 TSI 160 KM i nie zrobił na mnie takiego wrażenia jak 1.6 Ecoboost, który ma lepszą, bardziej spontaniczną i natychmiastową reakcję na gaz. Ze swojego 1.6 182 KM jestem bardzo zadowolony - wspaniałe osiągi, ale dopiero przejechałem ponad 2000 km ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.